HAGGARD-Eppur si muove

Δίστασα πολύ να το πάρω.Δεν είχα ακούσει και πολλά γι’αυτό το cd και είχα πολλές αμφιβολίες.Είχα ακούσει ότι είναι μια όμορφη μίξη κλασσικής μουσικής με metal.Εν δεν ήμουν μεγάλος fan των rhapsody δεν θα το αγόρασα.Μετά από πολύ σκέψη λοιπόν αποφάσισα να να το πάρω.Λοιπόν εντυπώσεις.Μου άρεσε αρκετά είναι κάτι πρωτότυπο με πολλά επικά στοιχεία.Κάφρικα φωνητικά με σοπράνο,χορωδίες κλπ.Βαριές και γρήγορες κιθάρες.Δυστυχώς δεν έχει solos έκτος από ένα κομμάτι.Τραγουδάνε σε αγγλικά,ιταλικά,γερμανικά και λατινικά!!Πολύ έξυπνη η μουσική τους!!Το album συνοδεύεται με ένα dvd ενός live στο wacken το '98.Ψιλομπούρδα στο live τους αλλά η μουσική τους είναι πολύ καλή.

Χαίρομαι που τελικά το αγόρασα.

Είδες τι χάνει κανείς μερικές φορές εάν δεν παίρνει ρίσκα; 8)

Pare kai to Awaking the Centuries axizei…

Ποιό είναι αυτό?Απέκτησα και το πρώτο των haggard αλλά δεν μου άρεσε και τόσο.

Se oti afora thn seira kykloforias den xerw alla exei apo exw thn morfh tou Nostradamou

Η δισκογραφια των Haggard με σειρα κυκλοφοριας ειναι:
Progressive, And Thou Shalt Trust…The Seer, Awaken The Centuries ενα live το Awaken The Gods και το Eppur Si Muove.
Ελπιζω να μην ξεχασα καποιο.

Φοβερός δίσκος… Αξίζει…8)

Back from the grave το topic!

The releasedate for the “Tales Of Ithiria”-CD is sure now:
Release date is the 29th of June 2007.

Το νεο cd των haggard

http://www.haggard.de/ :smiley:

Mακραν ο καλυτερος τους δισκος…μεχρι τον επομενο

Προσωπικά θεωρώ το καλύτερο τους το And Thou Shalt Trust…The Seer, ίσως επειδή αυτό άκουσα πρώτο. Ηταν κάποια εποχή πού είχα φάει κόλλημα με αυτούς!

Δισκαρα…Αλλα προτιμω το Eppur…:smiley:

Egw eimai tis parataksh tou Sammy Hagar!#-o

Chinese Democracy θα κανταντησει ο νεος δισκος τους? :x :x

Έλα ντε. Εδώ και κανά χρόνο το παλεύουνε.
Κοίτα εδώ ρε γμτ τι χάνουμε . :frowning:

Ελεος ρε, γιατι στο Βουκουρεστι και οχι εδω?:frowning:

Δεν ξερω, εμενα μ’αρεσουν ολα παρα πολυ, δεν μπορω να διαλεξω!!:stuck_out_tongue: Ισως το Eppur να ειναι λιγο παραπανω απ΄τα προηγουμενα αλλα δεν ειμαι και απολυτος σε αυτο.:slight_smile:

Edit: Δεν εχω καταφερει ακομα να αποκτησω το Progressive… Ξερει κανεις που μπορω να το βρω? (οχι να το κατεβασω ε)