Guns Ν' Roses


Χρόνια Πολλά στον Axl Rose :heart:

4 Likes

Κοντοζυγωνει ο νεος δισκος? Τοσο υλικο που εχει στο ντουλαπι ο Axl,παιζει να βγαλουν κανενα double disc,με τις αναλογες πινελιες του SlaSH βεβαιως.Soon is the word,soon…

Είμαι πολύ περίεργος, όχι για το αποτέλεσμα - αφού ο Slash τουλάχιστον έχει αποδειχτεί αστείρευτος - αλλά για το πότε θα βγει. Αν βγει. Είμαι από αυτούς πάντως που θέλουν και αγωνιούν να ακούσουν νέα τραγούδια από τους παλιούς Guns.

2 Likes

Ο Slash για ευνοητους λογους δεν αναφερθηκε στο ποτε,γιατι με τον Axl ποτε δεν ξερεις.

DUFF MCKAGAN SAYS NEW GUNS N’ ROSES RECORD IS ‘REAL’ AND ‘MAGNIFICENT’

“Oh, it’s real,” he told Eddie Trunk on his Trunk Nation radio show, “but the fun part and the cool part about Guns N’ Roses is we don’t really talk about it, and what happens next just happens. It’s never been that band that there’s a direct schedule of how we do things. I’ve heard some magnificent stuff that Axl has – really cool stuff he’s been working on. So I’m excited about the possibilities with that, of course. I don’t mean to get anybody rabid. Our day will happen when it happens, that’s for sure.”

http://ultimateclassicrock.com/duff-mckagan-new-guns-n-roses/

Υπαρχει ελπις…αλλα οσο δεν λεει κουβεντα ο αλλος ανοιχτα,ειναι σαν οταν προσπαθουσαν ολοι να μαντεψουν ημερομηνια κυκλοφοριας για το CD.

Αρχισε παλι η κουβεντα για νεο δισκο,ποτε μπαινουν στουντιο,αν τελικα ο ιζζυ θα ειναι δεν θα ειναι κλπ, lets wait and see.

1 Like

Σε δεκα χρονια θα ξερουμε!

4 Likes

Ακούστηκε πάλι κάτι για συμμετοχή Izzy;

Βασικα ο izzy σαν izzy,απο τοτε που αφησε το συγκροτημα,προς τιμην του δεν εχει αλλαξει σταση,απλα μου κανει εντυπωση που “σπαστηκε” γιατι δεν του προσφεραν τα λεφτα που πιστευε οτι του αναλογουν για το reunion,οτι δλδ ηταν ριγμενος σε συγκριση με τους αλλους,μα ο izzy ποτε δεν εδωσε την εντυπωση οτι κυνηγαει τα πολλα λεφτα,προφανως κανεις δεν θα μαθει ποτε τι και πως.

Για καποια recorded sessions του izzy απο παλια γραφτηκε αλλα δεν καταλαβα περι τι προκειται.Οτι θα δουλεψουν πανω σε υπαρχον υλικο του AXL το θεωρω δεδομενο αν και ισως μιλαμε για υλικο που μπορει να ειναι ηδη 15-20 ετων στο αρχειο.

Βασικά η μόνη μου ελπίδα είναι να μην πιέσουν κάτι, δεν έχουν να αποδείξουν τίποτα με το reunion τους… Αν τους βγει καλοδεχούμενο, αλλά δεν έχω και την ελπίδα ότι θα βγάλουν τίποτα της προκοπής…

1 Like

Mε βάση και το αποπάνω post τι να πω, τι ζούμε ρε σεις. Τραβάω τα βυζιά μου ένα πράγμα.

https://apotis4stis5.com/epikairotita/38972-apotis4stis5-3

θέλει και περιοδίες το Adler τρομάρα του.

ποσο φωτοσοπ όμως κι ήταν ωραία γκόμενα μια φορα κι εναν καιρό. κακιστο μποτοξ κιολά.

32 χρόνια :metal: :heart:

7 Likes

Χρόνια Πολλά στον Slash :heart:

3 Likes

γεια σας παιδες. δεν γραφω πολυ συχνα τουλαχιστον μ αυτο το ψευδωνυμο αφου το προηγουμενο ξεχασα κωδικους κτλ αλλα οταν το κανω ειναι γιατι θελω να μοιραστω μουσικα κατι με ατομα που θα με νιωσουν και οχι με 237 φιλους στο φβ που απλα θα πατησουν λαικ.

καταρχην ενα κουρικουλουμ βιταεα σε οτι εχει να κανει με τους guns n roses. ολα ξεκινησαν απο την γαλαρια στο πουλμαν 6ης δημοτικου σε μια εκδρομη που πηγαιναμε και καναμε μεταφραση του “πηγαινε με στην παραδεισενια πολη εκει που το γρασιδι ειναι πρασινο και τα κοριτσια ομορφα” και επειτα μεγαλωσα μ αυτο εδω το δωματιο μου

το μανικι στο tshirt δεν κατεβηκε ποτε κατω απο τοτε και ας με κοροιδευουν οι φιλοι μου οτι δειχνω τα μπρατσα μου ενω σε 1η ευκαιρια το καρο πουκαμισο δενεται στη μεση.

τι ΟΠΑΔΟΣ των GUNS ειμαι; ξερω ολους τους στιχους τα σολο τα ντραμς -στον αερα ρε- δεν ειμαι ιστορικος τους πηγα στο λαιβ στη μαλακασα αλλα δεν θυμαμαι τιποτα γιατι ημουν ξαπλωμενος στο γρασιδι λογω ουσιων ο μαλακας και γενικα τους θεωρω ΤΟ ΠΙΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ και με αρχιδατα μελη -μαλακα Izzy γυρνα- -μαλακα Axl μας γαμησες τοσα χρονια-.

τεσπα μην σας πρηζω οι μισοι σταματησατε να διαβαζετε ετσι και αλλιως αλλα εγω παντρευομαι σε μια βδομαδα ξεκινησε η αδεια μου και πινω κατι μοχιτο οποτε παμε για προσωπικο ΤΟΠ 5 τραγουδιων βασιζομενο σε καθαρα προσωπικες εμπειριες και οχι παντα μουσικες ασε που δεν ειμαι και κουιντομ εσθεναριο να γραψω για καθε τους τραγουδι -σ αγαπαω και ας με πρηζεις καμια φορα καθως σε διαβαζω ασε που οτι λες για star wars συμφωνω-

28 χτυποι καρδιας στην αρχη και ο Axl τραγουδαει σαν να μας γραφει σταρχιδια και μετα βγαζει τα σωψυχα του μεχρι να ερθει το τελος του τραγουδιου που παιρνει μιαν ανασα και σου φτυνει στα μουτρα οτι για οτι σου συμβαινει στην ζωη φταις εσυ.
δεν θα ξεχασω το μηνυμα φιλου που τους εβλεπε Πραγα το οποιο ηταν “COMA” και την αλλη μερα να δακρυζω οταν το ειδα στο τιουμπ
899/10

1 2 3
1 2 3
2 3 1 and
με τον ιδιο φιλο οποτε βγαινουμε η βραδυα καταληγει να τραγουδαμε αυτο. σαουθερν ?? μπαλαντα ??? κραξιμο σε πρωην γυναικες αδυνατο να μην ταυτιστει καποιος ειτε ειχε 2 γκομενες ειτε 152 με το επικο ΔΕΝ ΗΣΟΥΝ Η ΠΡΩΤΗ ΑΛΛΑ ΗΣΟΥΝ Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ οτι πρεπει για βαλενταιν τρολια
δεν ξερω αν το ειπα αλλα IZZY σ αγαπαω ρε μαλακα γυρνα

αφιερωμενο σε οσους μπορει να με κραζουν τωρα οτι γραφω μαλακιες αφου
But don’t damn me
When I speak a piece of my mind
'Cause silence isn’t golden
When I’m holding it inside
ξερω ποια σολο του ή οι κιθαριστικες δουλειες του Slash εχουν μεινει στην ιστορια αλλα εδω ο ανθρωπος ειναι σε αλλο γαλαξια

το μονο που θα γραψω ειναι η φραση WHAT’S SO CIVIL ABOUT WAR ANYWAY? αν εκανα τατου αυτο θα εκανα.

ναι ξερω δεν ειναι δικο τους ναι ξερω δεν ειναι λαιβ πραγματικο, αλλα τι φωνη ο καριολης; τι μαγκια ρε πουστημου; τι στιχος;;;
The roaches so big
You know that they got bones
They moved in and made a tenement home
τι ιστορια; μονο αυτοι θα μπορουσαν να το ξανατραγουδησουν.

τελος.

ναι το αγαπημενο μου ειναι το use Ι
ναι σιγα μη πιασω το αξεπεραστο appetite
ΙΖΖΥ S AGAPAW RE ΜALAKA GYRNA

10 Likes

Ντάξει κι εγώ κάπου πολύ παλιά στο σχολείο με το Paradise City ξεκίνησα να ακούω ροκ. Και μετά άκουσα όλο το appetite σε κασσέτα σε walkman. Όλοι είχαν discman αλλά εγώ κολλημένος με το walkman. Ένα υπεργαμάτο SONY walkman που έπαιζε μόνο κασσέτες, όχι ραδιόφωνο και τέτοια.

Το Coma που έβαλες είναι εξαιρετική επιλογή. Ντάξει oι Guns N’ Roses ήταν το αγαπημένο μου συγκρότημα, πλέον όχι. Βέβαια βάζω αραιά και πού να ακούσω κανά τραγούδι.

Κύριε Stradlin γύρνα ρε μαλάκα. Ή έστω τηλεφώνα ξέρω 'γω.

2 Likes

εγω μετα απο τοσα χρονια καταλαβα οτι ειναι το αγαπημενο μου συγκροτημα και θα το εξηγησω μ ενα παραδειγμα γαστρονομικου ενδιαφεροντος.

απο τοτε που εφυγα απο την πολη μου και την μανα μου κ εμεινα μονος οι ΜΠΑΜΙΕΣ εγιναν το αγαπημενο μου φαγητο και το ζηταω οποτε επιστρεφω εκει. -οι νεες γυναικες δεν ξερουν να το φτιαχνουν τουλαχιστον οχι οπως η μανουλα μου-

και μια που αναφεραμε τον MALAKA IZZY GYRNA RE αν υπηρχε δικαιοσυνη και τα “ροκ” ραδιοφωνα ηξεραν να παιζουν μουσικη και οχι “τι θα παιξουμε απο purple? μα φυσικα smoke on the water” αυτο επρεπε να εχει γινει πασιγνωστο

1 Like