Green Day

Κανένας από αυτούς τους παλιοκαραγκιοζηδες. Και οι δυο τους είναι για τον κάδο των απορριμμάτων. Και τo πιο σπαστικό είναι ότι θεωρούνται “punk”. E λοιπόν εγώ τους λέω FLOROPUNK και δηλώνω ότι δεν έχουν καμια απολύτως σχέση με μπάντες επιπεδου Sex Pistols, Ramones, Dead Kennedys. Ο rock έχει απόλυτο δίκιο. FGDB182.(Τω γράφω αρκτικόλεξα για να μην αθυροστομησω.[-X

Βασικά δε θεωρούνται punk…Τουλάχιστον όχι από κάποιον που έχει έστω και ελάχιστες μουσικές γνώσεις

Εμενα δε με χαλανε καθολου πια οι green Day, παλια μ’ αρεσαν πολυ κιολας, μετα τους εκραζα αλλα πλεον μπορω να πω οτι τους ακουω ευχαριστα. Εννοειται οτι δεν ειναι punk.

e bebea!akuste to California Uber Allies apo Dead Kennedys na deite tin poiotita!!!xaxaxaxaxax!!!:lol: :lol: :lol:

Ρε μεγάλε τι ειρωνεύεσαι τώρα τους Kennedys. Κοίτα φιλαράκο πρόσεχε τι λες για κάποια πράγματα γιατί τω punk δεν είναι απλά μουσική, είναι τρόπος ζωής και αυτό τω λέω εγώ που σε καμια περίπτωση δεν είμαι ούτε τόσο σχετικός με αυτό, ούτε δεν έχω μοϊκάνα κλπ αλλα απλά μου αρέσουν κάποιες μπάντες. Και από τα post σου έχω παρατηρήσει ότι συγχέεις την ποιότητα μέ tηn τεχνική. Εδώ κανεις ένα τεράστιο λάθος η για να στο πω πιο απλά, οι Dream Theater είναι τέλειοι παίκτες αλλα δεν έχουν gra43η ούτε πρόκειται να gra4όψη ένα κομμάτι σαν τω Iron Man που είναι όσο απλό δεν πάει αλλα καθένας που σκαμπάζει από μουσική, ακόμα και άτομα που δεν ακούνε rock τω παραδέχονται. Η για να τω πάμε αλλου τω κιθαριστικό δίδυμο των Slayer μπορεί να είναι εντελώς κόψει αλλα αυτήν την επιθετικότητα που βγάζουν δεν την βγάζει κανένας τεχνίτης (και στην τελική η μουσική δεν είναι επίδειξη τεχνικής αλλα έκφραση συναισθημάτων και 4"υχολογικων" καταστάσεων, από ερωτα μέχρι μισος).Φιλικά…

Συνέχισε… :lol:

Σωστά όλα, αλλά με το να ειρωνεύεσαι ένα συγκρότημα ή έστω ένα είδος μουσικής, δε σημαίνει ότι ειρωνεύεσαι έναν τρόπο ζωής και όσους τον ακολουθούν:wink:

Βασικα με το να ειρωνευεσαι τους Dead Kennedys ειρωνευεσαι τον εαυτο σου… Αλλα ειναι μικρος ακομα, εχει περιθωρια…

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Respect στους Dead Kennedys! 8)

We should always pay respect to the dead!:-s

poly kala ta pane oi blink

k egw green day

+1000

Ρε παιδιά αφού είναι δημοψήφισμα, τι δουλειά έχει εδώ πέρα και μάλιστα με λάθος τίτλο;

καποιος θα κανε λαθος επειδη εχει πολυ καιρο να θρενταρει…:lol:

Dn 3erw alla m fenetai pws edomesa kapws thn exoun dei merikoi me thn mousiki p akoune (koultoura k piothta k kala) ti exoun dld oi green day k tous lete k karagiozides? edw mazi me tous offspring kanane dikh tous epanastash me thn punk pop . ama htan toso xalia dn 8a mazevan 130000 kosmo sthn sunaulia tous se 2 meres .
Tespa gd for ever…:smiley:
(do you have the time to listen to me whine)

teleiws off-topic…
ti mou thumises.to prwto rock sugkrotima pou akousa…eixa ola ta cd tous(original)…eixa kanevasei panw apo 3 gb me video tous(me 56k sundesi!!!)…eixa kanei trelous tsakwmous me tous filous mou(gia to oti oi offspring einai to kalutero sugkrotima ever)…ola auta mexri ti stigmi pou arxisa na akouw iron maiden(vasika,kai gia arketo kairo akoma…)…milame tous eixa priksei olous…eixan mathei to self-esteem ap eksw…pleon omws den kserw giati,alla de mou kanei aisthisi na akousw oute 1 tragoudi tous…

Ωρίμανση λέγεται. Μην ανησυχείς καλό είναι. :wink:

Επ! Μη λεμε κι ο,τι θεμε…

Punk Pop = Buzzcocks (= :respect:)

Αυτοι τη δημιοργησαν, αυτους ακολουθησαν ολοι οι υπολοιποι…

indeed

Punk Revival λέγεται συνήθως αυτό που έκαναν οι Greenday και οι Offspring :wink: