Green Day vs Kings of Leon vs Shinedown

H megali proboli kai oi gnostes malakies ton media me tin yperfortosi ayta kanoun.

Opos blepeis les kai monos sou krineis me alla kritiria apo mena. Status/Istoria

Rock de les tipota :lol:

Yep jason, my mistake. Είχα ξεχάσει με ποιον συνομιλώ:p

Freedom tha fame ksylo kai prepei na fonakso ton Brent na boithisei :lol:

SHINEDOWN χωρις δευτερη σκεψη…Μα καλα ρε παιδια ειναι σοβαρα threads αυτα που φτιαχνετε? :slight_smile: OI SHINEDOWN ειναι κατι πολυ ξεχωριστο…απλα περιμενετε και θα τους δειτε σε λιγο καιρο που θα φτασουν…

H diamartyria sou mporei na piasei topo :lol:

Wake me when…this thraid ends…κανένας για μένα:p:!:

Θα έλεγα Kings Of Leon ίσως γιατί μου δημιουργούν μια αισιοδόξία οι δυο συνεχόμενοι εκπληκτικοί δίσκοι τους. Νταξει οι Green Day ίγουρα έχουν πολύ μεγαλύτερη ιστορία αλλα θεωρω ότι απο το το Dookie και μέχρι τα mid 00’s η πορεία τους μάλλον έκανε κοιλιά παρα ήταν ανοδική. Μετα την επιστροφή τους βέβαια με το Idiot παίζουν πια σε άλλο επίπεδο και πιστεύω πως έχουν και άλλα να δώσουν. Θα δούμε…

Τωρα τους Shinedown δεν τους έχω ξανακούσει για να έχω άποψη. Τι είναι τούτο, θυμίζει κάτι απο τους δύο προηγούμενους ή είναι τίποτα στυλ Nickelback που αναφέρθηκε πριν ωστε να μην ρίξω καμια ματιά?

green day γιατι ειναι αδυναμια μου αλλα και οι αλλοι δυο που εχω αρχισει να τους ακουω προσφατα ειναι υπερτιμιοι

Logika den tha sou aresoun opote kalo einai na kaneis oikonomia xronou.

Εδώ γράφει «the world?s biggest rock band». Τί να σας πω τώρα εγώ; :wink:

Green Day αν και κανένα απο τα τρία συγκροτήματα δεν με τρελαίνει…

Green Day, λόγω συναισθηματικής αξίας, αλλά και διότι τους θεωρώ γενικά καλύτερους.

Ντάξει όχι και άνετα. Επειδή προφανώς το λες από άποψη απήχησης, υπάρχουν και Linkin Park, Muse και άλλες μπάντες που δεν μου’ρχονται τώρα :stuck_out_tongue:

Απ’το poll οι Kings of Leon και μόνο με το FAIL όνομα που έχουν μου προκαλούν εμετό :p:lol: οι Green Day απ’την άλλη είναι συμπαθείς αλλά για μένα είναι μπάντα των 2 δίσκων (Dookie, American Idiot) καθώς τα υπόλοιπα (το τελευταίο τους δεν το δοκίμασα) δεν μπορώ να τα ακούσω ούτε υπό την απειλή AK-47 εκτός μεμονωμένων κομματιών.

Απ’την άλλη ό,τι έχω ακούσει από Shinedown είναι κορυφή σε αυτόν τον τομέα (κοινώς όλα τα studio albums τους είναι δισκάρες στο είδος τους), ο τύπος έχει ΦΩΝΑΡΑ, υπερπιασάρικα όλα τους τα κομμάτια σχεδόν, τι να λέμε τώρα, τα πάντα όλα. Στο θέμα “πιασάρικο στρεϊτφόργουορντ κτλ. rock” αυτοί και οι Breaking Benjamin είναι στην κορυφή των προτιμήσεών μου μακράν.

πως από κάτι τέτοια έχει φτάσει ο κόσμος στην κατάντια που έχει φτάσει…:stuck_out_tongue:
νταξ πέρα από την πλάκα έχει και η υπερβολή τα όριά της και οι Kings Of Leon ανεξάρτητα από το ότι δεν μου αρέσουν καθόλου, απέχουν έτη φωτός από το να πλησιάσουν αυτό το χαρακτηρισμό.

στα πολλ αυτά εγώ δεν μπορώ να ψηφίσω, αλλά θα ήθελα να δω τους Shinedown, όπως και τους Alter Bridge και άλλες τέτοιες μπάντες για επιβράβευση.
οι Green Day μπορεί να το αξίζουν για άλλα πράγματα, αλλά δεν το έχουν ανάγκη.

oh daaaaaaaz :–

http://news.yahoo.com/nphotos/slideshow/photo//091123/ids_photos_en/r3921642822.jpg/

λα περφορμανς