Growing Order (pre InnerWish) demo

Δεν πρόκειται για καινούργια κυκλοφορία!!!

Μπαίνω στο θέμα: Πρίν λίγες μέρες έπεσε στα χέρια μου ένα 5-track demo με τίτλο Growing Order που περιέχει τα έξης κομμάτια:

  1. Black Leather
  2. Fly
  3. Have You Ever…
  4. Shout
  5. Still Alive

Ο τραγουδιστής είναι σίγουρα ο Γιάννης Παπανικολάου και το “Have You Ever…” είναι γνωστό από το “Waiting For The Dawn” το ντεμπούτο των InnerWish…
…Προφανώς έχουμε να κάνουμε με μια πρώιμη μορφή των InnerWish…

Γνωρίζει κανένας από εσάς κάποια επιπλέον πληροφορία σχετικά με το demo;
Με ενδιαφέρει κυρίως η χρονία κυκλοφορίας και, αν είναι δυνατόν, τα μέλη που συμμετέχουν! Επίσης θέλω να ξέρω αν “Growing Order” είναι το όνομα της μπάντας ή του demo…

Υπολογίζω ότι είναι demo του 1996, αλλά αυτό είναι απλά μια εικασία.

Ευχαριστώ, εκ των προτέρων!!!

Φίλε, ενδιαφέρον το τόπικ σου. Βασικά θα σου πρότεινα να επικοινωνήσεις με τη μπάντα. Ίσως στέλνοντας τους κάποιο mail.

Ορίστε και το site τους: http://www.innerwish.gr/

Ελπίζω να βοηθάω, έστω και λίγο!

Το έχω κάνει ήδη, αλλά δεν έχω πάρει καμιά απάντηση… για αυτό απευθύνθηκα εδώ!

Ευχαριστώ πολύ τον Χριστόφορο Κοτσώνη (εκπομπή Hard Rock Περιπλανήσεις στο Κανάλι 1 του Πειραιά) για τις πληροφορίες που μου έδωσε!

Δεν νομίζω ότι ενδιαφέρει πολύ κόσμο, αλλά αφού άνοιξα το topic, θα το ολοκληρώσω…

Οι Growing Order ήταν το group του Θύμιου Κρίκου και του Γιάννη Παπανικολάου, πριν την προσθήκη του Μανώλη Τσίγκου και τη μετονομασία σε InnerWish.
Το demo αυτό ηχογραφήθηκε το 1994, αλλά, δυστυχώς, δεν κυκλοφόρησε ποτέ!

…από τότε είχε φανεί η αξία αυτής της υπερ-μπάντας…

…αν την αναγνωρίζουν ελάχιστοι είναι άλλο θέμα…

Βασικά για μένα οι InnerWish (με Battleroar, Casus Belli, Fragile Vastness, Airged Lamh Wastefall να ακολουθούν) είναι από τις πολύ μεγάλες ελπίδες της ελληνικής σκηνής!

και οι τρεις δίσκοι τους θεωρω οτι ειναι αρκετά καλοι. το τελευταίο το χουν βγαλει και από ξένη εταιρία (LMP). αντε, να πηγαίνει και λίγο μπρος αυτή η ρημάδα η σκηνη.

επίσης απο την ίδια εταιρια έχει βγει και το καινουργιο Casus Beli. δυστυχώς όμως σαν ποιοτητα συνθέσεων μου άρεσε πιο πολυ το προηγούμενο (που στο rock city έχει τωρα 3 euro αν δεν απατωμαι…5.500 χιλιαρικα το χα αγοράσει ο μλκ*ς όταν είχε βγει).

Tώρα είδα αυτό το θέμα, ωραίος ρε Maiden1979! :slight_smile:

Thanks! :slight_smile:

Αν και από τότε, πέτυχα στο live του Δεκεμβρίου στη Θεσσαλονίκη τον Θ. Κρίκο και μου επιβεβαίωσε αυτά που είχα μάθει! :yes:
Μάλιστα, του πρότεινα (τον έπρηξα! :lol: ) να βάλει το “Shout” ή το “Black Leather” σε κάποιον από τους επόμενους δίσκους και έδειξε ενδιαφέρον!
…αφού πρώτα ψιλοκουφάθηκε που ήξερα τους Growing Order… :stuck_out_tongue:

Για να είμαι ειλικρινής ούτε εγώ γνώριζα αυτή τη λεπτομέρεια.
Να υποθέσω ότι θα δώσεις το παρόν στο “Up the Hammers II”…! :slight_smile:

Άνευ συγκλονιστικού απροόπτου, ναι! :slight_smile:
Αν και από οικονομικής πλευράς δεν με βλέπω καθόλου καλά με τα ταξίδια στο εξωτερικό που έχω κανονίσει! #-o

Άνευ συγκλονιστικού απροόπτου, σε περιμένω εκεί! :smiley: