H.E.A.T - Freedom Rock

Μιας και κυκλοφόρησε και επίσημα πλέον παντού,του αξίζει νομίζω ένα ταπεινό thread.Η νέα δουλειά των αγαπημένων μου Σουηδών.Οι γνωστοί άγνωστοι αποθεώστε,οι υπόλοιποι μπείτε στον κόπο να τον ακούσετε.Η καλύτερη κυκλοφορία στον μελωδικό ήχο φέτος για μένα.Αντικειμενικά πάντα (:p)

Και τα δύο αγαπημένα μου¨

Νobody loves you like I do και Shelter

Ο δίσκος της χρονιάς έχει βγει από άλλους Σουηδούς αλλά anyway:p

Το δισκάκι δε το 'χω ακούσει και πολλές φορές, με 2-3 ακροάσεις φαίνεται αρκετά όμορφο, όποτε έχω χρόνο θα του δώσω περισσότερη σημασία.

Πάντως δε μου φάνηκε καλύτερο απο το ντεμπούτο.

Μόλις τους έμαθα από εδώ. Πολύ καλός ο δίσκος, μου θυμίζει παλιά καλά hard rock σχήματα, με όμορφες μελωδίες στη φωνή και μελωδικά solo. Θα ακουστεί πολύ στο cd player μου…

Eγώ γιατί το θεωρώ καλύτερο απ το ντεμπούτο?

ενδεχομένως επειδή είναι! Το πρώτο δισκάκι είχε αρκετά fillers.

Για κανένα λόγο fillers το πρώτο.Όλα τα κομμάτια ήταν εξίσου καλά με μερικές εξαιρέσεις που ήταν απίστευτα.Απλά θεωρώ τον φετινό δίσκο πιο συγκροτημένο απο άποψη μελωδίας και αρκετά πιο κοντά στο AOR ιδίωμα.

βουρ γιά αγορά.

Ακόμα δε μπορώ να αποφασίσω ποιο από τα 2 είναι καλύτερο, αν το πρώτο έχει κάτι καλύτερο από το δεύτερο είναι σίγουρα οι μπαλάντες. Πάντος και εγώ πιστεύω ότι ο καλυτερος δισκός της χρονιάς είναι από άλλη σουηδική μπαντά.

μόλις το άκουσα . η αλήθεια είναι πως έχει πιο εμπορικό ήχο από τα γούστα μου . ωστόσο είναι ωραίο άλμπουμ με όμορφα τραγουδάκια , ότι πρέπει για παρτυ κ γενικά γλετζέδικες καταστάσεις . 8)

Σχετικά με τις μπαλάντες ως ένα σημείο συμφωνώ,σαν σύνολο,αλλά μπαλάντα όπως το Shelter δεν υπάρχει στον πρώτο δίσκο.JerryMoοre αν μιλάς για τους crazy lixx νομίζω πως είσαι λιγάκι άδικος…!

Το Shelter δε μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση, μια απλή μπαλάντα είναι…(μην βαράς:p)
Όσο για το Crazy Lixx εντάξει γούστα είναι αυτά, εμένα μου άρεσε περισσότερο.

Ok.Θα κάνω πως δεν διάβασα :stuck_out_tongue:

θα κάνω πως δν άκουσα κ δν θα αναφέρω σε μπολντ το όνομα του συγκροτήματος με τον καλύτερο δίσκο για το 2010 μέχρι στιγμής . για να μην μείνετε με την απορία θα σας δείξω τι εννοώ πως δν θα κάνω .

[SIZE=“7”][FONT=“Times New Roman”]ENFORCER ![/FONT][/SIZE]

ουπς …

αγόρασα πακέτο τα 2 CDs Freedom Rock + Heat. Άκουσα το πρώτο, είναι πολύ καλό, μου άρεσε ιδιαίτερα η μπαλάντα Shelter

θεωρώ το Freedom Rock καλύτερο από το Heat. Χαλαρά στα τοπ AOR άλμπουμ της χρονιάς

Να ένας άνθρωπος με σωστό αυτί!
Nαι κυκλοφορεί πλέον διπλό μαζί με το πρώτο album και καλά συλλεκτική έκδοση,κάπως έτσι

Στο black night εχουμε και συμμετοχη tobias sammet?

τα σπανε για ακομη μια φορα κατα την γνωμη μου.ωραια παρεα ειδικα τωρα το καλοκαιρακι.μπραβο τους!!!