Haggatha (CAN) / Eternal Hated mini greek tour

Μωρε μια χαρα [U]γουστοζικοι[/U] ειναι, αν και παω ενα κλικ περισσοτερο για Χειμερια γιατι θελω να ακουσω τα νεα κομματια λαιβ. Για να δουμε τι θα δουμε

Πολύ καλά ήταν χθες στον Βόλο. Για τις άλλες 2 μπάντες δε θα γράψω κάτι γιατί δε μου αρέσει καθόλου το metalcore, απλώς φάνηκαν ότι το είχαν γενικά με το είδος.

Οι Haggatha βγήκαν κατά τις δώδεκα παρά και φάνηκε ξεκάθαρα ότι είναι μία τίμια και επαγγελματική μπάντα με πολύ καλά κομμάτια για το είδος και πολύ καλή επίσης σκηνική παρουσία. Έπαιξαν μία ώρα και πρέπει να πούμε ότι το show έκλεψε ο drummer με το χτύπημα που έριχνε, το ότι σηκωνόταν συχνά και έπαιζε όρθιος και το ότι κάποιες φορές έπαιζε με το ένα χέρι (με το άλλο έπινε μπύρα!).

Ο ήχος ήταν άψογος, ακόμα και σε ανοιχτό χώρο ακουγόταν τα πάντα καθαρά, ενώ μπασίστας και ο ένας κιθαρίστας που μοιράζονταν και τα φωνητικά, ήταν φοβεροί και αλάνθαστοι.

Γενικότερα, προσωπικά το ευχαριστήθηκα κι ας μην είμαι και μέγας φαν του είδους (Iron Monkey ρε!).

Ωραια γουστα βγαλαμε χθες,πολυ καλοι οι Haggatha οντως.

:lol:
Μεγαλη μορφαρα ο ντραμερ.
Οπως και ο κιθαριστας-νοθος γιος του Matt Pike!:stuck_out_tongue:

Επειδή στη πάτρα έχει ξεκινήσει η εποχή των βροχών,θα γινει το live?

Φανταζομαι μεσα, οπως γινεται το χειμωνα.

Απλα αν γαμιεται κατα τη διαρκεια του λαηβ, θα 'ναι ζορι.

Να πω κι εγω την αποψη μου μια και ημουν μαζι με τα παιδια (Moοn και Μud) χθες.
Οι δυο πρωτες μπαντες ανευ σχολιασμου κι απο μενα διοτι δεν ακουω αυτο το ειδος,αρα ειναι περιττο να πω οτι απλα με ενοχλουσαν.
Ουτε το στυλ των Haggatha ειναι το στυλ της μουσικης που μου αρεσει,αλλα διεκρινα καποια πραγματα θετικης σημασιας.
Αφ ενος εχουν επαγγελματισμο,τα φωνητικα με χαλουσαν,αλλα ειχαν αξιοπροσεκτα riffs,πολυ δυναμισμο,πολυ καλο ηχο και εδειχναν μπαντα δεμενη που τα μελη της βρισκονταν στον ‘‘αγωνιστικο χωρο’’ με ‘‘κλειστα ματια’’.

Ωραια περασαμε κι ευτυχως γλιτωσαμε τη σημερινη βροχη που μαλλον θα τα χαλασει στην Πατρα,αν βρεξει κι εκει.

το λάιβ της πάτρας θα γίνει κανονικά, στον μέσα χώρο.

ζέστη σήμερα στο αθήνα…σας λυπάμε πατρινοί…

και γαμώ!

Eternal hated δεν είδα Χειμερία αψογότατοι

Haggatha για το είδος τους στις τοπ μπάντες.

στην Αθήνα όμως μετράνε οι Χειμερία και μόνο :wink:

Το live γαμησε. Eternal Hated ειχαν λιγο βρωμικο/τσιτωμενο ηχο, αλλα νομιζω πως ταιριαζει στο υλικο τους. Παιξαν και το νεο κομματι που ανεβασαν, γενικα μπομπα εμφανιση. Haggatha πραγματικα τρομεροι, αν το σκεφτεται καποιος μη τους χασει αυριο, πολυ δυναμικο παιξιμο και ηχος, καλυτερη στιγμη του σετ μαλλον το Pinkus που ειναι και το πιο γκρουβατο / γκαζιαρικο τους. Η βραδια εκλεισε με Χειμερια και κιλα ιδρωτα, 1 ωρα φουλ, τιμιοτατοι και το νεο υλικο ειναι ακρως συναυλιακο αναμεσα σε κατι Γυαλινη Μητροπολη, Εφιαλτες, Συντριμια και παει λεγοντας πιο τουμπανο πεθαινεις.

eternal τρελη στροφη απτη τελευταια φορα που τους ειδα,προς το καλυτερο οσαναφορα τα γουστα μου.λιγο θεματακι στον ηχο αλλα κομπλε.

haggatha αγνο σατανιστικο sabbathiko sludge παραληρημα.ευγε και με εξαιρεση τα φωνητικα που ηταν λιγο πιο πισω νομιζω ο ηχος ηταν πολυ καλος

χειμερια επρεπε να την κανω

αυτα