Gus G , Θεσνικη Principal 3/12, Αθηνα 4/12

μαλιστα…απορω καποιες φορες με την μη προβολη ενος (το λιγοτερο) αξιοσημειωτου live. Ο πιο διασημος ελληνας κιθαριστας και μελος της μπαντας του Ozzy παιζει 3 και 4/12 Θεσνικη Αθηνα και 1 βδομαδα πριν δεν εχει ανοιχτει κανενα thread ενω ταυτοχρονα διαφορα Μega Gigs γκρουπ τυπου “My mom don’t know me” με guests group τυπου “η Κουτση Μαρια” γινονται 1ο θεμα στο topic Συναυλιες του Rocking…

Ti να πω ρε πστ μου, απορω καποιες φορες… #-o

Υ.Γ. Η συναυλια στην Θεσνικη δεν αναφερεται στο (ηδη πολυ ελλειπες…)προγραμμα του Rocking, η δε προπωληση ειναι στα 10-12? για να καταλαβουν (…???) μερικοι ποσο εκτιμουν μερικοι μουσικοι το κοινο…

++++. Mats Leven για να μην ξεχνιομαστε!!

πόσο σίγουρος είσαι ότι έχουν στείλει δελτίο Τύπου;
το θεωρώ εξαιρετικά δύσκολο να έχουν στείλει και να μην το έχει ανεβάσει το rocking.
έτσι γίνεται η δουλειά. δε μυρίζουν τα νύχια τους τα διάφορα μέσα για το τι γίνεται.

όσον αφορά το forum, επειδή είναι κοινό-based, εσύ που ενδιαφέρεσαι τόσο μπορούσες να το ανοίξεις αρκετά νωρίτερα από μια βδομάδα. από κει και πέρα αν υπάρχουν κι άλλοι που ενδιαφέρονται, θα συμμετάσχουν… αλλιώς…

μαλιστα…εχεις δικιο για τα δελτια τυπου αλλα απο την αλλη κοροϊδευομαστε μεταξυ μας ? Live με γνωστα γκρουπ τα ξερουν απο καιρο οσοι ασχολουνται με τη μουσικη, πρεπει δλδ να τους το γνωστοποιησουν επισημα ? Και αν οχι το περνουν πατριωτικα και δεν ανακοινωνουν την συναυλία ? Λεω εγω τωρα…

Και το τελευαταιο που εγραψες οτι θα επρεπε να ανοιξω θεμα νωριτερα τι σημαινει δλδ, λεει κατι αυτο ?? δεν το καταλαβαινω…

Απλα μου εκανε εντυπωση που περναει στα ψιλά ενας καλλιτεχνης που δεν θα λεγες οτι δεν εχει και κοινό…

Ενταξει,δεν ειναι και η πρωτη δευτερη φορα που κανει συναυλια στην Ελλαδα ωστε να πεις οτι περναει στα ψιλα,αν ο αλλος ειναι οπαδος του Gus g,θα μπει fb του να δει ποτε εχει συναυλια.

Απο εκει και περα,το σολο υλικο του το βρισκω βαρετο με καποιες λιγες εξαιρεσεις,πεσμενος αρκετα,απο τη στιγμη που πηγε ozzy,δυο μετρια τελευταια album με τους firewind και δυο μετρια solo album.

Βλεποντας και το φουλ ποζερια video clip με την elize ryd στο What Lies Below,oπως γραφει ενα σχολιο,ρε παιδια,που ειναι ο ντραμερ,ο μπασιστας και οι αλλοι.:stuck_out_tongue:

πες το τώρα :stuck_out_tongue:

ξερεις ρε φιλε, απορω γιατι το συγκρινω με δημοσιευσεις/προβολες αλλων εγχωριων ή μη γκρουπ οπως VODKA JUNIORS, AMNIAC, ABATH, DHG και εκατονταδες αλλα οπου ξεκινανε συζητησεις στο rocking και αναρωτιεμαι καθε φορα που μπαινω ποιοι στο διαολο ειναι αυτοι…

ειλικρινα ειναι απορία ενος 3ου ανεξαρτητου παρατηρητη…

Καλό είναι να αναρωτιέσαι, το ανθρώπινο είδος κάπως έτσι έφτασε εδώ που έφτασε.

τι να σου πω ρε φίλε, κι εγώ για τον Gus G γκούγκλαρα η αλήθεια είναι…

νταξ’ ψηλε οτι πεις…
εγω αυτα τα γκρουπ απο το Thread των Live του rocking τα παρεθεσα…

Για πες ρε λέγκολα, καλό το λάηβ του πιο διάσημου κιθαρίστα της ελλάδας;

κουφάλες γκαντεμοσαυροι, δεν πήγα λογω πυρετου γμτ το φελεκι μου , εμεινα με το εισιτηριο στο χερι…Οχι τιποτα αλλα πηγε χαμένο και ετσι πως ημουν δεν προλαβα ουτε να το δωσω σε καποιον …

Να μας πουν αλλοι εραστες του Gus , εσυ ψηλε ChrisP δεν εχεις κανενα ομορφοπαιδο να μας πει εντυπωσεις ???

Μπα, όσο και να ψάχνω κανείς δεν ενδιαφέρεται.

Άμα οι μεγάλοι του οπαδοί τον φτύνουν για λίγα δεκατάκια, τι άλλο να περιμένουμε;

το 80% ητανε πιτσιρικαρια.το live παντως ηταν πολυ καλο.παιξανε και dream evil.o yeah!!

ναι ρε ψηλε, αστα να πανε, γερασαμε, για λιγα δέκατα πανω απο τα 38 κλατάραμε κατευθειαν…

Βεβαια τωρα που το καλοσκεφτομαι δεν χασαμε και τιποτα…Λιγο ποζεριά, λιγο κιθαρα που την ακους καθε μερα στο συνοικιακο κλαμπακι κτλ. Μπορεις κ να’χεις δικιο τελικα ψηλέ…

Για πες , ποτε ερχεται εκεινο το μεσόκοπο παλικαρι ο Paul di’ano να γουστάρουμε …?

Γαμάτος ο γκας τζι περάσαμε ζάχαρη…ήχος κιθάρας μπόμπα είχε τραγούδια από dream evil και firewind, είχε ακουστικό temple of the king, είχε crazy train και γενικά γαμώ η φάση, έστω και αν ο κόσμος δεν γέμισε το κύτταρο

Εξαιρετικό live, η μπάντα απλά γάμησε, ο Gus κένταγε κυριολεκτικά και ο Mats αναμενόμενα εξαιρετικός! Εκτός από το ακουστικό μέρος που ανέφερε ο φίλος chinaski εμφανίστηκε και η Maxi Nil ως guest που είπε δύο τραγούδια!
Θετικό η παρουσία αρκετών νεαρών, απαράδεκτο και ντροπή η μικρή προσέλευση αλλά βέβαια για κάτι τελειωνένα ραμολιμέντα και κάτι μαιντανούς που έρχονται κάθε λίγο τρέχουνε!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Για πες τα ρε φιλε γιατι εγω θα βγω και τρελος του χωριου τελικα…

Με τον Gus ταιριαζει γαντι η παροιμια “ουδης προφητης στον τοπο του…”

:lol3::lol3: