H PJ Harvey στην Αθήνα Δευτέρα 30 Ιουνίου

http://www.mixtape.gr/t.asp?sec=1&sub=1&uid=1312

Η αγαπημένη μας Polly Jean Harvey επιστρέφει το καλοκαίρι στη χώρα μας για άλλη μία εμφάνιση στην Αθήνα, αυτή τη φορά σε έναν ιδανικό για την περίσταση, αν και πραγματικά πολύ μεγάλης χωρητικότητας, χώρο.

Η αγγλίδα τραγουδοποιός θα εμφανιστεί μόνη της στη τεράστια σκηνή του Θεάτρου Badminton την Δευτέρα 30 Ιουνίου σε μία διοργάνωση της Άνωσης.

Θα μας παρουσιάσει μια ανθολογία από το αποθεωμένο περσινό της album White Chalk αλλά και από ολόκληρη την καλλιτεχνική της πορεία όπως έπραξε με πολύ μεγάλη επιτυχία καθ’όλη την περιοδεία της για την προώθηση του album στη Μεγάλη Βρετανία, με κορωνίδα την εμφάνισή της στο Royal Festival Hall.

Niiiiiiiiiiiiiiice
Ψίνομαι τρελά!!!

[SIZE=“5”]ΜΑΛΑΚΑ ΧΥΝΩΩΩΩΩΩΩΩ[/SIZE]

Καλά ρε έρχεται η PJ Harvey και δεν ασχολείται κανείς;

επιτελους ξαναρχεται.και ο χωρος θα τη βοηθησει να δωσει ενα απiθανο live

Ξεθάβω το topic.Δεν θα πάει κανείς από δω ? Εγώ το σκέφτομαι…:-k

που πουλανε εισητηρια ρε παιδια?

Η ΘΕΑ ερχεται και θα ειμαι εκει οπωσδηποτεεεεεεεεεεεεε.Εισιτηρια εχει στο www.ticketnet.gr
Ο χωρος ρε παιδια τι λεει?Σαν πολυ κυριλε φαινεται…Επιτρεπεται το αλκοολ και το τσιγαρο εκει περα?

Τσεκαρετε μια super εκτελεση του αγαπημενου μου κομματιου απο PJ


Με αυτο ανοιγει συνηθως τα live.

To ξεθάβω γιατί πλησιάζει η συναυλιάρα… Είμαστε λίγοι μέσα στο forum απ’ότι βλέπω που θα πάμε να την δούμε αλλά αυτό δεν λέει τίποτα… Πάμε ρε PJ, τρέλανέ μας ξανά…

οπως τα λες ειναι ρε μαγκιτη.αυριο ειναι η μεγαλη μερα.θα μας τρελλανει η τυπισσα σιγουρα

[SIZE=“5”]ΜΑΓΕΥΤΙΚΗ[/SIZE]

Θα επανέλθω άυριο με εκτενέστερα σχόλια…

περιμενουμε report

Πραγματικά εξαιρετική. Αν και μόνη της πάνω στην σκηνή, χωρίς μπάντα, μόνο αυτή και η κιθάρα της ή το πιάνο της ο ήχος γέμιζε τον χώρο. Η φωνή της όπως πάντα εξαιρετική, γενικά ήταν άπαιχτη, δεν έχω λόγια να περιγράψω το μεγαλείο της εμφάνισής της. Πάρα πολύ καλός και ο χώρος, πανεύκολα προσβάσιμος με το Μετρό στην Κατεχάκη να είναι δίπλα αν και με ξενέρωσε λίγο το γεγονός των αριθμημένων θέσεων καθώς και η μη ύπαρξη όρθιων θεατών. Αυτό ήταν λίγο αντι-ροκ. Όταν όμως η Θεά της ροκ ανεβαίνει πάνω στην σκηνή οτιδήποτε αντιρόκ περισεύει. Τέτοιες συναυλίες ανεβάζουν τα στάνταρ του κοινού.

το live της pj harvey ηταν μαγεια.μπορει να μην ακουστηκαν τα hits(good fortune,a place called home,this is love κλπ)και λογικο γιατι μιλαμε για χαμηλων τονων εμφανιση αλλα οπως και να χει η μεγαλη αυτη μουσικος μονη της χωρις μπαντα και χωρις πολλα πολλα μαγεψε οσους ειχαν τη τυχη να τη θαυμασουν χτες.οσο για το χωρο,δεν μπορουσε να βρεθει πιο καταλληλος.ελπιζω να μη μας παρει αλλα 7 χρονια να τη ξαναδουμε.αντε ερχεται και η bjork

Ναι αλλά ακούσαμε: Τo bring you my love, Send his love to me, Shame, Rid of me, Come on Billy… Bασικά ξέρεις που μπορούμε να βρούμε setlist; Γιατί έπαιξε και δύο κομμάταρες που δεν τις ήξερα και θέλω να της βρω.

Ήταν όντος εντυπωσιακή η εμφάνισή της. Παρόλο που ήταν μόνη της, έβγαζε φοβερό ήχο.
Μου άρεσε πάρα πολύ και η σκηνή της έτσι όπως την είχαν διακοσμήσει. Πολύ ξεχωριστή συναυλία, με το κοινό να συμμετέχει ενεργά. Μετά το encore σηκώθηκαν και πολλοί μπροστά. Το μόνο αρνητικό ήταν ότι έπαιξε 1 ώρα και 15 με 1 ώρα και 20 λεπτά…

Βγήκε στις 22:10 και τελείωσε στις 23:35. Μιάμισι ώρα σχεδόν δεν είναι και λίγο αλλά βέβαια, όταν παίζει μόνο ένα όνομα, δεν είναι και πολύ. Και είναι κακό που έχουμε συμβιβαστεί με τέτοιες διάρκειες τα τελευταία χρόνια στην Ελλάδα.

αυτο ηταν ενα αρνητικο οντως.τι να κανεις ομως?οτι ειναι ομορφο τελειωνει καποτε,αλλα πολλες φορες σε αφηνει με μια ελπιδα οτι θα το ξαναζησεις.κατι τετοιο ηταν και το μαγευτικο live της pj harvey.μακαρι να επιστρεψει καποια στιγμη, μια φορα δεν φτανει.