Guns Ν' Roses

Πάντως ναι, ανθραξ, μπαθορυ, κινγκ νταιαμοντ, γουαιτσνεηκ είναι μέσα στην δική μου 10άδα του 87. Όπως και σαβατατζ, χελλογουην, ντεθ. Ίσως και ο μιχαλάκης. Και έχω 5-6 επιλογές να ζυγίσω για την 10η θέση.

3 Likes

Για να ξαναμπώ οντοπικ, θα με ενδιέφερε να διαβάσω κάποια βιογραφία GnR, έχετε να προτείνετε κάτι;

Σε πολλούς τομείς όχι, ασύγκριτα μεγέθη, αν και δεν μπαίνουν στο ίδιο καλάθι αυγά με πορτοκάλια έτσι;

Το AfD πάντως είναι το πρώτο Cd που κατέστρεψα από τις πολλές αναπαραγωγές. Βγήκαν 4-5 πράγματα πάντως, τότε, που πραγματικά στιγμάτισαν σκηνές, χώρους, βιομηχανίες τα πάντα όλα.

Eπίσης, α ρε 1987.

Summary

…και α ρε βλάκα Baron με τις γελοιότητές σου

1 Like

Δεν ξέρω εάν σε καλύπτει το παρακάτω, εγώ το παρήγγειλα χθες πάντως γιατί με την συζήτηση εδώ μέσα “άναψε” το ενδιαφέρον μου ξανά για την μπάντα :stuck_out_tongue:

2 Likes

Θεωρητικά όχι, αλλά όταν πρέπει* να πάρεις θέση για λίστες / δις ορ δατ κτλ, μια χαρά χωράνε όλα μέσα. ;p

Κι επίσης αυτό που είπε ο @pantelis79 ισχύει. Πήγα να το παίξω μετριοπαθής, να πω πως είναι η δική μου κορυφή για το έτος κλπ, αλλά όχι ρε, είναι αντικειμενική αλήθεια. ;p

*νταξ, όχι πρέπει πρέπει, όταν το ψάχνεις από απλή ανωμαλία ;p, πχ σε εμένα αυτά τα “παιχνίδια” λειτουργούν στο να βρίσκω τι μου αρέσει περισσότερο (όχι τι είναι καλύτερο, αλίμονο) κι επειδή πιέζομαι πολύ να καταφέρω να διαλέξω, έχει μία πλάκα.

ελπίζω να έβγαλε νόημα το από πάνω ποστ. :neutral_face:

1 Like

Αν ξεφύγουμε από τον χώρο του hard rock, τότε το Bad, δηλαδή ίσως το καλύτερο άλμπουμ του μεγαλύτερου ποπ καλλιτέχνη της ιστορίας, δεν νιώθει ούτε την ανάσα του GNR.

Εγώ έβαλα το Whitesnake γιατί είναι πιστεύω σοβαρή υποψηφιότητα αν και το Appetite μάλλον κερδίζει στα σημεία.

Τα αλλα που μπήκαν στο θρεντ ψιλοδευτερα, don’t @ me

3 Likes

Ε ναι, κλασικό μέταλ τώρα, αηδίες. ;p

Bγάλαν και οι fields of the nephilim δισκάρα πάντως το 87, τώρα που το σκέπτομαι.

Κάντε ένα θρεντ με χρονιές και λίστες να σφαχτούμε :smiling_imp:

πάντως η βιογραφία του slash (υπάρχει και στα ελληνικά) είναι εξόχως διασκεδαστική, σε κάποια φάση νομίζεις ότι μυρίζει αλκοόλ το βιβλίο…

3 Likes

Αν ξεφυγουμε απο τον χωρο του rock και παμε στην pop, ο Prince εβγαλε το Sign O’ The Times εκεινη τη χρονια :stuck_out_tongue:.

Ο Μακο Τζακο ειχε βγαλει και πιο καλους δισκους απο το Bad.

4 Likes

Ε ναι, προφανώς έτσι λειτουργεί, έχει ο καθένας κάποια προσωπικά κριτήρια, μπορεί και τα ίδια και μετράει έπειτα το που ρίχνεις το βάρος, το υπόβαθρο, το συναισθηματικό δέσιμο, τι σε στιγμάτισε τι όρισε γούστα, κλπ.

Pandemonium/ Black Mark ο ορισμός του κλασικού μέταλ θα πω εγώ :stuck_out_tongue:

1 Like

εγω πάντως με το bad τον έμαθα και μου έμεινε …νομίζω έχει και μία rock αισθητική (παίζει και slash εκεί νομίζω;)

1 Like

Στο Dangerous

1 Like

Παίξε του slashαρου μου άρεσε πάρα πάρα πολύ!! Και έχει και καλή μετάφραση…

2 Likes

Συ ειπας :sunglasses:
Παρολα αυτα δεν εστιαζα στο ειδος, αλλα στο μεγεθος των δισκων που αναφερθηκαν.

Και για μενα, αλλα η πλειονοτητα του κοσμου νομιζω θεωρει το Bad το καλυτερο. 9 singles ρε φιλε, και μιλαμε για δισκο με τα Bad, Dirty Diana, The Way You Make Me Feel, Smooth Criminal, Bad και Liberian :joy: Εγω ειμαι της φασης Dangerous ομολογω, αλλα και το Thriller αψογο. Ολα δεκαρια αυτα παρεμπιπτοντως ακατεβατα. Μην πεις για Off The Wall θα σε στειλω στη νησο των πρωτοδισκακηδων με 45 στροφες.

This thread is now about the best album that Slash played in 1991:

3 Likes

χαχαχ ναι. κλασικά σκέτο τότε, κατάλαβες, κάτι δήλωσε ότι όλα αυτά τα κλασικά πράγματα δεν του λένε κάτι. ;p

2 Likes

Αν δεν έχε thread o slash ντροπή του φόρουμ!! Γιατί ως γνωστόν slash>axl…

1 Like

Εννοείται κατάλαβα, για τον ίδιο λόγο το έγραψα έτσι, επίτηδες ε :stuck_out_tongue:

2 Likes

Ειστε προκλητικοι!

1 Like

Έχει δίκιο ο από πάνω καθώς το afd δεν ήταν μόνο ο καλύτερος δίσκος του 87 αλλά και το καλύτερο debut album ever… Ορίστε το είπα…

2 Likes

Παρα πολυ πιθανο το δευτερο, αν και υπαρχουν και οι Οργη Κατα του Συστηματος.
Και μερικοι αλλοι…

2 Likes