Halestorm

Θα υπερβαλω αν πω πως ειναι η γυναικεια βερσιον των Αλτερ Μπριτζ? Αυτη την αισθηση μου δινει. Δεν πειραζει. Το’πα

εε τα μεγαλα μυαλα…

:tomato:

Tha yperballeis alla den peirazei.

ε ναι ειμαι και γω εδω και ακουω τωρα 8)

φωναρα ρε, φωναρα!

και σταματηστε να λιμπιζεστε τη lzzy :lightsabre:

το it’s not you ειναι κομματαρα μεγατονων, τρομερα κολλητικο

παντως δε θα θελα να μαι αυτος στον οποιο αναφερεται το τραγουδι…τι ακυρο εφαγε ο ανθρωπος :lol:

Πωωω, μου τη μπαίνει ασχημα η ρουφιάνα με το Bet U Wish U Had Me Back…

Aτιμε Νταζ.

Kai kala sou kanei re kopriti! Itheles kai kokkinomala. O palios eixe ypomoni 8)

Haliseco kato ta ksera sou re aliti!!!

Πσιτ, χαλισεκου

http://www.ultimate-guitar.com/news/video_news/halestorm_debuts_top_40_of_album_chart.html

Μπραβο στα παιδια :smiley:

To Its Not you, πολυ καλο και η γκομενα μετραει σαν φωνη,μολις ενα δισκο εχουν ε.

απο τα λιγα που ακουσα,αμπαλοι μου φαινονται.Οι στιχοι τους ειναι του στυλ τωρα εφυγες αλλα στα αρχ…α μου,τωρα περανω καλυτερα και ετσι.Οι κοπελια παντως εχει κανει φωτογραφηση στο revolver για το hottest chicks in metal:-k αλλα οι εικονες που βρηκα δεν ηταν ικανοποιητικες για να ποσταρω στο γνωστο γκομενοθρεντι.

λιιιγο off topic:αν σας αρεσει το μελωδικο ροκ με γυναικεια φωνητικα τυπου paramore τσεκαρετε τους kenotia εχω ακουσει εγω και ξερω

τι σχεση εχουν με παραμορ ρε αμπαλε (?!?)
οσο για τους στιχους, μας εχει φαει η ποιοτητα και η halestorm μας χαλανε τη πιατσα…

και νταξει εισαι γνωστος μπαζολαγνος εσυ, η λιζ δεν θα σαρεσε…

Ep με επανεκτελέσεις που κυκλοφόρησε πριν από μερικές μέρες και απ’ το πρωι που τ’ άκουσα μου κόλλησε άσχημα, σε βαθμό ανησυχίας.

Στα κομμάτια υπάρχει αρκετή ποικιλία, από το ψιλοαναμενόμενο Hunger Strike των Temple of the Dog και το τραλαλα-στανταράκι Bad Romance της Lady Gaga -προσωπικά το προτιμώ στην καφρικη εκτέλεση των Demonstration αλλά τες πα :b- μέχρι το All I Wanna Do Is Make Love to You των Heart, το Slave to the Grind των Skid Row (!) και το Out ta Get Me των Roses.

Ειδική αναφορά στα δυο τελευταία, στα οποία οφείλεται και η κυρίως ζημιά. Δεδομένες κομματάρες, δεδομένη συμπάθεια η μπάντα, αλλά τέτοιο πράγμα δεν το περίμενα. Κατάφεραν το ιδανικό για τα γούστα μου, να τους δώσουν έναν πιο σύγχρονο αέρα και να τα πάνε προς τον ήχο τους, χωρίς όμως να ξεφεύγουν απ’ τα ορίτζιναλ σε βαθμό που να ακούγεται παράταιρο. Εξαιρετικές και οι ερμηνείες της Lzzy που στα συγκεκριμένα μου έφερε στο μυαλό κάτι προς Mia Karlsson ή Liv Jagrell.

Επίσης ξεχωριστή αναφορά αξίζει και στο I Want You/She’s so Heavy των Beatles, στο οποίο ισχύουν ξανά τα παραπάνω περι φρέσκου ήχου, μόνο που εδώ η Lzzy βγάζει τα φωνητικά της καριέρας της και γενικά ακούγεται σαν όλα να έγιναν ακριβώς όπως έπρεπε. Τρομερό.

Λιώσιμο.-

τ ακουω τωρα
nice:thumbup:


Θα σου πω σε λίγο καιρό αν το Grammy επηρέασε την απόδοσή τους στα live, μιας και θα τους δω σε δικό τους headline show.

Αν και δεν έχω καμια εκτίμηση σε αυτό το θεσμό, είναι μια αναγνώριση για να μάθουν και μερικοί άνθρωποι παραπάνω το Λζάκι.

στην φωτογραφια ομως
φαινεται…διαφορετικη!!

δεν της πανε τα επισημα…

εμεις γουσταρουμε δερματινα!!! :p:p:p

edit : και μια ωραια ακουστικη εκτελεση του love bites

Rocking.gr το πρώτο σαιτ παγκοσμίως που τους αγκάλιασε.

Επηρέασε ήδη αδερφέ αφού δεν ευχαρίστησε τον άντρα της :stuck_out_tongue:

Φαγώθηκε ο αδερφός της να βάλει τουαλέτα, έγινε xιπστεράς δεν τον είδες;

Σορρυ που πεταγομαι, καθοτι δεν συμπαθω την μπαντα και δε με αφορα το θεμα, αλλα ελπιζω να εννοεις να τη μαθουν ως rock τραγουδιστρια γιατι σαν γκομενα δεν… Για αυτο τραγουδαει ροκ κιολας:p

Περάστε έξω κύριε…

πάρε ένα ταφ τώρα και στην επόμενη ντισκαλιφιέ χωρίς πολλά πολλά.

Γιάννη ίσα που προλαβάίνεις να καβαλήσεις το ποδήλατο και να γίνεις καπνός πριν σε αρχίσω σε τίποτα γρήγορες…

[SPOILER]πάντως η αλήθεια είναι πως χωρίς μεικ απ παίζει να μη λέει και πολλά αλλά οκ…στα παπάρια μας :stuck_out_tongue: αγαπάμε Λζάκι με τρέλα :roll:[/SPOILER]