Green Day νεο cd?

Το περιμενω απο τελη 2007 κ ομως ακομα τπτ κατι ακουσα για σεπτεμβρη 08 αν και χλομο μου φενεται τοσο αργα. Ο billie joe ειχε δηλωσει πως το cd 8α κυκλοφορησει οταν 8α εχουν αρκετα καλα τραγουδια διοτι δν σκεφτονται να βγαλουν ενα cd για να πουν μονο οτι εβγαλαν κατι κ πως πρεπει μετα την επιτυχια του american idiot 8α πρεπει να κανουν κατι καλο για να κρατη8ουν στην κορυφη και ισως κατι καλυτερο (8α εχει πολυ πιανο το cd ειχε πει ακομα).Τελος απο καπου πηραν τα αυτια μ (τα ματια μ μαλλον) οτι παιζει να ειναι 3πλο το cd κ κα8ε cd 8α ειναι κ διαφορετικο στυλ και οτι δουλευουν σε πανω απο 30 τραγουδια .
Οποιος γνωριζει κατι, ας πει.

Θα βγεί μαζί με το Chinese Democracy και τα δύο θα είναι τριπλά CD και μάλιστα θα βγεί και συλλεκτική κασετίνα που θα περιλαμβάνει και τα δύο μέσα στο ίδιο πακέτο(μιλάμε δηλαδή για 6 ολόκληρα CD και φήμες λένε και ότι μόνο σε αυτήν θα περιλαμβάνονται και τα ακυκλοφόρητα τραγούδια του Axl γιατί ως γνωστόν έχει γύρω στα 100 έτοιμα, οπότε μιλάμε για 9 CD. Πολύ πράγμα παιδία μην το χάσετε!!!)…

:lol: :lol: :lol: :stuck_out_tongue: Από τα όσα αναφέρεις και από οσα ξέρω από φίλο που είναι κολλημένος με Green Day μάλλον ούτε ο ίδιο ο Billie Joe δεν ξέρει ημερομηνία:p :roll: Εμένα χλωμό μου φαίνεται να βγει πριν το Σεπτέμβρη του 2008 μιας και δεν έχω ακούσει τίποτα από studio reports ούτε για κάποια άλλη πρόοδο του δίσκου πέρα απο κενές δηλώσεις του κυρίου…βέβαια ποσώς με ενδιαφέρει το θέμα…αλλά anyway:p

Χαίρομαι μου σκέφτονται σωστά και λογικά. Το “American Idiot” έκανε τεράστια επιτυχία και αποτελεί δίσκο ορόσημο για το είδος αλλά και γενικά από τους κορυφαίους δίσκους των 00’s. Το να έβγαζαν ένα δίσκο, ίσα ίσα για να εκμεταλλευτούν το momentum μπορεί να γύριζε μπούμερανγκ. Δεν είμαι μεγάλος οπαδός τους οπότε δεν καίγομαι για το πότε θα βγει το νέο τους cd, όμως όταν βγει θα είμαι σίγουρα αρκετά περίεργος να ακούσω το βήμα που θα έχουν διαλέξει να κάνουν.

Για μένα το ?American Idiot? αποτελεί έκπληξη. Πέραν του πολιτικού πνεύματός του, δεν καταλαβαίνω τον πάταγο που έκανε. Πολύ συμπαθητική μουσική αλλά δημιουργικά μάλλον φτωχή κατά τη γνώμη μου σε σχέση με παρελθούσες δόξες. Μακάρι, το επόμενο άλμπουμ να είναι τόσο πολυδιάστατο και να αναδείξει το ταλέντο που σίγουρα διατηρούν μέχρι σήμερα, γιατί το ?American Idiot? μου φάνηκε αναμάσημα ιδεών και μάλιστα όχι δικών τους.

Τρία και… Bite my lip and close my eyes. Take me away to paaaaradise!

καποτε ακουγα πολυ γκρεεν ντευ,αλλα τωρα που υιοθετησαν αυτο το εμο στυλακι με ξενερωσαν…
παντως το αμερικαν ιντιοτ ηταν φοβερος δισκος,γι αυτο αλλωστε τους εκανε ευρεως γνωστους,οχι τοσο απο μουσικης,οσο απο στιχουργικης αποψης…τα κομματια τους περνουν πολιτικα και κοινωνικα μυνηματα που απασχολουν το μεγαλυτερο συνολο του κοσμου.
αν καποτε βγει ο νεος δισκος θα τον ακουσω με μεγαλο ενδιαφερον και ελπιζω να συνεχισουν τη καλη δουλεια που εκαναν με τον προηγουμενο!!!

Το στηχειο που ιο8ετησαν οι gd οσον αφορα το ορο emo ηταν κα8αρα μονο η ενδυματολογια κ γενικα η ε3ωτερικη εμφανηση του B.J. που κατα την γνωμη μου εγινε κα8αρα για εμπορικους σκοπους μιας κ το american idiot ηταν η τελευταια σανιδα σωτηριας τους, το ειχαν δηλωσει αλλωστε 8α τα δωσουμε ολα για να φτια3ουμε εναν δισκο και αν δεν πετυχει 8α διαλη8ουμε. Πια να 8υμιζει κατι απο emo δεν υπαρχει απο οσα ειδα στην τελευταια εμφανηση του με το groupaki που εχει τους Pinhead Gunpowder, παμε για αλλα πιο μεγαλα 8α ελαγα, αν και γυρναει λιγο στα παλια με αυτο το look.
http://www.greenday.net/

επιτυχια εκανε γιατι εχει απιστευτα πιασαρικα κομματια
και σε συνδιασμο με το πολιτικο τους μηνυμα ειναι μπομπα!!μπραβο στα παιδια
και ισα ισα τον βρισκω τρομερα πολυδιαστατο δισκο : δυο 9λεπτα κομματια!!μπαλαντες,πανκ κομματια,ακουστικες,σολο…

Πάρα πολύ καλός δίσκος το American Idiot. Για μένα ο καλύτερός τους και μετά το Dookie.

…και κάπου εδώ πετάγεται κάποιος και λέει ότι οι green day δεν είναι πανκ :lol: :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=T2rlX0rF2oE :walkman: Κομματάρα. Και στο 2:23 μπορείτε να βρείτε σημείο που φέρνει σε γνωστό τραγούδι από τη solo καριέρα του Dickinson. Δε θα πω ποιο, βρείτε το.

Kαι με πολύ όμορφους στίχους