Guns Ν' Roses

Ο Sebastian Bach έχει πάντως ορισμένα πολύ καλά τραγούδια στην προσωπική του δισκογραφία. Ας είναι καλά αυτοί που τα γράφουν βέβαια. Όπως ο Duff στη συγκεκριμένη περίπτωση:

1 Like

Μια version του DTJ,περσινη,ο σλασακος δινει τα ρεστα του εδω.:wink:

*Οσο βλεπω την μουρη του bach,προσπαθω να σκεφτω αν μοιαζει με γκομενα περισσοτερο ο bach η o coverdale.

1 Like

Μην μ λες τέτοια οχι για Ac dc όχι άλλη ξεφτυλα φτάνει

Όσο περνάνε τα χρόνια μοιάζουν όλο και περισσότερο ο Μπαχ με την Νταριλ Χάνα .

1 Like

Nαι οκ.Καποιοι γκρινιαζουν στα σχολια στα βιντεο γιατι ο slash λεει δεν παιζει τα σολο του CD οπως ειναι τα οριτζιναλ και κανει τα δικα του,δηλαδη οι προηγουμενοι κιθαριστες επαιζαν καθε νοτα του παλιου υλικου οπως ηταν γραμμενη απο τον slash?

Aν θελoυν να ακουσουν τα οριτζιναλ,ας φερουν τον bumblefoot,τον finck,τον stinson ως guest,να τα παιξουν live,να γουσταρουν.

2 Likes

Η γκρίνια θα παραμείνει γκρίνια .

Ωραίο είναι αυτό που κάνει ο σλας, ωραίο και αυτό που κάνουν όσοι είναι πιστοί στην ορίτζιναλ ηχογράφηση .
Το θέμα είναι να έχει feeling η εκτέλεση. Τώρα αν είναι ακριβώς ίδιο ή έχει κάποιο μικρό λαθάκι , εμένα τουλάχιστον δεν μου λέει κάτι .

1 Like

Αυτό είναι κάτι που ποτέ δεν έχω καταλάβει. Αν θέλεις το original βάζεις το CD στην τελική. Ο κιθαρίστας για μένα ΠΡΕΠΕΙ να αυτοσχεδιάζει. Είναι ωραίο να αλλάζει τα σόλο. Δείχνει καλλιτεχνική ανησυχία, δε βαριέται να παίζει το ίδιο τραγούδι κάθε βράδυ, μετράει και για το κοινό να ακούει κάτι διαφορετικό.

2 Likes

Αυτος στον οποιο πρεπει να δωσουμε τα ευσημα,ειναι ο richard fortus,αψογος επαγγελματιας και κιθαριστας,δεν εχει παραπονεθει ποτε για τιποτε,δεν εχει πει κακη κουβεντα ουτε για τον Axl,ουτε για τον Slash και πιστευω ακομα αν ερχοταν ο izzy για το reunion θα εκανε στην ακρη χωρις να βγαλει χολες,η ειρωνιες,η γκρινιες.

Σε αντιθεση με τον στινσον,τον ron thal που πραγματι προσφεραν και αυτοι κατι στο συγκροτημα τοσα χρονια,αλλα μολις τους ειπε ο Axl καντε στην ακρη γιατι θα κανουμε reunion αρχισαν να πετανε μαλακιες στις συνεντευξεις,να μιλανε οτι δεν τους πληρωσε αποζημιωση και τα λοιπα.

Ο Slash ειναι κεφαλαιο για τους GNR,για το ροκ το ιδιο, ασχετα αν ερχεται δευτερος πισω απο τον Axl,μονο που ειδαμε να αποδιδει το double talking jive τοσο ομορφα,τις σολαρες του και το παιχνιδι με το talk box στο rocket queen η στο coma,φτανει και περισσευει για τους περισσοτερους fans.

3 Likes

Νομίζω ότι η αλήθεια είναι κάπου στην μέση. Γιατί μπορείς να αλλάξεις το σόλο και να εξακολουθεί να είναι γαμάτο και με συναίσθημα (βλέπε Slash) αλλά μπορείς να αλλάξεις ένα σόλο και να του γ@…σεις τον αδόξαστο βλέπε Gers!! Σ’αυτην την περίπτωση δυστυχώς δεν συμμερίζομαι -οπως και πολύς κόσμος- την καλλιτεχνική του ανησυχία.

Δεν νομίζω πως είναι πάντα η “καλλιτεχνική ανησυχία” που ευθύνεται όταν κάποιος αλλάζει τα σόλο. Πόσο μάλλον όταν μιλάμε για τον Gers…

3 Likes

Αλλά τι είναι?

Την αμπαλιαση εννοει.

1 Like

Ακριβώς αυτό

Αναμενονται οι ευθικτοι!

Να πουν τι; Εδώ υπάρχουν ντοκουμέντα

δεν υπάρχουν πλέον

Γιατί πιος κιθαρίστας από τις μεγάλες μπάντες έπαιζε ακριβώς τα σόλο ίδια? Συνέχεια έκαναν αλλαγές

1 Like

Μαζεύτηκαν όλοι οι guitar heroes και σχολιάζουν

1 Like

Δεν είναι θέμα καν να ξέρεις να παίζεις κιθάρα. Βάζεις το A Real Live One και το ακούς σε ακουστικά και απομονώνεις το κανάλι του Gers (δεν θυμάμαι αν είναι το αριστερό ή το δεξί ακουστικό) και καταλαβαίνεις πόσο τσαπατσούλης και βρώμικος (με την κακή έννοια) είναι. Μάλιστα, αφού επικαλείσαι και τους “guitar heroes” αυτή την κουβέντα την έκανα και με κιθαρίστα πολύ γνωστής Ελληνικής μπάντας με έντονη παρουσία στο εξωτερικό και μου έλεγε τα ίδια. Δεν μιλάμε αν είναι καλός γενικά κιθαρίστας/συνθέτης στο studio, αλλά για την απόδοσή του στα λάιβ

Αν ηταν ολοι αρτιοι και πεντακαθαροι τοτε δεν θα ειχε νοημα αυτη η ζωη

1 Like