Gus G

Ενδιαφέροντα στοιχεία για τον Gus G (από τον ίδιο τον Gus G !) εδώ:

http://www.rocking.gr/article2141.php

Kiourtzoglou… Texnikes pou aneptykse o idios didaskontai sto Berklee.-

[quote="“hokam”"]

Χεχε! Εντάξει, έχεις δίκιο. Δεν το εξέφρασα καλά. Άνθρωποι με ταλέντο υπάρχουν σίγουρα! Απλά είναι λίγοι εκείνοι που καταφέρνουν να γίνουν τόσο γνωστοί και μάλιστα σε τόσο μικρή ηλικία… Κρίμα για τους υπόλοιπους, αλλά πάντα παίζει η τύχη και οι συγκυρίες…

Εκπληκτικος κιθαριστας.

Τι να πεις για ενα Ελληνα που εχει τζαμαρει μαζι με θρυλους οπως ο Uli;;;;

Εχω το τελευταιο δισκο των Firewind και τα σπαει αγρια.

δεν ξερω για τον γκας παντως ρε metal_13 εισαι γερο φτυαρι…τι εχεις ξεθαψει βρε θηριο…:slight_smile: ωραιος…

Eίναι πάρα πολύ καλός κιθαρίστας. Αυτά που έκανε στους θεούς Nightrage είναι απλά respect, οι Mystic Prophecy και Dream Evil μου είναι αδιάφοροι, ενώ οι Firewind μπορώ να πώ ότι μου την ψιλοδίνουν. Επίσης έχει παίξει και ένα γαμάτο σολάκι στο Visions Of A Blind Order, το πρώτο κομμάτι του Sanctus Diavolos Των Rotting Christ.

Μου αρέσουν τα instrumentals του, ειδικά αυτό που παίζει και ο Friedman το Feast of the savages.
Kαι στον Satriani που άνοιξε την συναυλία πολύ καλά έπαιξε. Είχε πλάκα και η διασκευή Χιώτη:D

Rockpages: Πολλά Ελληνικά συγκροτήματα έχουν προσπαθήσει να κάνουν καριέρα στο εξωτερικό, αλλά δεν τα έχουν καταφέρει…

Gus: Γιατί κάνουν μισοδουλειές…συγγνώμη, αλλά κάνουν όλοι μισοδουλειές! Υπάρχουν μπάντες με ταλέντο, έχουμε πάρα πολύ καλούς μουσικούς εδώ πέρα. Έχουμε συγκροτήματα που γράφουν ωραία τραγούδια και όλα, αλλά το θέμα δεν είναι μόνο να γράφεις ένα φοβερό τραγούδι, ή να είσαι ο καλύτερος κιθαρίστας του κόσμου, ή να είσαι ο καλύτερος τραγουδιστής. Δεν παίζει ρόλο αυτό. Είναι όλο το πακέτο που θα παρουσιάσεις, το πόσο αποφασισμένος είσαι για να πετύχεις. Πόσο θα το κυνηγήσεις, πόση μιζέρια κουβαλάς μέσα σου ή πόσο θετικός είσαι σε αυτό που κάνεις. Πόσο θα επενδύσεις σε αυτό που κάνεις. Εγώ δεν ξεκίνησα στη μουσική βιομηχανία με ΤΑ λεφτά, ούτε έχω ΤΑ λεφτά, αλλά δημιούργησα κάτι…από το πουθενά όμως! Αυτό θέλει χρόνια πολύ σκληρής δουλειάς και επιμονή. Πραγματικά, δεν μπορεί να το καταλάβει ο κόσμος, αλλά οι μουσικοί από μέσα, στον κύκλο το βλέπουν αυτό…και πολλοί αργά ή γρήγορα τα παρατάνε…όταν μπαίνεις σε έναν πόλεμο, πρέπει να μπεις για να τον κερδίσεις, όχι απλά για να συμμετέχεις…

Βασει αυτου του ποστ του Μεταλρεητορ ανοιγω αυτο το θρεντ για να μη φευγουμε οφ τοπικ σε αλλα θρεντς.

Λοιπον!

Ο φιλτατος Kωσταντινος Καραμητρουδης (ή καπως ετσι τεσπα) εχει τρελο σπρωξιμο οπως ειναι γνωστο απο αρκετα εντυπα.Σε γνωστο μεταλ περιοδικο λοιπον εχει δικη του σελιδα στην οποια κανει ριπορτ απο τις τουρνε του,τι ωρα χεζει κτλ…
Αληθεια ξερετε ποσο παει να εχεις δικη σου σελιδα στο Χαμμερ και να γραφεις οτι θες…?

Οι Firewind είναι μπάντα που μου αρέσει… Έχουν ωραία κομματάκια κατ’ εμε, αλλα όπως λέει και ο τόλκης αρκετή προώθηση…

μήπως αυτοί τον πληρώνουν???
ναι υπάρχει προωθήσει και?ο πρώτος θα είναι ή ο τελευταίος???και ποιος τον προωθεί το συμβόλαιο που εχει με ESP ή η Century Media???

απλα ειναι τα πράγματα πουλάει και προωθείτε,που ειναι το κακό??

Firewind, Mystic Prophecy, Dream Evil, Nightrage, Arch Enemy

Τον πληρωνουν?Αν τον πληρωναν ξερεις ποσα θα εχαναν?Συνελθε!Σιγα μη πληρωναν τον Gus G…
Για να εχεις ολοσελιδο στο χαμμερ ειναι καποις χιλιαδες ευρω αν δε κανω λαθος!Αν εχεις διαφημηση τα παιρνεις.Αν πληρωνεις για να ξοδευεις σελιδες χανεις αυτα που θα επαιρνες απο τη διαφημηση χανεις και αυτα που δινεις στον Gus G :lol: :lol: :lol: :lol:

Λεει το παλικαρι οτι δεν ειχε και ουτε εχει λεφτα…Με υποτροφια σπουδασε εκει που σπουδασε?

Ρε υπαρχουν ελληνες κιθαριστες που ο Γκαζ ουτε στον υπνο του δε θα εβλεπε.Ελεος δηλαδη

Μου φαινεται απιστευτα γελοιος.Και ειναι κραυγαλεος ο τροπος με τον οποιο προωθειται στο χαμμερ.Οπως και αλλες μπαντες βεβαιως βεβαιως.Γι αυτο μην παιρνετε χαμμερ!:stuck_out_tongue:

κοιτα δεν αγοράζω περιοδικά αλλά και διαφήμιση έχει (βλέπε ESP)
και παλι πιστεύω οτι απο την τσέπη του δεν έδωσε μία οπότε εγω λέω οτι είναι μάγκας…

Σκεψου το λογικα τοτε…Αν ηταν να πληρωσουν καποιον αυτον θα πληρωναν?

μέχρι και εκει πάει το ελληνικό χαμμερ…:slight_smile:

Να μπει και ο πυραμιδας να ποσταρει συναυλια της Κοτοκο…Εκει να δεις κοσμο…

MetaLrator δεν πρέπει να σαι και πολύ μεγάλος σε ηλικία ε? Η απλά δεν έχεις μεγάλη επαφή με την μέταλ πραγματικότητα.

Πιθανοτατα να την εχει δει. Αλλα ταλεντο εχει, το οτι καταφερε να εχει συμβολαιο με την ΕSP ειναι μαγκια του και γενικα μου φαινεται και λιγο ζηλοφθονια να λεμε οτι δεν αξιζει μια…

Επισης ως γνωστον διαφωνω καθετα με την γενικευμενη αντιληψη:
προωθηση απο Χαμμερ = υπερτιμημενο συγκροτημα

Απο κει και περα ουτε οι Firewind ουτε οι Mystic Prophecy μου λενε τιποτα…

Ωπα δεν ειπαμε οτι ειναι και κουλός!
Ειναι ενας μετριος/καλος κιθαριστας.
Οι Φλουρος-Ζηρας-Περλεπες αληθεια γιατι δεν εχουν τοση προωθηση?

:lol: :lol: γελάσαμε και σήμερα 2:00!δεν υπαρχει λογος να χανα ποσταρω πήρα την σοβαρή απάντηση