GUNS N' ROSES Jul 22, 2023 Olympic Stadium

αυτό σημαίνει STAΝDING A και STAΝDING B και δη χωρίς γιγαντο-οθόνες

Το ανέφερα παραπάνω ότι τους φέρνει η Τράντου.

Γιατί εσύ δεν θα πας;

Προσωπικά μόνο με τιμή έκπληξη θα το σκεφτόμουν και αυτό για το ιστορικό του πράγματος. Δεν είμαι μεγάλος φαν (δεν έχω ακούσει πολύ καλά καλά, ναι), αλλά σίγουρα θα ήθελα μερικά κομμάτια να τα ακούσω live και επίσης είμαι της άποψης πως αξίζει να δεις τέτοια ονόματα έστω και στην δύση τους. Υπάρχει και ένα όριο όμως, δεν μου αρέσει να κρίνω από βιντεάκια αλλά όσα ντοκουμέντα έχω δει ήταν σχεδόν αποκαρδιωτικά και το βασικό μου πρόβλημα είναι πως μιλάμε για συγκρότημα που είναι συνώνυμο της έντασης, του ηχητικού τσαμπουκά και της αδρεναλίνης, ε δεν μπορώ να τους βλέπω έτσι.

Εννοείται πως δεν θέλω να είμαι party pooper, απλά λέω την αποψάρα μου. Απεχθάνομαι τους ανθρώπους που μιζεριάζουν με την χαρά του άλλου. Ακόμα δεν το έχω αποκλείσει κιόλας, μερικά κομμάτια ψοφάω να τα ακούσω ζωντανά αλλά το βλέπω χλωμό.

Να περάσετε γαμάτα όσοι πάτε, είναι σίγουρα ένα σημαντικό και ιστορικό event!

11 Likes

Not my cup of tea :stuck_out_tongue:

2 Likes

δεν είσαι party pooper ρε. πιστεύω ακόμα και οι φαν αντιλαμβάνονται την κατάσταση της μπάντας*. ούτε εμένα πάντως είναι οι αγαπημένοι μου αλλά λογικά θα τα σκάσω γιατί ψήνεται όλη παρέα οπότε θα πάω χαλαρά για να περάσουμε καλά.

*και εγώ ψοφάω για Περπλ και έλεγα να τους δω μια τελευταία φορά, και θα τα έσκαγα στον Λώρη για να δω τον Γκιλλαν να μην μπορεί να τραγουδήσει και να παίζει εμμονικά τα ίδια και τα ίδια ξανά, μόνο και μόνο για συναισθηματικούς λόγους. με πλήρη επίγνωση της κατάστασης (τελικά είπα να πάω να δω QotSA έξω χαχαχ)

2 Likes

Αν δεν τους ειχα δει περσι δεν θα το συζητούσα καν. Ο axl ηταν χαλια και παλι το σκεφτομαι. Αν καποιος μου ελεγε οτι ο axl ηταν χαλια…παλι θα πηγαινα :stuck_out_tongue:

1 Like

Εγω εχω δει βιντεακια που ο axl γαμει κ δερνει. Shadow of your love κ το στόμα ανοικτο. Εχω δει κ βιντεακια που ο Axl γαμησε κ εδειρε τα αυτια μου. Ζαριά ειναι. Κατι civil war κατι estranged τα εχει αρκετά καλα, οταν προσπαθει να κανει την “ψιλη” φωνή εκει τα γαμαει λιγο.

Απο εκει κ περα μιλαμε για 3+ ωρες συναυλιας δηλ αντε κ 2.5 ωρες να ειναι . Ο τυπος θα μπορουσε να κανει 1μιση ωρα συναυλίες κ να ειναι αρχοντας χωρις να του πει κανεις τιποτα. Εδω οι αγαπημένοι helloween με τρεις τραγουδιστες βαρια 1 ωρα κ 40 λεπτα. Ρεζιλι.

Τι θελω να πω;

Εβαλα welcome to the jungle πριν λίγο στην βολτα μου με το ποδήλατο κ δακρυσα μονο στη σκεψη οτι θα το δω ζωντανα.

Ειναι το μεγαλύτερο συγκροτημα των 90’s σε σύγκριση με τα μεγαλυτερα συγκροτήματα κ μεσα στα 5 μεγαλυτερα συγκροτήματα σε λίστα με τα 50 μεγαλυτερα συγκροτήματα δεν ξερω αν γινομαι κατανοητος. Δηλαδή ποιοι θα συγκριθουν μαζί τους κ θα κερδισουν; αντε οι stones οι acdc δε μπορω να σκεφτώ αλλους.

Δεν ξερω αν σας έπεισα

Αν όχι

This post is dedicated to all the Guns N’ Fuckin’ Roses fans
Who’ve stuck with us through all the fucking shit
And to all those opposed – hmm, well

11 Likes

Η συναυλία του 93 εξακολουθεί να ειναι η μεγαλύτερη συναυλιακή μου απογοήτευση. Τους δισκους τους λατρεύω αλλα εκεινη η συναυλία νθα μεινει αξέχαστη για αρνητικούς λόγους. Ευτυχως εκεινο το σαββατοκύριακο θα δω Springsteen.

3 Likes

Κατα 99% θα πάρω εισιτήριο για μπροστά την πρωτη ωρα της προπώλησης. Είναι απωθημένο απο τα σχολικά χρόνια, αν και μεγαλώνοντας δεν έκανα ποτέ προσπάθεια να τους δω εξω.

Ανησυχώ από τώρα για πιθανούς γάμους και βαφτίσεις λόγω Σαββάτου. Όπως και στους Helloween :roll_eyes:

2 Likes

Καταλαβαίνω τι λες, είχε πέσει τρελό θάψιμο γενικώς και κατά τη διάρκεια της συναυλίας και μετά …λογικό : βγήκαν αργά (πολύ αργά) κάπου βαριόντουσαν, κάπου ήταν κομμάτια, κάπου ήταν κωλόπαιδα (για διοργάνωση άστο καλύτερα)
Εμένα πάντως αυτή η συναυλία μου άλλαξε τη ζωή …μετά από αυτό, γυρισμός δεν υπήρξε
και ότι και να λέμε το 93 στο ΟΑΚΑ η μπάντα έζεχνε αλητεία
23.7 θα είμαι ο κόσμος να χαλάσει

Από τη συναυλία στο ΟΑΚΑ το 1993 θυμάμαι μόνο τον Brian May.
Δεύτερη φορά δεν την πατάω.
Καλά να περάσετε όσοι πάτε!

2 Likes

Ποια Μαλακάσα το '93;;;

Έχει βάλει ένα Κ ο άνθρωπος ενδιάμεσα. Τους είδε το 1993 στο ΟΑΚΑ και το 2006 στη Μαλακάσα :stuck_out_tongue:

Τσιγγουνεύτηκε το Άλφα Γιώτα;
:grin:

1 Like

Μέσα θα είμαι κι εγώ και μάλλον μπροστά, είναι μπάντα “ούτε κρύο ούτε ζέστη” για μένα, οριακά το μόνο αλμπουμ τους που ακούω είναι το Appetite… αλλά από την άλλη αναγνωρίζω ότι κάποτε ήταν σπουδαίοι και αφού δεν τους έχω ξαναδεί είναι ευκαιρία.

3 Likes

:rotating_light: Gunners, η προπώληση των εισιτηρίων για τα μέλη του fan club “Nightrain”, μόλις ξεκίνησε!

:ticket: Η γενική προπώληση εισιτηρίων για την μεγαλειώδη εμφάνιση των Guns N’ Roses στη χώρα μας ξεκινά την Παρασκευή 24 Φεβρουαρίου, στις 10:00π.μ.

Αν έχουμε κανα μέλος , ας μας ενημερώσει για τιμές.

1 Like

Όσοι είναι από το fan club έχουν και ξεχωριστή είσοδο η μπαίνουν πιο νωρίς?

@evanthia

Έχω πάει Standing A 160-180 Ευρώ και
Standing B 100 Ευρώ
Ακριβά γενικά !

thanks Eva
καλά θα πάει αυτό…

υπάρχει κάποιο σχεδιάγραμμα να μας κάνεις print screen?