Greg howe, Rufus Philpot, Hennis Hamm ,Will Kennedy

οπως βλεπετε τα λεει ολα ι φοτο…τι να πω…ασ ελπισουμε οτι θα παιζουν ωραια πραγματα… εγω κατα 80% θα ειμαι εκει.

ωραια σκηνικα!8)
αλλα τον Greg howe δεν τον μπορω με την καμια!
jimmypage ριξε λιγο δηλητιριο! :lol: :lol:

Εγώ θα είμαι εκεί κατά 100% αλλά ακόμα δεν έχω αποφασίσει ποιά μέρα8)

Ελα ρε.Μαρεσει ο Howe.Απλα εχω γιαυτον την αποψη που εχεις εσυ για τους Floyd.Καλος ειναι,fusion δεν ειναι

GREG HOWE (guitar)
featuring : DENNIS HAMM(keyb.) - RUFUS PHILPOT(bass) - WILL KENNEDY(drums)

στο ΑΘΗΝΑ΄ Live
(μέσα στο Ωδείο του Γ. Φακανά)

6, 7, 8 Δεκεμβρίου '07

Ο Greg Howe είναι σήμερα ένας από τους σημαντικότερους κιθαρίστες της fusion μουσικής.
Στο ηλεκτρικό μπάσο ο Rufus Philpot, ο μπασίστας που θαυμάσαμε τη χρονιά που μας πέρασε μαζί με το group του Virgil Donati και στα keyboards ο Dennis Hamm ένας από τους καλύτερους Jazz πιανίστες, σήμερα.

Πέμπτη 6 Δεκεμβρίου '07 ώρα 8.30μ.μ.
Παρασκευή 7 Δεκεμβρίου '07 ώρα 10.30μ.μ.
Σάββατο 8 Δεκεμβρίου '07 ώρα 10.30μ.μ.

ΑΘΗΝΑ΄ Live
Λ. Ποσειδώνος 3, Παραλία Ν. Φαλήρου - Μοσχάτου
Τηλ. 210 4813605 210 4819355
www.fakanas.gr

Οπα ρεεεεε…τι διαφημηση ειναι αυτη??? ουρε φιλε…

τι ειναι αυτα ρε???εδω μιλαμε για συναυλιες…τι μας νοιαζουν τα σεμιναρια…

κ οποιος ξερει τον Howe τον ξερει… ουτε απο Jackson εγινε γνωστος ουτε απο δε ξερω τι…

Με το καταπληκτικο extraction feat. victor wooten & dennis chambers εγινε! κ δεν εχουμε ιδεα τι θα παιξει…

θα δουμε εκει κ ελπιζουμε …ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ παντα να ειναι ωραια μουσικη κ οχι ταβηγμενα jams με επιδειξεισ τεχνικης…

επισης…δεν ειναι greg howe with…ειναι σχημα του Howe με τον Philpot with the others…ok??

k κοψε τη διαφημηση μη γινει πανικος εδς μεσα…

fusionαρας ειναι ρε συ… τα 2 τελευταια αλμπουμ του το αποδεικνυουν.

πες τα ρε για τους Floyd…πες τα!! χαχαχα

μαλλον ξαναπες τα!

H αληθεια ειναι οτι δεν εχω ακουσει τα 2 τελευταια του,αλλα εχω ακουσει πολλα απο τα παλια και το τριο που ελεγες και μονο φουσιον δεν ηταν τοτε

το τριο gerg howe voctor wooten dennis chambers…ειναι ι επιτομη του Fusion! αυτο ειναι to fusion…ετσι παιζεται… αναλογα βεβαια πως το ενοεις εσυ το fusion.

Fusion και οι weather report fusion και αυτοι.

Πολύ σωστά τα λες. Απλά έλαβα αυτά τα δύο δελτία τύπου για HOWE και GADD και τα έστειλα χωρίς να τα τροποποιήσω.Τα άλλαξα όχι γιατί :“κοψε τη διαφημηση μη γινει πανικος εδς μεσα” αλλά γιατί έτσι πρέπει.

βασικα συγνωμη …ειμουν λιγο επιθετικος… ηταν στη στιγμη…

απλα δε μ αρεσει η διαφημηση σε κατι τετοια που τους πλασαρουν σαν supergrooups χωρις να εχουμε ιδεα του τι θα παιξουν…

κ τωρα δε ξερω αν θα κατεβω…παλι στις 14 εκει θα ειμαι…πολλα λευτα…ακομα το σκεφτομαι.

Ούτε εμένα μου αρέσει να παραμυθιάζομαι με διαφήμιση περί supergroups κλπ.
Αλλά ο συγκεκριμένος χώρος φέρνει σταθερά καλά σχήματα, ακόμα και οι μουσικοί που δεν είναι τόσο γνωστοί, όπως ο Rufus Philpot που είχε έρθει πέρυσι με τον Donati αποδείχτηκε πολύ καλός.
Τα εισητήρια βέβαια θα μπορούσαν να είναι λίγο φτηνότερα…:-k

Τεσπα, όποιος θέλει να ακούσει τι θα παίξει ο Howe ας ψάξει τη σελίδα του στο myspace. Ωραία πράγματα.

JimmyPage, άυτός ο ήχος είναι το fusion της σκηνής του Los Angeles, έτσι πάιζουν αυτοί που πάιζουν live στο club The Baked Potato εκεί, απόφοιτοι ΜΙ κλπ.

Ναι μεν, ΑΛΛΑ?
Μεγάλη υπόθεση να έχεις τον Greg Howe πρώτο τραπέζι πίστα και στο διάλλειμα να μπορείς να του μιλάς και να φωτογραφίζεσαι μαζί του. Μεγάλος και ο Mike Stern που προηγήθηκε και ο Steve Gadd που έρχεται.

Το να ανακοινώνεις όμως στην έναρξη της συναυλίας της Πέμπτης(ήμουν εκεί) και από ότι έμαθα και από ένα bulletin στο myspace και της Παρασκευής ότι ο Howe θα κάνει δωρεάν σεμινάριο, να κινητοποιούνται οι μισοί κιθαρίστες της Αθήνας και όταν σκας εκεί να σου λένε ή δίνεις 40 ? ή πας σπίτι σου νιώθεις κάπως?

Και εκεί που με φτιάχνεις, με κάτι τέτοιες κουτοπονηριές με ξενερώνεις?
Gadd θα μαστε πάλι εκεί, είτε έπαιζε στο θέατρο badminton είτε στο ΟΑΚΑ, αλλά
μη μας περνάτε για Μογγόλους?[-X [-X [-X

KAFRILES MADE IN GREECE,

Εγώ πήγα Παρασκευή στο HOWE(ΘΕΟΣ, αυτός και ο Kennedy) και όταν άκουσα ότι το σεμινάριο θα είναι δωρεάν πήρα τηλέφωνο κάτι φίλους από το Βόλο που ξεκίνησαν το Σάββατο πρωί για Αθήνα. Κατά τις 12 που πήρα τηλ στο Ωδείο να ρωτήσω σχετικά με το σεμινάριο μου είπαν ότι είναι 40?.Έτσι τα φιλαράκια πήραν το δρόμο της επιστροφής(ενώ είχαν φτάσει μέχρι Αττική οδό) και εγώ ένιωσε ηλίθιος.

Τελικά πήγα να δω τι παίζει τελικά και ψάχνοντας υπεύθυνο, συνάντησα έναν gay που έκανε πως δεν άκουγε, έναν παππού που έλεγε «δεν ξέρω, περιμένετε» ενώ υπεύθυνος του σεμιναρίου ήταν ο ψηλός που στο live ήταν στην κάβα!!!

GREG HOWE στο Ελληνιστάν VOL.1

Γειά σαςι παιδιά τι κάνετε καλά είστε ; Είμαι ένα παλικάρι που πήγα και εγώ στο Live του howe .έγιναν πολλά πράγματα που με πείραξαν και επειδή κατέβηκα από Θεσσαλονίκη θα το σκεφτώ πολύ καλά ξανά άμα θα ξανακατέβω.Ας τα πάρω από την αρχή με το που πάμε εκεί όλα καλά ,με το που αρχίζει η συναυλία πάω να βγάλω μια φώτο. Να σας πώ ότι διατηρώ ένα blog στο οποίο μπαίνει αρκετός κόσμος και ήθελα να βάλω εκεί τις φωτογραφίες.Έρχεται η γκαρσόνα και μου λέει ότι δεν μπορώ να βγάλω φωτογραφία και της λέω ότι έχω μία σελίδα στο Internet και ότι καλύπτω το γεγονός και ότι θέλω να βάλω απλά καμιά δύο φωτογραφίες .Μετά από λίγο έρχεται μία άλλη κυρία και μου λέει ότι δεν μπορώ να βγάλω βίντεο .Και εγώ της λέω με σιγουριά ότι δεν έχω σκοπό να βγάλω βίντεο απλά θέλω δύο φωτογραφίες για το site μόνο.συμφωνούμε εκεί και όλα καλά .Ε μετά για άσχετο λόφο ξαναέρχεται και μου λέει χαρακτηριστικά όχι βίντεο .Της λέω ότι δεν έχω τραβήξει βίντεο και ότι άμα θέλει μπορεί να ελέγξει την μηχανή μου.Εκεί μου την έδωσε και μου χάλασε το κέφι .Μα καλά δεν μπορούν να καταλάβουν ότι εγώ τους κάνω εν μερί διαφήμιση.Εγώ απλά θέλω να πώ στον κόσμο μέσω του site μου ότι υπάρχουν άνθρωποι που αγαπάνε την μουσική τους και κάνουνε τα πάντα για αυτήν αλλά τι να πω .Ξενέρωσα παντός.Το θέμα είναι ότι κατέβασα 4 άτομα από Θεσσαλονίκη για αυτό το Live και τους πήγα κόσμο και αυτοί με φέρονται έτσι ,δεν μπορώ να καταλάβω Ένα άλλο θέμα που θα ήθελα να θίξω είναι το ότι δεν είπαν σε κανέναν ότι ο Greg Howe θα παίξει με project και το ότι δεν θα παίξει εξολοκλήρου δικά του κομμάτια. .Το χαρτί της συναυλίας δεν λέει ότι θα παίξει τραγούδια του project .Οι περισσότεροι πήγαν για τραγούδια του Howe αποκλειστικά.Τώρα ότι αφορά για το σεμινάριο άμα ήταν δωρεάν δεν το νομίζω γιατί το site του Φακανά έλεγε ότι έχει εκεί κοντά στα 40 ευρώ .Παντος δεν ξέρω ρε παιδια με τέτοια συμπεριφορά θα ξανασκεφτώ άμα θα ξανα κατέβω στο συγκεκριμένο χώρο για live

παιδιά το Blog μου είναι το http://jazzorama.blogspot.com/

Τελικα ρε σεις η συναυλια πως ηταν ??
:-k