Hail

Καλησπέρα σε όλους κ καλώς σας βρήκα!
Με λένε Λευτέρη αλλά οι φίλοι με φωνάζουνε LefTy αν κ δεν είμαι αριστερόχειρας…

Τα ακουσματά μου κινούνται κυρίως στο χώρου του κλασσικού Ροκ κ Μπλουζ κ τώρα αρχίζω να την ψάχνω κ με Τζαζ αν κ δεν έχω αρκετά ευρύ φάσμα στο συγκεκριμένο είδος. Φυσικά πέρασα κ από τα πιο βαριά ακούσματα, που ακόμα με συγκινούν δεν το αρνούμαι (εξ’ου κ το Hail!), όπως και από κλασσική μουσική κυρίως στα παιδικά μου χρόνια.

Όσον αφορά το όργανο της επιλογής μου είναι η ηλεκτρική κιθάρα μακράν αγαπημένη, αν κ ξεκίνησα από μελόντικα! κ πέρασα σε πιάνο. Αυτά ως μαθήματα σε σχολείο κ ωδείο αντίστοιχα που όπως καταλαβαίνετε δεν ευόδωσαν ιδιαιτέρως να το πω…
Όταν ενηλικιώθηκα κ έβγαλα το πρώτο μου χαρτζηλίκι αγόρασα ηλεκτρική κ λίγο από γνωστούς λίγο από αυτί κουτσά στραβά προχώρησα λιγάκι κ κατάφερα να παίζω κ σε συγκροτηματάκι, ρυθμική (συγχορδίες απλές κ power μη φανταστείτε κάτι εξεζητημένο). Τεσπα, σπουδές κ η υποχρέωση στη μαμά πατρίδα με απομάκρυναν για ένα μεγάλο διάστημα, οπότε πρίν 5 μήνες πήρα την απόφαση να ξακινήσω από την αρχή ηλεκτρική σοβαρά κ σε ωδείο. Για να δούμε τώρα…

Πολλά είπα, ελπίζω να μη σας κούρασα…

Keep on playing,

καλως ηρθες στην παρεα του πιο ροκ φορουμ της πολης

πολυ ωραια ακουσματα\καλα εκανες και ξαναρχισες αδειο καλλιο αργα παρα ποτε

καλη διαμονη και καλα ποστ

Αν το nick προερχεται απο τα Gabriel Knight ειμαστε φιλοι!!
Αν οχι, παλι φιλοι. :slight_smile:

καλως ορισες , καλη διαμονη κλπ κλπ…:slight_smile:
εχεις δει το Donnie Brasco??

Ευχαριστώ για το καλοσώρισμα

@thatswhy Thx, χαίρομαι που συμφωνείς για το ωδείο, ήταν μια εσωτερική διαμάχη μου ομολογώ

@Chris Right mate, the Beast Within :wink:

@Scourge Το έχω δει αλλά χρησιμοποιούσα το LefTy από πιο πριν, βασικά μου το έβγαλε μια φίλη αλλοδαπή γιατί ήταν πολύ δύσκολο να προφέρει το Eleftherios :lol:

Cheers

Welcome. Καλη διαμονη:)

Δεν μας κουρασες καθολου! Καλως ορισες και καλα post!:smiley:

Kαλώστον :smiley: