Guitar Pro Questions

To νέοτερο guirar pro φαντάζομαι πως είναι το 6. Ετσι?

Υπάρχει το 6 full version (oχι trial) στο ίντερνετ?

Υπαρχει εκει “εξω”:stuck_out_tongue: αλλα να ξερεις οτι θα εχεις προβλημα με τα αρχεια του GP5,γι αυτο το εκανα uninstall το 6…δεν μου ανοιγε κανενα αρχειο απ τα παλια tabs!

Tης πουτάνας δηλαδή γίνεται:p:

Aν έχει κάνεις λινκ για το 6 ας στείλει ένα pm:)

Bασιά παρατηρώ πως το αρχείο που κατέβασα είναι για guitar pro 5 αλλά μου βγάζει όταν το ανοίγω τα πράγματα που ανέφερα:S

Μπας και εχεις το Guitar Pro 5.0?Για τσεκαρε λιγο την εκδοση…Μαλλον χρειαζεσαι το 5.2!σε μερικα χρειαζεται το 5.2 για να στ ανοιξει…

για το γπ6 υπαρχει τοπι
klik

προσωπικα λεω καλυτερα να βρεις καπου καλο το 5 παρα να παιδευεσαι με το 6…

οταν το βαλα εγω τουλαχιστον ειχε αρκετο μπλεξιμο…που δεν αξιζε στη ντελικη

5.0 όντως!

+1 ασε και που ειναι και βαρυ σαν προγραμμα…2 ωρες εμπλεξα μαζι του και το ξηλωσα!

με αυτο που στα καλα καθουμενα δεν σου παιζει τους ηχους μιντι και παιζει μονο τα RSE ξερει κανεις τι να κανω?
τις προηγουμενες φορες το εκανα uninstall και ξανα install και δουλευε
αυτη την φορα ομως δεν επιασε

Οποιος μπορεί και έχει το user-key ID για το guitar pro 6,ας μου στείλει ένα pm.

Ξέρει κάποιος αν το GP τρέχει σε Linux?

ξερει κανεις απο που μπορω να κατεβασω for free το GP5? γιατι ειχα αλλαξει windows και δεν θυμαμαι απο που το ειχα κατεβασει…:frowning:

To 6 τρέχει. Έχω κατεβάσει και το demo. Γαμεί

Καλά ρε ζητάς να σου δώσει κάποιος link για πειρατικό software?

ναι γιατι?

Γιατί απαγορεύεται :slight_smile:

καλα γενικα απαγορευεται,αλλα αν αυτο ειναι και στους κανονες του φορουμ τοτε σορρυ

Εσπρεσσιάρης ο δικός σου

[B]Guitar pro 5.2[/B]

Λοιπόν είμαι πολύ εκνευρισμένος σε βαθμό να θέλω να σπάσω οθόνες, πληκτρολόγια κτλ.

έχω όχι ένα…ούτε 2… αλλά [B]ΤΕΣΣΕΡΑ [/B]προβλήματα τα οποία συνδιάζονται με έναν πολύ εκνευριστικό τρόπο…

1 - Πρώτα ήταν πως η κεφαλή της νότας δεν φαινόταν κάν, πες οκ, είχα γράψει με αυτή την τακτική στο παρελθόν σε κανονικό πεντάγραμμο, το είχα ψιλοσυνηθίσει …παρολ’ αυτά κάνω reinstall και διορθώνεται…

2 - Και ξαφνικά οι νότες σταμάτησαν να κάνουν playback την στιγμή που γράφω τον εκάστοτε φθόγγο… Αυτήν την φορά η επανεγκατάσταση δεν έλυσε τίποτα… Από τοτε γράφω στα κουφά και με ένα play επαληθεύω αν το αποτέλεσμα είναι όντως μελωδικό.

3 - Αρχή των κυρίως προβλημάτων τώρα… εκεί που το playback προχωράει κανονικά, χωρίς κανένα λόγο ή λάθος στην σύνταξη, σταματάει σε συγκεκριμένο διάστημα και βγάζει ε΄να εκνευριστικό λάθος :

Erreur de verification d’atendue

ότι και να κάνω επιμένει. Το copy paste σε νέο αρχείο δεν το έλυσε, παρα μόνο το να γράψω από την αρχή την μελωδιά… :frowning:

4 - Και ενω έδωσα τόπο στην οργή, νέο σπαστικό λάθος, αυτή τη φορά χωρίς το αντίστοιχο error message…
φτάνει πάλι σε συγκεκριμένο διάστημα, αλλά και σε συγκεκριμένη νότα, τρώει 2-3 δευτερόλοπτα lag και όταν ξεκολήσει προσπερνά τις νότες σαν να είχαν αξίες 32ου ξέρω γω… Και δεν τελειώνει εκεί το θέμα γιατί σε επόμενο διάστημα αποφασίζει να κάνει playback την πρώτη νότα(η τη παυση) του διαστήματος, η πράσσινη γραμμή κολλάει εκεί, και το playback αγγνοεί τις άλλες νότες και συνεχίζει στο επόμενο διάστημα χωρίς την πράσινη γραμούλα.
Δοκίμασα να απενεργοποιήσω το RSE και λύθηκε ευτυχώς.

Σαφώς δεν γίνεται δουλεία έτσι αν είναι να αναλώνω στον χρόνο μου λύνοντας τα προγραμματιστικά τους λάθη και να βρίζω.

Έχω δύο ερωτήσεις για όποιον καλό άνθρωπο ξέρει:

α) υπάρχει λύση στα προβλήματα μου; γιατί η επανεγκατάσταση δεν βοήθησε…

β) αν όχι, να βάλω το 6?Δεν έχω ακούσει και ιδιαίτερα καλά λόγια χωρίς να έχω ιδία πείρα…

pls halp!

Δεν ξέρω τη λύση στα προβληματα σου. Ωστοσο αυτο που εχω να πω ειναι οτι και το δικο μου πλεον τον παιζει απιστευτα (5.2) και δε ξερω τι να κανω. ΤΟ 6 θα σου λεγα να μη το δοκιμασεις. Το 5.2 το βρισκω αρκετα καλυτερο

αν ταυτοχρονα δεν ακουγονται και οι midi ηχοι που συμβαινει σε εμενα συχνα
κανε το εξης

βαλε 2,3 νοτες στο πιανο , κανε εξαγωγη σε midi , παιξτο με wmp ή οτι αλλο εχεις και μετα ξανα ανοιξε το guitar προ . εμενα ετσι διορθωνεται

πάτα F12 και δες αν έχεις τσεκαρισμένο το "playback during editing"
επίσης μπορεί να φταίει κάτι στο audio settings…πειραματίσου με τα κουμπάκια και αν δεν βρίσκεις άκρη ξανακάντα default

για αυτό κάνουμε save συχνά…δεν ξέρω που οφείλεται αλλά πρέπει να ναι γενικό λάγκ του gp γιατί το παθαίνω και γώ και το χω ακούσει και από άλλους

το 6 ούτε εγώ στο προτείνω και εφόσον έχεις συνηθήσει το περιβάλλον του 5 συμβιβάσου με αυτό…εκτός αν τραβήξει τοοοσο πολύ η κατάσταση…:stuck_out_tongue:
είναι πολύ διαφορετικό και δίνει έμφαση στον ήχο και όχι στη μελωδία κτλ…και πιό βαρύ προφανώς