Guns Ν' Roses

Θα μπορούσε να μπει και στο topic των Nirvana, αλλά το βάζω εδώ:

Μακροσκελές, καλογραμμένο (με την έννοια ότι διαβάζεται ευχάριστα -σε σημεία δε συμφωνώ τόσο με την οπτική του δημοσιογράφου) άρθρο που αναλύει το “φαινόμενο” του 1991 μέσα από την “κόντρα” των “Illusions” και του “Nevermind”.

Δεν μου αρέσουν oι nirvana γενικά,οπότε ακόμα και έκανε μαλακίες ο Rose με μια αντιπαλότητα με τον Cobain που αναπτύχθηκε τότε,πάλι είμαι με το μέρος των Gn’R.

Τι γινεται ρε γμτ,παλι carrie,μηπως συμβαινει κατι αλλο με τον Axl και τον “τρωει” η δεσποινις? :rofl:

Παμε εδω ομως,που ειναι προσφατη συναυλια στη γερμανια και ο Axl δειχνει να ειναι out of breath,mickey mouse κλπ,ζοριζεται αρκετα στο better. :neutral_face:


35 χρόνια :metal:

14 Likes

Πάντα προτιμούσα αυτό το εξώφυλλο σε σχέση με το original (κι όχι λόγω σεξιστικών στερεοτύπων, μιλάω καθαρά με όρους αισθητικής).

5 Likes

Οταν μιλάμε για δισκους που αλλαξαν/διαμόρφωσαν την ζωη μας εγω προσωπικα ειμαι εδω.

Δεν ξερω πια θα ηταν η αντιδραση γονιων δασκαλων την σημερινή εποχη αν καταλαβαιναν οτι πιτσιρικια 6ης δημοτικού σε γαλαρια λεωφορείου στην διάρκεια εκδρομής ακουγαν στο κασετοφωνο “where the grass is green and the girls are pretty” γελώντας πονηρα.

6 Likes



Χρόνια Πολλά στον Slash…

6 Likes

57 ε; Τον είχα δει Μαλακάσα με τους Velvet Revolver χωρίς καν να έχει κλείσει τα 40 τότε.

4 Likes

Μια φορά τον έχω δει εγώ , νομίζω . Τότε που αντί για Black Sabbath είδαμε Ozzy and Friends

Ήταν friend :stuck_out_tongue:

4 Likes

4 φορές με τους GnR :sunglasses:

1 Like

Το 1993 στο ΟΑΚΑ- που ήταν και η πρωτη μου συναυλία έβερ- ήταν ένας ουτε 28 χρονών junkie …και τώρα από όσο ξέρω δεν πίνει ούτε μια μπύρα . Μια χαρά

Και παντα απολαμβανω το Double Talkin Jive απο τον Slash,ειναι το στοιχειο του τετοια κομματια.

Axl Rose Real Health Issue Revealed

According to Loudwire, guitarist Richard Fortus commented on Facebook that the rocker damaged his vocal cords. This may explain why Rose said in his recent update that he was working with a vocal coach because of sound issues.

Γιαυτο δεν ειχε καλη αποδοση ολο τον ιουλιο,ειχε προβλημα με τραυματισμενες χορδες.


31 Χρόνια…

11 Likes

Βρε λέτε;;;;;;;;

1 Like

https://rockinathens.gr/φήμες-λένε-ότι-οι-guns-n-roses-έρχονται-στην-ελλ/

Σε αυτο αναφερεσαι?

1 Like

H carrie underwood εχει παρει παραμαζωμα paradise city και welcome to the jungle στις συναυλιες τις,οχι τα λεει ασχημα τα κομματια,καλη προσπαθεια κανει.

2 Likes

Slash: “Οι Guns n’ Roses έχουν κάποια επικά τραγούδια να κυκλοφορήσουν”

Ο Slash μίλησε για τα νέα, επαγγελματικά σχέδια των Guns N’ Roses σε μία ραδιοφωνική εκπομπή και αποκάλυψε όλες τις λεπτομέρειες για το υλικό του συγκροτήματος!

Ο κορυφαίος κιθαρίστας επισκέφτηκε τη ραδιοφωνική εκπομπή Trunk Nation SiriusXM του Eddie Trunk στις 19 Οκτωβρίου για να συζητήσει τα επερχόμενα σχέδια του συγκροτήματος σχετικά με την περιοδεία τους και την κυκλοφορία μουσικής, καθώς και την επιθυμία του να ηχογραφήσει ένα νέο album.

“Θέλω να πάω και να γράψω έναν ολόκληρο ολοκαίνουργιο δίσκο κάποια στιγμή, πιθανότατα νωρίτερα παρά αργότερα”, είπε ο Slash. “Αλλά εκτός από αυτό, έχουμε πράγματα [που πρέπει ακόμα] να βγουν. Οπότε θα βγει αποσπασματικά τους επόμενους… μήνες ή κάτι τέτοιο. Οπότε αυτό είναι βασικά. Έχουμε ακόμα μια περιοδεία να κάνουμε το επόμενο καλοκαίρι και μετά αυτό θα μας ελευθερώσει για να μπορέσουμε να μπούμε και να δουλέψουμε σε έναν νέο δίσκο”.

Οι Guns N’ Roses κυκλοφόρησαν δύο νέα τραγούδια, το Absurd και το “Hard Skool”, πέρυσι, σηματοδοτώντας το πρώτο υλικό με τον τραγουδιστή Axl Rose, τον μπασίστα Duff McKagan και τον Slash από τη διασκευή τους το 1994 στο “Sympathy for the Devil” των Rolling Stones. Και τα δύο τραγούδια χρονολογούνται από τις συνεδρίες της Κινεζικής Δημοκρατίας και περιλαμβάνουν πρόσφατα ηχογραφημένα μέρη από τους Slash και McKagan.

Ο Slash είπε ότι οι Guns N’ Roses επεξεργάστηκαν πολλά άλλα τραγούδια με αυτόν τον τρόπο κατά τη διάρκεια της πανδημίας. “Υπάρχει μια χούφτα από αυτά τα τραγούδια που επιδιορθώσαμε και κάναμε όταν ήμασταν σε lockdown”, εξήγησε. “Αυτά δεν έχουν κυκλοφορήσει ακόμα, οπότε θα βγουν… Απλώς θα κυκλοφορήσουμε σαν ένα ή δύο τραγούδια, και άλλα ένα ή δύο τραγούδια, και νομίζω ότι θα είναι σχεδόν όλα. Δεν είμαι σίγουρος πόσα ακριβώς κάναμε συνολικά”.

Ο κιθαρίστας σημείωσε ότι τα άλλα ακυκλοφόρητα τραγούδια του συγκροτήματος “δεν έχουν το ίδιο είδος ιστορίας, γιατί ξέρω ότι το ‘Hard Skool’… πηγαίνει πολύ πίσω. Αλλά υπάρχουν μερικά επικά που βγαίνουν, οπότε είμαι ενθουσιασμένος γι ‘αυτό”.

Οι Guns N’ Roses θα κυκλοφορήσουν επίσης ένα box set με τίτλο “Use Your Illusion”. Η συλλογή 97 κομματιών περιλαμβάνει πλήρεις ηχογραφήσεις της ερμηνείας τους στις 16 Μαΐου του 1991 στο Ritz Theatre της Νέας Υόρκης και της ερμηνείας τους στις 25 Ιανουαρίου 1992 στο Λας Βέγκας στο Thomas & Mack Center. Το box set περιλαμβάνει επίσης ένα Blu-ray video από την πλήρη συναυλιακή ταινία συναυλίας “Live In New York”.

https://www.soundarts.gr/slash-οι-guns-n-roses-έχουν-κάποια-επικά-τραγούδι/

Sometime soon…is the word… :stuck_out_tongue: I hold my breath!

2 Likes