Graspop metal meeting 2011

ε είπα και εγώ…τους είχε με κατι μικρά γραμματακια…λες και είναι οι tsipouron ξέρω γω…

Εφτασε ο καιρος…τα μαζευουμε και την κανουμε αυριο…:stuck_out_tongue: ΟΖΖΥ ερχομαι!!!:smiley: Ενταξει,μονο 40 μπαντες θα δω…8O8)

Βλεπω τωρα live streaming την εμφανιση των Dio Disciples στο Graspop 2011 και μολις φανηκαν 2 πατριωτες με μια ελληνικη σημαια να κοπανιουνται…Λετε να ηταν ο SAk-OZZY…?? :p:p

λινκ?

edit…το βρηκα…νομιζω

αυτοι οι The Dwarves, πολύ κάψιμο

Πειτε κανενα λινκ…ρε

τωρα εχει Corrosion of Conformity.!!!

μέσα απο το site του φεστιβαλ

http://www.skynet.be/generation-nl/muziek/festivals/live

σε λιγο Journey

Here we stand
Worlds apart, hearts broken in two, two, twooooooooooo
Sleepless nights
Losing ground
I’m reaching for you, you, youOOOOOOOOOOOOOOOOO

Δε βλέπω πίτσες όμως, γιατί; Δεν έχουν επιχειρηματικό μυαλό οι Βέλγοι μάλλον…

thanks για το link!!!:D:D:D

ε τους Journey.!! καλή φάση.!

*τον τραγουδιστή τον κοιτάν με χαμόγελο οι απο πίσω(και απο πίσω)…:stuck_out_tongue:

ελπίζω να δείξει και Slipknot μεθαύριο! να έχουμε και κανένα proshot

πάντως για τώρα οι Heaven Shall Burn βαράνε ωραία.

Όντως ακύρωσε ο oZZy;:):!:

απο χθες…

[B]The Dwarves[/B] ΠΟΛΛΑ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ.!
[B]Protest the Hero[/B] πολύ καλοί, αρχίζω να ακούω απο σήμερα
[B]Corrosion of Conformity[/B] στην αρχή κάπως μουδιασμένοι, οσο περνούσε η ωρα καλύτεροι.
[B]Heaven Shall Burn[/B] ΓΑΜΗΣΑΝ ΤΑ ΣΥΜΠΑΝΤΑ.! ήμουν έτοιμος να ανέβω στο έπιπλο του pc και να αρχίζω να κοπανιέμαι απο την ένταση…ο τραγουδιστής ηταν ενα βήμα πριν να λιώσει
[B]Journey[/B] απρόσμενα καλοί…λάθος… κάτι παραπάνω απο καλοί…ο τραγουδιστής είναι ένας μικρός θεός…
[B]Watain[/B] too much…ειχα μόνο τον ήχο και έκανα δουλειές…άντε κάποια σημεία μου άρεσαν…αλλά απο εκεί και πέρα τίποτα.
[B]Epica[/B] κάλοι, αλλά απο ενα σημείο και μετά βαρέθηκα.
[B]Iced Earth[/B] το πήραν πολύ καλά που ξαναφεύγει ο barlow, οι οπαδοί…μόνο το όνομα του άκουγες αντί για αυτό της μπάντας.! :lol: γαμιστερος barlow στα γρήγορα και πιο τραχιά κομμάτια, όπως και στα Prophecy και Birth of the Wicked…η κιθάρα του Schaffer στα μισά κομμάτια ηταν κάτω…[B]Father William called me Johnny But my mother called me Jack[/B]

οι [B]scorpions[/B] άφησαν να μεταδοθούν μονο δυο κομμάτια, και οι [B]volbeat[/B] κανένα.

άντε να δούμε σήμερα τι θα δείξει…

*μου πόνεσαν τα μάτια…:?

[B]edit[/B] τεράστια μαλακία.! όντως ακύρωσε ο οζζυ.!!

ανέβηκαν στην κεντρική οι Black Label Society

Λοιπον,χθες το βραδυ γυρισαμε απο το φεστιβαλ…υστερα απο πολυ ποδαροδρομο και πολυ κουραση 4 ημερων…θα γραψω και πιο αναλυτικα οταν βρω χρονο σημερα…Παντως το μεγαλυτερο ξενερωμα ηταν ενα…ΑΚΥΡΩΣΕ Ο ΟΖΖΥ!!!ΣΚΑΤΑ!!!Η ΒΑΣΗ ΤΟΥ ΤΑΞΙΔΙΟΥ ΜΟΥ ΗΤΑΝ Ο ΟΖΖΥ …ΜΙΑ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΑΚΥΡΩΣΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ ΤΟΥ ΒΕΛΓΙΟΥ!!!ΕΛΕΟΣ!!!ΑΑΑ!!!ΚΑΙ ΟΙ ΒΕΛΓΟΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΖΩΑ…θα τα πω αναλυτικοτερα αργοτερα…

Λοιπον,την πρωτη μερα αφου γυρισαμε λιγο τον χωρο, ξεκινησα να δω στην κεντρικη σκηνη τους [B]FM[/B]. Αν και δεν εχω πολυασχοληθει ηταν παρα πολυ καλοι και για πρωτη μπαντα του φεστιβαλ μας ζεσταναν. Συνεχεια στην MARQUEE 1 για να δουμε τους Ρωσσους [B]ARKONA[/B]. Ωραιοι και απο οτι ειδα εχουν και πολλους οπαδους. Ξανα πισω ομως στην κεντρικη σκηνη γιατι σειρα ειχε ο RIPPER και ο TOBY JEPSON με την μπαντα του DIO…[B]DIO’S DISCIPLES[/B]…φοβεροι με ενα setlist μονο απο υμνους…stand up and shout,holy diver,egypt,catch the rainbow,stargazer,neon knights,long live rock n roll,heaven and hell και we rock οπου ολοι οσοι ηταν μαζεμενοι στην κεντρικη σκηνη τραγουδαγανε δυνατα…ωραια πραγματα για να ζεσταθουμε.Συνεχεια στην MARQUEE 2 για [B]THE DWARVES[/B]…τι να πω…απλα πολυ καμμενος ο τραγουδιστης τους…αν και δεν ειναι μουσικα και πολυ στα γουστα μου περασα καλα. Φευγουμε λιγο πριν τελειωσουν το setlist γιατι στην κεντρικη σκηνη ειναι ετοιμοι να βγουν οι [B]FOREIGNER[/B] Τι να πω…απλα φοβεροι!Κατα την διαρκεια της εμφανισης τους αρχισε να πιανει βροχη και ο τραγουδιστης τους ο KELLY HANSEN κατεβηκε μεσα στην βροχη και τραγουδουσε γιατι δεν ηθελε να βρεχομαστε μονο εμεις.Εκπληξη για μενα αυτη η μπαντα,δεν τους περιμενα τοσο καλους με ενα setlist που περιειχε τραγουδια που τα ξερουν και οι πετρες…double vision,cold as ice,urgent,i want to know what love is,jukebox hero.Αντε και απο τα μερη μας…Με το που τελειωνουν ανεβαινω προς την MARQUEE 2 για [B]SEPULTURA[/B] και αντικρυζω τον κοσμο μεχρι εξω απο την σκηνη…γεματη…ευτυχως ψιλοεβλεπες και απο εξω + οτι ειχαν βαλει γιγαντοοθονες εξω απο ολες τις σκηνες…ωραιοι αλλα οπως και να το κανεις αν δεν εισαι εντελως μεσα δεν το πολυευχαριστιεσαι.:lol: Φευγουμε παλι λιγο πριν τελειωσουν γιατι στην κεντρικη, σειρα ειχαν οι [B]JOURNEY[/B] Τους εβλεπα για 2 φορα και ηταν πολυ καλυτερη απο την 1η(DOWNLOAD 2009). Τι να πει κανεις…seperate ways,don’t stop believin,wheel in the sky,lights,faithfully και για τελος any way you want it με ολο το Graspop να τραγουδα…μεχρι εκεινη την στιγμη ελεγα το φεστιβαλ απλα ειναι τελειο…που να ηξερα την συνεχεια…anyway, επιστροφη στην MARQUEE 1 για [B]WATAIN[/B] Αν και ο ηχος ηταν χαλια, μου αρεσαν πολυ και ειχαν και καλο show.Ηθελα να κατσω μεχρι το τελος αλλα στο τελευταιο τραγουδι την εκανα γιατι στην κεντρικη σκηνη γινοταν πανικος γιατι θα εβγαιναν οι [B]KORN[/B] Πηγαινοντας οχι και πολυ μπροστα, αρχιζω και βλεπω ενα παιχνιδι μεταξυ των Βελγων με μπυρες.Ολοι τους επαιρναν απο μια εξαδα μπυρες και αφου επιναν το μισο ποτηρι το αλλο μισο εφευγε πανω στον κοσμο…αν θυμαμαι καλα πρεπει να εφαγα καμμια δεκαρια ποτηρια μπυρας στο κεφαλι μου.Ε,σκεφτηκα επειδη παιζουν οι korn αρχιζουν οι καφριλιες…στο θεμα μας, ηταν ωραιοι απλα θα προτιμουσα καποια τραγουδια τους να μην τα επαιζαν medley αλλα ολοκληρα…γουστα.Επιστροφη στην MARQUEE 1 για EPICA…τι να πω,αν και τους εχω ξαναδει δεν με ξετρελλαναν. Ο ηχος παλι ηταν χαλια, αφου ειδα 3-4 τραγουδια τους, αραξα κατω σε μια γωνια να ξεκουραστω…αφου ακουω και το Cry for the moon την κανω για κεντρικη παλι αφου ειχε ερθει η ωρα για [B]VOLBEAT[/B] Βλεποντας τους για 3 φορα απλα θα πω οτι αυτη η μπαντα εμενα προσωπικα με εχει κερδισει πολυ…ωραιος ηχος,πολυ κεφι η μπαντα…ολος ο κοσμος γουσταρε αλλα παλι εβλεπα να γινονται συνεχεια βλακειες με τις μπυρες…εκει καπου αρχισα να αντιλαμβανομαι οτι δεν πανε και πολυ καλα οι Βελγοι…λιγο το ποτο,λιγο τα ναρκωτικα που κυριαρχουσαν μεσα στο φεστιβαλ, τους εκαναν να ξεφευγουν.Ξαφνικα και κατα την διαρκεια της εμφανισης των Volbeat βλεπω 3 μαντραχαλεους να εχουν σηκωσει εναν και να τον πετανε πανω στον μπροστινο του…προφανως οχι για crowd-surfing αλλα για πλακα…καπου εκει αρχισα να σκεφτομαι διαφορετικα…που να ηξερα τι θα ακολουθουσε.Λιγο πριν τελειωσουν την κανω για MARQUEE 1 μιας και ηθελα να δω για τελευταια φορα τους [B]ICED EARTH[/B] με τον MATT στα φωνητικα. Με το που ανεβαινουν στο σανιδι παθαινω τρελλα.Ειμαι με την γυναικα μου και γουσταρουμε φουλ.Burning times,declaration day,violate,i died for you,last december,jack,watching over me και πολλους ακομα υμνους.Ξαφνικα ενα ζωο το σηκωνουν απο πισω μας και μας το πετανε.Ευτυχως την πρωτη προλαβα να αντιδρασω και δεν χτυπησαμε…ελα που μετα απο 10 λεπτα σηκωνουν εναν αλλο και μας τον πετανε με αποτελεσμα να ριξουνε κατω την γυναικα μου και να χτυπησει στον σβερκο της.Εκεινη την ωρα θα τον σκοτωνα αλλα μου ζητησε συγγνωμη και οτι τον σηκωσαν οι απο πισω του και τον πεταξαν χωρις να θελει.Τι να κανω εκεινη την ωρα που ειχε χτυπησει η γυναικα μου? Σηκωνομαστε και φευγουμε για τον γιατρο,τα νευρα μου ειχαν τσιτωσει.Ευτυχως δεν εσπασε τιποτα και βεβαια μεχρι σημερα ποναει.Αποτελεσμα αυτων, να χασω τα 3 τελευταια τραγουδια των Iced Earth καθως και την εισαγωγη των [B]SCORPIONS[/B] οι οποιοι ηταν καλυτεροι απο την τελευταια εμφανιση τους στη Αθηνα.Setlist προβλεψιμο make it real,the zoo,loving you sunday morning,tease me please me και πολλα αλλα χιτακια.Επειδη ομως ειχε παει αργα,ειχαμε και ποδαροδρομο μεχρι το αμαξι,συν οτι ψιλοποναγε η γυναικα,στα τελευταια 3 τραγουδια την εκανα και τα ακουγα μεχρι να βγω απο τον χωρο του φεστιβαλ.Still loving you,rock you like a hurricane & no one like you…μετα σκεφτηκα πως και δεν επαιξαν holiday-wind of change? Μαλλον τα βαρεθηκαν και οι ιδιοι…Τελος της πρωτης μερας με αναμεικτα συναισθηματα…Ελεγα ενταξει μωρε ολα στο προγραμμα ειναι…αφου δεν ειχαμε τιποτα ασχημα αποτελεσματα ενταξει…η ΚΟΤΡΟΝΑ ομως μου ηρθε στο κεφαλι την επομενη μερα το πρωι…8O

Τι να πω ρε φιλε. Να κανεις τετοιο ταξιδι και τοσα λεφτα και να σε εχει φτυσει ο Μητσοτακης με τον double O και τα γαμωζωα τους Βελγους… Ελπιζω μονο να μην σου βγηκε εν τελει σε ξινο το ταξιδακι.

κοιτα να δεις, εγω τους ειχα για τερμα φλωρους τους βελγους

χελλφεστ που πηγα παντως, οι γαλλοι πολυ ησυχοι

^^στους Terror παραλίγο να διαλυθεί το μέρος.!! (και πριν λίγο στην ίδια σκηνή έπαιξαν γαματα οι Pro-pain)

οι kreator Γαμησαν κλασικά, οι anvil κάλοι με τα αχρείαστα κολπάκια τους, οι Amorphis μπανταρα live, χαζοκαλοι και οι(μεγαλοι πλεον)D.R.I.

[B]edit[/B] και οι monster magnet θεοι.!