Groove!

Το θεμα που με απασχολει περισσοτερο drumm-ιστικα και γενικα με την μουσικη μου! Μια εννοια με απιστευτο ευρος…γκρουβατο μπορει να ειναι απο ενα πολυ απλο beat 4/4 μεχρι μια πολυρυθμια 4 μελων! Πειτε ο,τι θελετε πανω σε αυτον τον αχανη ορο της μουσικης που κατ’εμε προσδιοριζει μεγαλο μερος του ‘‘ειναι’’ της!

Kατσε γκρουβαρε τα κομματια για τη προβα ρε μαμαλακη αντι να σπαμαρεις.:stuck_out_tongue:

τα κομματια γκρουβαρουν μια χαρα στα ποδια! Αυριο θα τα δοκιμασω και στο κιτ! Τα εβγαλα ρε! Χαλαρα!

Τωρα κοιταξω να γκρουβαρω ενα πολυ δυσκολο θεμα που μου βγηκε αλλα ειναι γαμησε τα!!! Που θα παει ομως;;;!!!:wink:

[SIZE=“5”]ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ GROOVE[/SIZE]

O Danny Carey…

Again…

O Dave Weckl…

O Virgil Donati…

και ερχονται κι αλλοι!!!

O Jojo Mayer

O Steve Smith

O Steve Gadd

O Terry Bozzio

και Ο Vinnie Colaiuta

τωρα μπορειτε και πρεπει να ΓΟΝΑΤΙΣΕΤE!!! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Kαι επειδη ξεχαστηκα…

O Neil Peart

O Alex Holzwarth

O Sean Reinert

O Grant Collins

ο Καταπληκτικος Chad Wakerman

Παίζει ο Tom Hanks drums; 8O :stuck_out_tongue:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

o θεος Chad Wackerman…!!!

η βλακοφατσα Chad Wakerman βασικα…:lol: :lol: :lol: :lol:

οσο φλωρος ειναι τοσα αρχ…α εχει ο τυπος!!!

Συμφωναω…εχεις δεις τις σολαρες με τον Bozzio;;; Ειναι θεικα και των 2! Μαλλον προτιμω λιγο του Bozzio αλλα σιγα…:smiley:

Respect και σε αυτους!!!

James Brown

κολυμπαω στο groove λεμεεεεεεεεεεεεε!
:afro: :afro:

Ο αρχοντας του groove.

λοιπον το ξεφτιλησαμε το θεμα με το groove των αλλων…πειτε και τπτ γενικοτερα για το γκρουβ…εχετε βγαλει εσεις κανενα θεμα που να θεωρειτε οτι ειναι γκρουβατο; Τι ειναι για σας το γκρουβ (αν και ειναι απειρα δυσκολο να εξηγηθει!)

Εχω βγαλει καποια πολυ γκρουβατα θεματα και θα παιξω καποια στο jam…οταν γινει :stuck_out_tongue:

το groove δε βγαινει απο ενα οργανο και συγκεκριμενα τα τυμπανα ρε συ. αντε και το παιζεις…οι αλλοι θα παιξουν κατι που να groovαρει με αυτο??

Δεν ειπα κατι τετοιο…αλλα ενα θεμα απο μονο του μπορει να ειναι γκρουβατο…αυτο ειπα εγω…!!! Απλα τα πραγματα!

αντε καλα.μπορει να ειναι γκρουβατο .εχεις δικιο. εγω παντος οτι γκρουβι πραγμα παιζω καταλαβαινω μετα απο λιγο οτι ειναι απο αλλου…:-k

Αν αρχισουμε να λεμε ποιοι εχουν groove οπως κανατε δν θα τελειωσουμε ποτε.

Δν μπορω να ορισω το groove , ξερω τι ειναι , καταλαβαινω ποτε υπαρχει , καταλαβαινω ποιος το 'χει αλλα δν μπορω να το ορισω.