Guns'N'Roses Europe Tour 2012

Οσοι πιστοι…!
Btw τελικα θα ειναι ολοι? Ξερετε?

Ολοι θα ειναι…αυτοι που ειναι τα τελευταια 4 χρονια

Πφφ, ειχα κατι ελαχιστες ελπιδες :stuck_out_tongue:

Το γεγονός ότι υπάρχει πλέον ζωντανή συζήτηση για άλλες χώρες(όπως και το event που είδα που πάνε στην σόφια για την συναυλία) μάλλον εξαφανίζει τις όποιες πιθανότητες να τους δούμε φέτος και εδώ ε?

Απλά είχαν ακουστεί πολλά(2 χρόνια τώρα, όχι μονο φέτος), οπότε υπέθετα ότι θα έρθουν…δεν νομίζω ότι θα είχαν και στην ελλάδα κακή προσελευση κόσμου(παρ΄όλο που πλέον είναι πιο πολύ “axl and friends” παρα gnr)

Δεν ειμαι και κανας “insider” να ξερω, αλλα απο οτι εχω δει κ απο τα υπολοιπα εδω τριγυρω ειναι λιγο δυσκολο…και ειναι γυρω στις 45£.
Εγω απλα λεω οτι αμα θελει κανεις εδω ειμαστε, καναπεδες εχουμε etc etc :stuck_out_tongue:

Απ’όσο ξέρω το deal ήταν πολύ κοντά για να γίνει. Ο ίδιος ο Axl θέλει να έρθει αλλά τελικά στράβωσε.

Αυτή είναι η μία πλευρά.

Άλλοι λένε ότι έχουν κλείσει αλλά δεν δίνω και πολλές πιθανότητες να ισχύει αυτό

11/05/2012 - Stadium Live - Moscow, Russia
12/05/2012 - Stadium Live - Moscow, Russia
17/05/2012 - The O2 - Dublin, Ireland
19/05/2012 - Capital FM Arena - Nottingham, England (United Kingdom)
20/05/2012 - Echo Arena - Liverpool, England (United Kingdom)
23/05/2012 - Metro Arena - Newcastle, England (United Kingdom)
25/05/2012 - Scottish Exhibition and Conference Centre (SECC) - Glasgow, Scotland (United Kingdom)
26/05/2012 - LG Arena - Birmingham, England (United Kingdom)
29/05/2012 - Manchester Arena - Manchester, England (United Kingdom)
31/05/2012 - The O2 - London, England (United Kingdom)
01/06/2012 - The O2 - London, England (United Kingdom)
04/06/2012 - Ahoy Rotterdam - Rotterdam, Netherlands
05/06/2012 - Palais Omnisports de Paris Bercy - Paris, France
08/06/2012 - Warsteiner Hockeypark - Mönchengladbach, Germany
10/06/2012 - Halle Tony Garnier - Lyon, France
11/06/2012 - Zénith de Strasbourg - Strasbourg, France
14/06/2012 - Zénith de Toulouse - Toulouse, France
16/06/2012 - [Hellfest Festival] - Clisson, France
18/06/2012 - Park&Suites Arena - Montpellier, France
19/06/2012 - Zénith Oméga de Toulon - Toulon, France
22/06/2012 - Arena Fiera Milano [Gods Of Metal Festival] - Milan, Italy
24/06/2012 - [Graspop Metal Meeting Festival], Dessel, Belgium
27/06/2012 - St. Jakobshalle - Basel, Switzerland
29/06/2012 - Schwarzsee [See-Rock 2012 Festival], Graz, Austria
03/07/2012 - Hayarkon Park - Tel Aviv, Israel
06/07/2012 - [Istanbul Rock Festival] - Istanbul, Turkey
08/07/2012 - Vasil Levski National Stadium [Sofia Rocks 2012 Festival], Sofia, Bulgaria
11/07/2012 - Mosir Stadium - Rybnik, Poland
13/07/2012 - Letisko Piešťany [Topfest Plus Festival] - Trencin, Slovak Republic
15/07/2012 - Petrovaradin Fortress [EXIT Festival 2012] - Novi Sad, Serbia
17/07/2012 - Spaladium Arena - Split, Croatia
20/07/2012 - [Costa de Fuego Festival] - Benicassim, Spain

Αυτο ειναι το τουρ μεχρι τωρα…Το Ισραηλ ακομα δεν ειναι official αλλα μαλλον θα παιξουν
Απο το 2009 το line up Axl Rose, Dj Ashba, Tommy Stinson, Dizzy Reed, Bumblefoot, Chris Pitman, Richard Fortus, Frank Ferrer
εχουν παιξει 125-130 shows , εχουν σπασει το recor τους σε μεγαλυτερη διαρκεια(σχεδον 4 ωρες), και συνεχιζουν σαν μια καλοκουρδισμενη μηχανη…
Η φωνη του Axl σε σχεση με το 2010 ειναι ενα click κατω αλλα και παλι live σπερνουν…
Οποιος μπορει ας παει να τους δει…

ας κανει καποιος mod το Thread σε Euro 2012 γιατι ξερω οτι αρκετοι απο το forum θα τους δουν καπου στην Ευρωπη

μας τα μπερδευεις… :stuck_out_tongue:

μακαρι να γινει το θαυμα και να ερθουν τελικα, παιζουν κοντα στις 3 ωρες σχεδον σταθερα και αν στην αρχη της περιοδειας η φωνη του Axl ειχε σκαμπανεβασματα, πλεον ειναι σε φουλ φορμα :


you’re crazy 27 φεβρουαριου philly

Επισης λενε στανταρ estranged και civil war για πρωτη φορα απο αρχες 90ς

Ρωταω να ξερω αμα ειναι και ερθουν Ελλαδα μην τους δω 2 φορες, οχι τπτ αλλο, στριμωχνομαι απο θεμα χρονου…(και λεφτων φυσικα :P)

Απ’ότι γνωρίζω εγώ, συναυλία στην Ελλάδα ΔΕΝ θα γίνει… Τώρα αν του την καρφώσει κανενός προμότερ μέσα στην κρίση και σκάσει ότι χρήμα χρειαστεί για να τους φέρει, ε, προσωπικά δεν θα κλάψω κιόλας…

Kai to 2006 legane oti de tha rthoune kai telika skasane…Gia na doume…:-k

Αν η φημολογουμενη ημερομηνια για Ισραηλ ισχυει (3/7) τοτε ειναι απιθανο να ερθουν…

Και εγω εκει ελπιζω βασικα

και γιατί αυτό? εννοώ δεν καταλαβαίνω γιατί αν παίζουν 3/7 Ισραήλ αποκλείεται να έρθουν και από εδώ…

δεν πιστεύω προσωπικά ότι θα έρθουν, απλά δεν κατάλαβα ακριβώς με ποιά λογική λες αυτό που λες…

A new possible date in Bucharest, Romania: July 1st, 2012 @ Rock The City Festival. To be confirmed?
edit
ε τωρα ειναι που θα αρχισω τα γαλλικα προς καθε κατευθυνση…
JULY
1 Bucharest, Romania - Rock the City Festival (GN’R, Cult, Faith No More)

Με την λογικη οτι 29/6 παιζουν Αυστρια, 6/7 Τουρκια, κ 1/7 που οι Guns ειχαν διαθεσιμη ημερομηνια εδω εχουμε Rockwave για αυτο κ οπως ειπωθηκε παραπανω κλεισαν Ρουμανια 1/7. Δεν βγενουν οι μερες στο προγραμμα τους με αυτη τη λογικη. Οταν συγκροτηματα τυπου Guns, Metallica κτλ περιοδευουν Ευρωπη κ εχουν στο προγραμμα Βαλκανια, Τουρκια κ Ισραηλ, η Ελλαδα αν δεν ειναι εκει χωμενη αναμεσα σε αυτες τις ημερομηνιες τοτε λογω κοστους εξοπλισμου το κλεισιμο μιας τετοιας συναυλιας ειναι ασυμφορο κ για τους διοργανωτες κ σαφως κ για το συγκροτημα.
Καπου εδω η σεμνη τελετη ελαβε τελος…:frowning:

Περίφημα.

Λογικά δεν θα έρθουν αλλά γιατί το αποκλείετε, έστω θεωρητικά, να έπαιζαν στην Ελλάδα π.χ. 4/7 ?

Λοιπόν, θα σου πω μια αστεία ιστορία για το 2006 για να ξεχαστούμε λίγο…

Αρχές Ιανουαρίου 2006, προτού καν ανακοινωθεί οποιαδήποτε Ευρωπαϊκή ημερομηνία για τους Guns, επικοινωνεί μαζί μου ένας μεγάλος promoter για να με ρωτήσει τι πιστεύω για μια πιθανή συναυλία GN’R στην Ελλάδα.

Του είπα ότι μέχρι στιγμής το Greatest Hits έγινε χρυσό και θα περίμενα πολύ κόσμο.

Η απάντηση του ήταν ότι τους σκέφτονταν για Λυκαβηττό. Όλοι ξέρουμε πόσο κόσμο παίρνει εκεί. Του εξήγησα ότι αν ανακοινώσει Λυκαββητό θα αναγκαστεί να αλλάξει χώρο γιατί είναι αστεία τα εισιτήρια για τους Guns.

Δεν με πίστεψε, δεν τους έκλεισε.

Μέχρι τέλη Ιουνίου δεν τους είχε κλείσει κανείς. Εγώ είχα αγοράσει τα αεροπορικά μου να πάω να τους δω μαζί με Rolling Stones στην Γερμανία, μέχρι που ο Keith Richards αποφάσισε να ανέβει (ΣΤΑ ΓΕΡΑΜΑΤΑ ΡΕ ΦΙΛΕ) σε ένα δέντρο του οποίου ένα κλαδί θα έσπαζε και στη συνέχεια θα έσπαζε ο Keith το χέρι του. Όλες οι συναυλίες των Stones ακυρώθηκαν (νομίζω ήταν και η Ελλάδα τότε στο πρόγραμμα) και μαζί και αυτές με τους GN’R.

Λίγες μέρες μετά με πήραν από την Didi να μου ανακοινώσουν ότι έκλεισαν τους Guns. Εγώ έβγαλα την ανακοίνωση πρώτος όπως είχα ανακοινώσει πρώτος ότι έρχεται Ευρωπαϊκή περιοδεία.

Η αλήθεια είναι ότι οι Guns έκλεισαν να έρθουν στην Ελλάδα και δεν τους έκλεισε η εταιρεία.

Δέχθηκαν να έρθουν με λιγότερα χρήματα λόγω της θέλησης του Axl να έρθει Ελλάδα και σε συνδυασμό με την στραβή της Γερμανίας…

Με 2 εβδομάδες ελάχιστης διαφήμισης οι Guns μάζεψαν όσο κόσμο μάζεψαν στη Μαλακάσα… Ακριβή νούμερα δεν γνωρίζουμε αλλά υπολογίζω με τους τζαμπατζήδες καμιά 17-18 χιλιάρικα…

Τέλος πάντων, με τα πολλά τους είδα στην Ελλάδα την ημέρα που θα τους έβλεπα στην Γερμανία και την επόμενη χρονιά χρησιμοποίησα το αεροπορικό μου για να δώ τους Aerosmith, τους The Cult και τους The Who στο Μόναχο…

Τέλος καλό, όλα καλά.

Όπως σας είπα και κάποια μηνύματα νωρίτερα, δύσκολα GN’R φέτος στην Ελλάδα… Όχι ότι δεν ήθελαν να έρθουν. Αλλά όλοι οι promoters ήθελαν να τους φέρουν με φτηνό εισιτήριο και φαντάζομαι ότι ο μάνατζερ που κλείνει την Ευρωπαϊκή περιοδεία δεν έχει αντιληφθεί ακόμη την κρίση στην Ελλάδα…