Hail Spirit Noir - "Fossil Gardens"

Για να την κάνουμε σωστά τη δουλειά.

28 Ιουνίου ο δίσκος.

Εδώ και το πρώτο single:

Εκτός από το γεγονός του καθηλωτικού εξωφύλλου, η επιλογή τους για το συγκεκριμένο ήχο στην παραγωγή, όπως και το να έχουν πάντα διάφορες ηχητικές σκέψεις με ουσία, τους καθιστά ως ένα από τα πιο προοδευτικά σχήματα στον χώρο του black στις μέρες μας.

Ως single και προπομπό του δίσκου, το “The Temple of Curved Space” μ’ αρέσει πολύ περισσότερο από το single του προκατόχου δίσκου και η αλήθεια είναι ότι αδημονώ για τα υπόλοιπα άσματα.

7 Likes

Ουφ, ξε-πρόγκηξαν λίγο, πάλι καλά είχα αρχίσει να ανησυχώ μετά το EIR. Παραμένει λίγο σειφ ηχητικά βέβαια ως σινγκλ, αλλά νταξ ευχαριστη πινελιά.

Ηταν το λιγοτερο καλο αναμεσα σε τεσσερα albums που κυμαινονταν απο “πολυ καλο” μεχρι “αριστουργηματικο” θα ελεγα εγω (το soundtrack δεν το μετραμε, ωραιο για το ειδος του βεβαια), σιγουρα πολυ καλοδεχουμενο λοιπον το ΒΜ στοιχειο που επεστρεψε.

1 Like

Να πω βέβαια ότι το να σκληρύνει κάτι δεν το κάνει και απαραίτητα σπουδαίο. Το συγκεκριμένο κομμάτι μου φαίνεται απλώς καλό.

Το κάνει σπουδαίοτερο :stuck_out_tongue:

Μου εβγαλε DHG vibes, άρα :saluting_face:

2 Likes

Γενικά οι HSN έχουν καλή αισθητική, περιμένω μόνο καλά πράγματα από αυτούς.

2 Likes

Εμένα, όσο πιο πολύ το ακούω, τόσο περισσότερο αίσθημα από τους Borknagar με βγάζει.
Γίνεται όλο και πιο ωραίο.