Greek τελη 80's-90's music

8O 8O 8O
Τι είπες τώρα;;;; Πωωωωωωωω!!! Ένα ολόκληρο καλοκαίρι στην κατασκήνωση δεν τραγουδούσαμε τίποτε άλλο!!! :stuck_out_tongue:

Πάντως εγώ με τον Ρακιντζή μελαγχολώ… Σκέφτομαι συνεχώς τι θα μπορούσε να έχει κάνει κάτω από άλλες συνθήκες…:frowning:

Συνεργασία με τον Ian Gillan μήπως…??:lol:

ρε συ panagiotis,γιατί η σολια και η δικασια να κάνουν σοβαρό ένα αστείο κομμάτι?

Μάλλον αναφέρεσαι στο δαχτυλίδι. Ρε συ rudolf μόνο αυτό δεν είπα. Άσχετα με το αν βρίσκεις αστείο το συγκεκριμένο κομμάτι, ο τύπος είχε ωραίες ιδέες ( και καλή μπάντα που έπαιζε σολιές και δικασιές :smiley: ).

Νταξ, και δεν αναφέρω τις συνθετικές ικανότητες του Ρακιντζή…το κομμάτι “πεθαίνω στην ερημιά” (που επίσης πόσταρα) φαντάζομαι το ξέρεις.

Θανος Καλλιρης εννοειται!Ημουν Big Fan στο δημοτικο!

Το νου σου κυριε οδηγε, γλιστραω στις χειρολαβες…:stuck_out_tongue:

Επιασε βροχη, αγαπη καλοκαιρινη, φθινοπωρο ξανα και η ζωη μου αδειανη, δε φτιαχτηκε για μας ετουτη η εποχη! ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ EVER!:roll: :roll:

Και μετα Σαββιδακης!

Ντουετο με Bonnie Tyler!!!Γαμει ε!

Με Σοφία Αρβανίτη…
Πως και την ξεχάσαμε αυτή? Μη μου μιλάς για καλοκαίρια, για ακρογιαλές και αστέρια και ετσ…

Ευρηκα!!!Ο χαριτοδιπλωμένος έλεγε το Βραδυνό μπανάκι :smiley: …Και τωρα που είπα μπανακι υπαρχει και το μπανακι, μανάκι…που ελεγε μια αρκούδα με μαλλία …ο Γιοκαρίνης…:lol:

τα έσπαγε το μπανάκι μανάκι… ( το έλεγε ο θεός Σάκης Μπουλάς βασικά!! )

ε και τώρα κλαίμε:

μου πουλήσαν παραμύθι
θα τα βρω μπαστούνια δήθεν
παραλίγο να πιστέψω
τον κουμπάρο τον ξεφτίλα!!!

Ωχ γιατί μου το πες??Τώρα θα ρωτάω ποιο ελεγε ο Γιοκαρίνης??#-o HELP

ποιος ήταν αυτός που έλεγε για την ανοργασμικιά???

Μηλιωκας!

Μιας και αναφερθηεκε ο Μηλιωκας η υπερτατη κομματαρα του ηταν μια:

-Nα δεις που καποτε θα μας πούνε και μαλάκες,να δεις που καποτε θα μας πούνε και χαζούς…:lol:

ρε παιδια…
ΛΙΒΙΕΡΑΤΟΣ!!!


καθως και το θρυλικο…Μπαμ και Κατω…

καλα και Ρακιτζης ρουλζ…


και απο το ιστορικο λαιβ με γκιλλαν…

και τωρα μ ια παλια μου αγαπη…ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΥΡΙΑΖΗΣ!!


(αλλα σουξε του τά: μου θυμιζεις τη μανα μου, τα τσιγαρα τα ποτα και τα ξενυχτια εχουν κλεισει τα καλυτερα τα σπιτια…)

αλλα πιστευω αυτο ειναι το κορυφαιο ολων…

θαααα επανελθω…

τολκι είσαι grand.you never let me down.λοιπόν αυτός ο κύριος μηλιώκας ήταν όοοολα τα λεφτά.
ειδικά σ 'αυτό που τη βρίζει για 4 λεπτά και στο τέλος του τραγουδιού χτυπάει το τηλ και μόλις την ακούει λιώνει σαν παγωτό…


Παντως το παραπανω βιντεακι του Σαββιδακη ειναι ενα απο τα πιο ομορφα καλοκαιρινα τραγουδια της Ελλαδος,ειναι και το βιντεο κλιπ απο την Μηλο που σε κανει να σκεφτεσαι καλοκαιρινες διακοπες…θυμιζει εντονα ενα παλιο τραγουδι των 80’s,το μονοι πανω στην Γη αλλα προσωπικα μου αρεσει πιο πολυ του Σαββιδακη…του εχω και μια συμπαθεια και απο της Ελλαδος τα παιδια…Νταλλας (Βλαχος και Πλαπουτας η αιγα τριαδα!!)…δεν ειναι 90’s το τραγουδι αυτο αλλα οσο να ειναι,ειναι ρομαντικο…

O Γιοκαρίνης έλεγε το “Αχ Ευλαμπία” και το “Νοσταλγός του Ροκ εν Ρολ” πολύ πολύ πίσω χρονικά απο αυτά που λέμε.

Αποθέωση και ο γλυωδέστατος Μικρούτσικος ώς “Νινο με το παπί του”…

ΤΟ 1986 κυκλοφόρησε ο Γιοκαρίνης δίσκο της εποχής μου είναι τα θυμάμαι :stuck_out_tongue:

Καλα, αυτο:http://www.youtube.com/watch?v=Z0wFOB5pX3c&feature=related με αλλον στα φωνητικα θα ηταν πολυ περισσοτερο κομματαρα. Ο Ρακιντζης ειναι σαν να τραγουδαει απο την μυτη ρε γμτ.

k o mustaine τραγουδάει με την μύτη κ είναι ανάλογα θεός