GUNS N' ROSES Jul 22, 2023 Olympic Stadium

Ο Steven έχει πρόβλημα υγείας, και να τον ήθελαν, δεν μπορεί.
Για τους άλλους δύο, δε γνωρίζουμε με βεβαιότητα τι τους χωρίζει από την τριάδα.

Πάντως η τριάδα Slash- Duff McKagan- Matt Sorum έσπερνε στους Velvet Revolver.

Και φυσικά ο φανταστικός Scott Weiland που έκανε τα δικά του πίσω απ’ το μικρόφωνο.

2 Likes

Πάντως η συγκεκριμένη 7αδα της τελευταίας 6τιας είναι μια καλοκουρδισμενη μηχανή, που όσο κ να είχαμε δεθεί συναισθηματικά με τα προηγούμενα line up, οφείλουμε να παραδεχτούμε ότι όμοια της στο παρελθόν δεν είχε ξαναυπαρξει σε επίπεδο διάρκειας κ φυσικά τεχνικό. Μεμονωμένα ναι θα μπορούσαμε να πούμε ότι ο Sorum είναι παιχταρας, ή ο Steven είχε απίστευτη γκρουβα στο παίξιμο του, αλλά μέχρι εκεί. O Dizzy είναι στους gnr από το '90, η melissa κάνει δεύτερες από άλλο πλανήτη, και ο Fortus έχει δέσει απίστευτα με τον Slash, ο οποίος αν δεν με απατά η μνήμη μου έχει παραδεχτεί σε παλαιότερη συνέντευξη του ότι ο Fortus είναι τεχνικά ανώτερος του

Είναι πολύ πιθανό να το έχει πει, το ίδιο έχει πει και για τον Myles Kennedy ο οποίος στη μπαντα του (στη μπάντα του Slash) δεν είναι καν κιθαρίστας αλλά τραγουδιστής. Προφανώς δεν τον αφορούν τέτοια κόμπλεξ.

1 Like

Καλο ντυσιμο,ο σιανιδης τον εντυσε? :rofl: Η φωνη ακουγεται “μπουκωμενη”. :face_with_raised_eyebrow: :neutral_face:

3 Likes

Έχω δει Σαφέτη να τραγουδάει το Ακυβέρνητο καράβι με ίδιο σακάκι

8 Likes

Παίζει πιο εύκολα να τα έδινα για τον Σαφέταρο την δεδομένη στιγμή. Άσε που θα υπήρχε και καμια προβατίνα και κανα κοντοσούβλι τριγύρω.

3 Likes

Ερχομουνα να γραψω (πριν δω τα σχολια σας) πως αν δεν τους ηξερα και αν το εβλεπα χωρις ηχο θα νομιζα πως προκειται για καποιο major μπουζουκο-act :rofl:

2 Likes

Έχω κανονίσει να πάω σε 6 συναυλίες φέτος το καλοκαίρι (εκτός από φεστς με εγχώριες μπάντες/καλλιτέχνες) και είμαι σχεδόν σίγουρος οτι οι guns θα είναι η χειρότερη απο πλευράς απόδοσης,ήχου, χώρου.

5 Likes

Απο πλευρα αποδοσης γιατι να ειναι η χειροτερη,επειδη ο papa Axl Rose τα εχει φτυσει απο τα 3ωρα σετλιστ?

1 Like

Αν σε βοηθάει κάπως αυτό, πέρυσι οι GnR στο Λονδίνο ήταν η χειρότερη συναυλία που είδα από άποψη ήχου.

Η απόδοση όμως ήταν και γαμω και το σετ χορταστικό. Και στο τέλος της μέρας αυτό μετραει.

(Πάντως ο ήχος σε στάδιο είναι πάντα hit or miss - δεν είναι αποκλειστικά θέμα μπάντας και ηχολήπτη)

2 Likes

Έχει προσχωρήσει ο Φάνης ο Λαμπρόπουλος στους Guns n’ Roses; :face_with_open_eyes_and_hand_over_mouth:

2 Likes

:person_raising_hand: Προτιμώ Generation Sex από Pretenders

2 Likes

Εννοείται.
Ο Billy Idol είναι λατρεία

2 Likes

τελικά σε εμάς ποιοι θα είναι;

Δεν εχουν ανακοινωσει κατι ακομα.

οκ, γιατί σε κανα 2 μουσικά site έγραψαν ότι θα παίξουν και οι 2 στην Αθήνα. ενώ από την αφίσα φαινόταν ανοιχτό

Στην αφίσα η Αθήνα δεν έχει κανένα σημαδάκι που να παραπέμπει σε ένα από τα δύο συγκροτήματα. Οι Gen Sex παίζουν μόνο στο Παρίσι αν δεν με απατούν τα μάτια μου. Επίσης, το άρθρο του σάιτ λέει για “επιλεγμένες ημερομηνίες”. Ας ελπίσουμε ότι θα δούμε Gen Sex, πολύ θα το γούσταρα σαν ιδέα.

📣Οι The Last Internationale, με τον έντονα πολιτικοποιημένο στίχο, θα είναι οι special guests της πιο rock βραδιάς του φετινού καλοκαιριού!

🗣 «Οι The Last Internationale είναι από τους αγαπημένους μου στο νέο κύμα των επαναστατημένων rockers. Είναι ωμοί και αληθινοί και συνδυάζουν την αισθητική του rock του East Village με τη δύναμη του θωρηκτού Ποτέμκιν»

-Τοm Morello (Rage Against The Machine, Prophets of Rage)

🌹 Guns N’ Roses | Αθήνα | 22 Ιουλίου 2023 | Ολυμπιακό Στάδιο

Προπώληση Εισιτηρίων: https://bit.ly/GNRAthens

#thelastinternationale #tli #GNR #gunsnroses #WorldTour2023

1 Like