Ποιο group θέλετε να δούμε live;

Πλακα πλακα ενα progressive festival θα ηταν γαματο. Rush, Yes (απο ροκ), Queensryche, Dream Theater (απο μεταλ). Στην Ελλαδα κιολας. Γιουπι… :frowning:

Πλακα πλακα ενα progressive festival θα ηταν γαματο. Rush, Yes (απο ροκ), Queensryche, Dream Theater (απο μεταλ). Στην Ελλαδα κιολας. Γιουπι… :([/quote]

Όνειρα γλυκα

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Πλακα πλακα ενα progressive festival θα ηταν γαματο. Rush, Yes (απο ροκ), Queensryche, Dream Theater (απο μεταλ). Στην Ελλαδα κιολας. Γιουπι… :([/quote]

Μακάρι…Αλλά που τέτοι α τύχη.Επίσης θέλω να δω και Tull γιατί την τελευταία φορά Ο μα@!#$ς δεν κατάφερα να πάω.

ΑC/DC,Def leppard,Bon jovi,Motley crue.Γίνεται?Ελα ντε! :twisted:

Ολα αυτα ειναι ονειρα θερινης νυκτος, οσο αισιοδοξος θελω να ειμαι.
Καθε χρονο βλεπουμε τα ιδια σχηματα(WASP, TWISTED SISTER, SCORPIONS), σε αθλιους συναυλιακους χωρους(βλεπε κατι τρυπες τυπου gagarin) και με πολυ κακο ηχο(γηπεδο sporting). Που θα ερθουν να παιξουν εδω οι ACDC, οι MOTLEY και οποιοι αλλοι?

Το ιδιο ελεγα και εγω μεχρι που σκασαν μυτη οι SABBATH!!!
Oσο ζω ελπιζω. Ασε που νομιζω οτι εχω δει live σχεδον ολες τις αγαπημενες μου μπαντες και ειδικα τις παλιες.

Αυτο που λες εχει βαση… Αφου εχει ερθει ο Ozzy μπορει να ερθει και οποιοσδηποτε αλλος… :slight_smile: . Οι 3 μπαντες που δεν εχω δει και θελω να δω ειναι maiden, metallica, iced earth, και συγκεκριμενα να δω απο κοντα τους dickinson, harris, hetfield και schaffer. Ax… :smiley:

Διαφωνώ στο ότι επειδή ήρθαν οι Sabbath μπορεί να έρθει ο οποιοσδήποτε. Οι Sabbath δεν έχουν ούτε το 1/3 του budget που χρειάζεται για τνα φέρεις τους KISS, AC/DC κτλ. Ανάλογες συναυλίες Ελλάδα δεν έχουν γίνει αν εξαιρέσεις Rolling Stones (και αυτοί μόλις μία φορά) Pink Floyd κτλ. Σκέψου ότι Sabbath είχε το εισητήριο 60. Πόσο να έχει αν έρθουν τελικά οι AC/DC? Και δεν θα είναι ρίσκο για τον διοργανωτή; Αλλά και το management του γκρουπ θα το σκεφτεί. Γιατί να μην κάνουν μια συναυλία παραπάνω στη Γερμανία π.χ. όπου γίνεται πανικός για AC/DC (σε αντίθεση με την Ελλάδα που από ότι βλέπω είναι πιο χαλαρά τα πράγματα) και θα είναι σίγουροι και να την κάνουν στην Ελλάδα;

Για να ανοιχτουν κι αλλο στην ελληνικη αγορα. Θα μου πεις, τωρα στα γεραματα? Ε, πρεπει να στηριζουμε καπου τις ελπιδες μας…

Α και Sabbath ειχε 60 γιατι ηταν 4 γκρουπ μαζι.

Εντάξει αν ερχόντουσαν μόνοι θα είχε 50 (μάλλον 52 είναι της μόδας). Άσε που και οι AC/DC θα έχουν κάποιο καλό support. Στην τελευταία περιοδεία ήταν οι Slash’s Snakepit

Δεν αναφερομαι στους sabbath αλλα στον ozzy συγκεκριμενα… Παντως αυτο που λες με τους kiss ειναι απολυτα σωστο. Αν και τους λατρευω ξερω οτι δεν θα τους δω ποτε στην Ελλαδα, γιατι πολυ απλα το εισητηριο μπορει να φτασει και τα 200 ευρω. Εκτος αν τους φερουν χωρις να κανουν show οποτε το εισητηριο θα πεσει στα 80 ευρω. Αλλα kiss χωρις show δε λεει…
Μηπως καλυτερα να οργανωσουμε ενα πρακτορειο που να κλεινει εισητηρια για συναυλιες στο εξωτερικο?

Συμφωνώ απόλυτα

[quote=“crabsody”]

Συμφωνώ απόλυτα[/quote]

:smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

AC/DC again
KISS
Rush
Tool
Metallica again
Soundgarden να επανενωθούν δε με νοιάζει
Smashing Pumpkins
The Mars Volta
Dream Theater again
Radiohead again
System of A Down
Flaming Lips
G3
David Bowie
Mogwai
Sufjan Stevens

[size=7]MUSE !!![/size]

AC/DC
Gotan Project (ασχετο)

Kαταπληκτικοί!!! Τους είχα δει πριν μερικά χρόνια στη Μονή Λαζαριστών

Ας ερθουν τωρα που βγαλαν και καινουργιο να γουσταρουμε

Antaeus ξανά!
Ο νέος δίσκος τα σπάει! :twisted: