(Guitar) Strings

poia set protimate? egw ap’afta pou’xw dokimasei, protimw ta Black Diamond kai sigekrimena to black label, den m’aresun katholu oi Ernie Ball kai oi D’addario. An kai mu’xun pei oti paei analoga me thn kithara, alhthevei?

Paradise Lost στριγκάκι…

Ήθελα να το αγοράσω σε μια φίλη μου
:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Εγω ενδιαφερομαι για αλλα strings.

Και τα string Obituary είναι πολύ ωραία και σέξυ!
Βεβαια εγώ θα έλιωνα στα ποδια της οποιασδήποτε αν την έβλεπα με string Morbid Angel! Κυκλοφορούν απ ότι ξέρω… :smiley:

Εγω θα ελιωνα για γυναικα που φοραω στριγκακι Queensryche!!
EΛΕΟΣ ΡΕ 'ΣΕΙΣ ΤΙ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΑΝΟΙΞΑΤΕ!!!
Εχει πμως ενδιαφερον ο καθενας λεει τα βιτσια του!!

Αφού δεν σ’ αρέσει ας μιλήσουμε λοιπόν για χορδές

GHS Boomers 10άρες. Για ένα διάστημα έβαζα και Elixir αλλά τζάμπα τα λεφτά, πολλά λόγια και λίγες πράξεις! :stuck_out_tongue: D’addario χάλια.

Ασε τις χορδες και πες μας και για στριγγακια!!! 8)

D’addario 52-10 k πιο παλια 11αρι
εχουν ωραιο μπασο ηχο κ κρατανε κ αρκετα σε σχεση με ghs k αλλες που εχω δοκιμασει.
οι χορδες οπως κ ολα ειναι καθαρα θεμα γουστου!

Emena ti xordes m simvoulevete na valw sto bass mou?

Ναι σόρι, ξέχασα να το αναφέρω! Έχεις δίκιο!

D’ addario

ειναι πολυ σχετικο αυτο που ρωτας.
θες χοντρες η ψιλες? να ειναι μπασσες η πιο bright? μαλακες η σκληρες?

Xontres,mpases kai oxi para poli sklires

made in china ,by fender ,φθηνες και κανουν μια χαρα την δουλεια τους , στην τιμη του ενος σετ παιρνεις 3 σχεδον .

D addario Θα λεγα.
fender χορδες ισως οι πιο αθλιες χορδες που εχω βαλει ποτε! σε μια μερα γινανε για πεταμα.

D addario Θα λεγα.
fender χορδες ισως οι πιο αθλιες χορδες που εχω βαλει ποτε! σε μια μερα γινανε για πεταμα.[/quote]

παρε για πλακα μια φορα ,αυτες που λεω τις squier by fender ,σε σχεση με την τιμη τους και για εξασκηση ειναι οτι πρεπει ,δεν λεω τις παλιες fender . Σαν ποιοτικες αλλα και ακριβες ειναι και οι DR μεγαλη αντοχη .Αλλα οσο κανει ενα σετ απο αυτες παιρνεις 3 απο τις ‘by fender’ .

Ούτε εγώ ξέρω τι να βάζω στο μπασάκι μου, μέχρι στιγμής το αφήνω στον τεχνικό και δεν έχω παράπονο… Αλλά όλο ξεχνάω να ρωτήσω τί είναι! Δε χρειάζονται συχνά αλλαγή πάντως, ενώ στην κιθάρα…
Πάντως ο αδερφός μου που παίζει κιθάρα χρησιμοποιεί Ernie Ball ( 9άρες νομίζω; ) και είναι απόλυτα ευχαριστημένος.

OI ernie ball den mou arsan ka8olou otan evala opws kai oi d’addario!oi Black diamond pou dokimasa twra prin ligo oute aytes me ikanoppoihsane!OI ghs boomers htan poly kales kai sto paiximo kai sthn diarkeia!

Vasika xrhsimopoiw DR Tight Fit Electrick dekares!!!

SPERNOUNE!!!

Ανάλογα με την κιθάρα δεν πάει.
Αυτό έχει να κάνει με το σετ και πώς είναι ανάλογα σεταρισμένη, κυρίως όταν έχεισ floating τρέμολο.
Προσωπικά φοράω έρνι μπωλ ή Ελιξιρ.