Greta van fleet

οντως περιεργη λιστα λολ
Μπορω να καταλαβω τους Imagine Dragons ως ποπ ροκ αλλα πώς χωσανε μεσα lorde και passenger ενας θεος ξερει

1 Like

Γιατί έχει κάποια σχέση με ροκ μουσική το Roayls της Lorde? Πολύ καλά έκαναν και το έβαλαν στη λίστα.

Να λέγαμε για το Rope των Foo Fighters να έλεγα ότι κακώς μπήκε εφόσον το τραγούδι ροκάρει. Όχι φουλ ροκ, αλλά ροκάρει πάντως.

1 Like

Τους imagine dragons τους θεωρώ πολύ καλούς για αυτό που κάνουν και τα believer / radioactive είναι μια χαρά τραγούδια

Portugal the man έβαλα αυτό που βρήκα στα charts αποπανω και το έκλεισα στα 4 δευτερόλεπτα . Ίσως άλλη φορά να ξανακουσω

Τα charts αυτά καμία σχέση με ροκ όπως το έχουμε εμείς στο μυαλό μας. Μάλλον ποπ ροκ με λίγες μπάντες που όντως παίζουν ροκ μουσική

2 Likes

+1 για Portugal. The Man. Μπαντάρα και ακόμη πονάει που το 2018 στο Mad Cool τους βάλανε ίδια ώρα με τους QOTSA(αλλά δεν υπήρχε περίπτωση να μην επιλέξω αυτούς) όπου ανοίξανε και με το For Whom The Bell Tolls. Αγαπημένα μου το atomic man και το so american.

Δεν έχω και την καλύτερη άποψη για τους Greta Van Fleet αλλά αυτό το τραγούδι είναι πολύ καλό. Πρέπει να είναι καινούριο.

1 Like

Δεν έχω ασχοληθεί ούτε δευτερόλεπτο με τη μπάντα πιο πριν (εδώ δεν έχω ασχοληθεί με LZ, lol), αλλά τούτο το κλιπακιον κάπως πέρασε από μπροστά μου και έχω πάθει ένα μικρό τραλαλά. Αρκετά εντυπωσιακά τα φωνητικά που βγάζει λαηβ ο τύπος

2 Likes

απλά αν ειχαν κάνει ενα μπραφ με το πρώτο στο δεύτερο νομίζω οτι δεν ασχολήθηκε κόσμος.

Δεν ξερω με το ‘δεν ασχοληθηκε ο κοσμος’ τι εννοεις - σχετικα γαμιωντας πανε απο views και streams.

Αλλα νταξει, χωρις να το ψαξω και ιδιαιτερα, τρομερα σπρωχταδια φαινονται. Πολυ θα ηθελα να το ψαξω λιγο παραπανω γιατι φαινεται ναχε πλακα. Ο τυπος ειναι φωναρα, αλλα παρε για παραδειγμα διαφορα στο image απο πριν πεντε χρονια

το ξωτικο απο τη μια, το γλίτσουλο απο την αλλη

αυτο δεν ειναι τιποταλλο παρα δακτυλος μαρκετιν. ενηγουεη - εγω στο ρηπητ την εχω την λαηβ εκτελεση του κομματιου

1 Like

Μυρωδιας, ισως πρεπει να κοιταξεις τι πωλησεις κανουν και τι streaming νουμερα εχουν

σε 6/9 χωρες που τσαρτάρισε ο δεύτερος πήγε παρακάτω, στην αγγλια μονο παραπάνω. σε 1-2 δεν μπήκε. Ο πρώτος έγινε χρυσός, ο δεύτερος όχι. το λες και πτωτική τάση. “mic drop”.