Grave Digger, Rage [29/4/2011] @ Fuzz Club, Athens

ε τοτε μπορω ανετα να πω…

[SIZE=“7”][B]ΝΑΙ ΡΕ GRAVE DIGGER Γ@ΜΩ ΚΑΙ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ[/B][/SIZE]

και μετα…

[SIZE=“6”][B]ΚΑΙ RAGE ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣ[/B][/SIZE]

καλα πραγματα…

Η εφηβεία μου επιστρέφει!!! Γαμάτο δίδυμο!!!

ΑΨΟΓΑ!

Καθε μερα ανακοινωεται και κατι γαματο για το 2011 ή ιδεα μου?

Μοναχα ενα 2-ωρο set με live εκτελεση ολοκληρων των Tunes of War και The Clans Will Rise Again και τι στον κοσμο.

ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΖΗΤΗΣΩ ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΟΜΩΣ, ΣΟΒΑΡΑ!
[COLOR=“Navy”][B][I]
I play the Tunes for my Brothers and Glen
The Woods of my Chlidhood call me again
For the Colours of FREEDOM so far I did roam
Cause I’M THE PIPER AND I COMING HOME[/I][/B][/COLOR]

αστα να πανε καθε μερα ομως…

…και είναι όλα πολύ σπουδαία live, όπως κιαυτό που είναι γαμάτο:):!:

Promoters, managers, μαγαζάτορες ή όποιος άλλος ευθύνεται…

[SPOILER][SIZE=“6”]ΑΝΤΕ ΓΑΜΗΘΕΙΤΕ ΜΕ ΤΑ LIVE ΜΟΝΟ ΑΘΗΝΑ[/SIZE]

Εμείς όλοι δηλαδή για να δούμε live πρέπει να δίνουμε 100+ ευρώ κάθε φορά. Πραγματικά άντε γαμηθείτε ρε…[/SPOILER]

εγω προσωπικα Αθηνα μενω,αλλα εχεις δικιο ολα γινονται μονο Αθηνα και δεν ειναι δικαιο για εσας εκει πανω…:frowning:

Ε ρε φίλε οκ δε λέω δε μπορούν να γίνονται όλες οι συναυλίες και στις δύο πόλεις αλλά αν δεις πόσες έχουν ανακοινωθεί μόνο Αθήνα εεε εντάξει λες και μας τρέχουν απ’τα μπατζάκια…

Ενδεικτικά θα πω 2-3 live που δεν είδα για αυτό το λόγο. Madball, H20, Jello Biafra, Oppressed…

On topic. λογικά θα είμαι εκεί μιας και δεν έχω δει Digger και είναι αποθημένο… Τώρα πως θα τα καταφέρουμε πάλι είναι άλλο θέμα

Μαζί σου Astaldo! Μας τα έχουμε κάνει κρόσια!!! Eluveitie, ensiferum, grave digger, accept, pain of salvation, atheist, wovenhand, Godspeed You! Black Emperor + αυτά που ανέφερες + όποια ξεχασα είναι 12 λαιβ αποκλειστικά στην Αθήνα και μάλιστα σε πάρα πολύ μικρό χρονικό διάστημα! Φαντασου πόσα θα ανακοινωθούν και με το νέο χρόνο!

Μόνο 40-50 ευρώ είναι τα πήγαινε έλα για εμάς τους φοιτητές + εισιτήρια συναυλίας + διαμονές + φαι/πιώμα, έχουμε ξεφύγει!!! Να ταν και άλλο το 100αρι!

Μάλλον θα αναγκαστώ να το πάρω σερί μέχρι τις συναυλίες των ΘΕΩΝ (βλ. Blind Guardian) μιας και οι Grave Digger δεν έρχονται συχνά από τα μέρη μας για να τους ξαναπετύχω. Θα κατασκηνώσω Αθήνα μου φαίνεται!

Όχι τίποτα άλλο αλλά διάβασα και ότι ο ΟΣΕ από 1/1/2011 θα καταργήσει και κάθε είδους μειώσεις στα εισιτήρια… Οπότε πάει και το φοιτητικό… Άντε να δούμε πως θα τα βγάλουμε πέρα…
Μάλλον πρέπει να βρούμε καμιά 40άρα πλούσια να μας τα σκάει…:naughty:

ΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑ!!! Έλεος! Τι άλλο θα μας ξημερώσει! Αυτό μας έλειπε να βγούμε και στο κλαρί!:lol:

Συμφωμω απολυτα! Δεν ειναι κατασταση αυτη πια με την Αθηνα! Για μενα να προσθεσω και Accept και Pentagram! Γιατι δλδ δεν κανουν καμια συναυλια μονο Θεσσαλονικη και να ανεβουν ολοι οι Αθηναιοι? Ε δεν γινεται καθε φορα να κατεβαινουμε εμεις!
Οσο για Grave Digger και να χα λεφτα να κατεβω, που δεν νομιζω, θα μαι Keep It True 29-30 Απριλιου, οποτε θα τους χασω! Αλλα οπως και να χει θα προτιμουσα να τους δω καπου εξω παρα Αθηνα!

Και θεσσαλονικη να ερχονταν, τους χανω για τον ιδιο λογο.

Καποια στιγμη, καπου, καποτε θα τους πετυχω. Ελπιζω.

Tώρα θα με πείτε εγκάθετο και πράκτορα κτλ αλλά αν δεν πάει ο κόσμος σε live στη Θεσσαλονίκη γιατί να έρχονται μπάντες? Στους Annihilator το Gagarin σχεδόν γεμάτο και στην Θεσσαλονίκη αραίοι-αραίοι να φαινόμαστε καμιά σαρανταραίοι…

Δεν έχεις άδικο σε αυτό που λες αλλά σκέψου και το άλλο… Να γίνει το live μόνο Θεσσαλονίκη. Πιστεύω μια χαρά θα ανέβουν από Αθήνα… Δες ska-p τι έγινε. Μια χαρά γέμισε το γήπεδο του μακεδονικού και δεν άκουσα παράπονα από κανέναν…

Έχεις δίκιο σ’αυτό αλλά αν φέυγουν κάθε 3 και λίγο φράγγα για Αθήνα ε που να μείνουν μετά; Ντάξει δε λέω ότι όλοι όσοι πάνε στα live Σαλόνικα κατεβαίνουν κάτω αλλά παίζει και αυτό ένα μικρό ρόλο.

Τέλος πάντων αν και δεν έχει καμία σχέση με Digger απλά χτες γύρισα και είδα 2-3 ανακοινώσεις μόνο για Αθήνα εεε και ξενέρωσα γαμώ

Sorry για το offtopic!

Ερωτας θα γινει εχω δει Grave Digger 3 φορες και Rage 1 :metal:

super το πακετακι…
αντε και 1 λογικη τιμη…
δεν εχω δει κανεναν απο τους 2 οποτε θα τιμησουμε εννοειται…:slight_smile:

i timi se kana tetoio paketo man tha sigoura giro sto 30ari… apla anamenoume na doume! :wink: