Halford-Winter Songs

Έπεσε στα χέρια μου χθες ο νέος δίσκος του “Metal God” νομίζω ότι θα κυκλοφορήσει το 2010 αλλά υπάρχει ελέυθερο στο net. Έχω ακούσει λίγα τραγουδάκια και φαίνεται…ΟΚ. Σίγουρα είναι πιο ζωντανό από το ¨ψώφιο" Nostradamus πάντως…

Edit: Έχει ήδη κυκλοφορήσει στο America σίγουρα και πρόκειται για “holiday cd”. Whatever…

Να και το tracklist(θα καταλάβετε αμέσως περι τίνος πρόκειται):
1.Ιnto The Spirit
2.We Three Kings
3.Oh Come O Come Emanuel
4.Winter Song
5.What Child Is This
6.Christmas For Everyone
7.I Don’t Care
8.Light Of The World
9.Oh Holy Night
10.Come All Ye Faithfull

Ο δίσκος έχει κυκλοφορήσει ήδη και στην Ελλάδα.
Περιέχει μερικά κομμάτια γραμμένα από τον Rob και κάποιες διασκευές σε χριστουγεννιάτικα τραγουδάκια.
Καλύτερο από ότι το περίμενα αλλά πιστεύω ότι είναι μονάχα για τους οπαδούς του halford. Στους υπόλοιπους δεν νομίζω ότι θα κάνει εντύπωση.

άκουσα ένα κομμάτι και έπαθα λαλα
μετά έριξα μιά αυτιά και σε δύο ακόμα τα οποία ήταν ΟΚ αλλά καμία σχέση με εκείνο το παουερμεταλάδικο που άκουσα πρώτο. μάλλον θα αποκτηθεί

Για τους οπαδούς του Halford είναι;; Λοιπόν το άκουσα δυο φορές…γιατί τόσο άντεξα…δε ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή να κλάψω. Έχει τις επικοστιγμές γεμάτες μέλι των Χριστογεννιάτικων τραγουδιών, έχει κ μερικές ροκιές, έχει σημεία που θυμίζει το πρόσφατο παρελθόν του (σε κανα δυο σημεία μου θύμισε κάτι απο turbo) αλλά δε παλεύεται ρε παιδιά. Δε θέλω να συνεχίσω άλλο για να μην επηρεάσω κανέναν αλλα και γιατί τσαντίστηκα.

Δεν το εχω ακουσει ακομα, αλλα ελπιζω να ειναι κατι καλο και να μας κρατα συντροφια τις μερες των γιορτων.

τα παουερομεταλλαδικα ειναι αστεια…αλλα σε καποιους θα αρεσουν. (3-4 πρωτα)

τα πιο “κλασσικου ροκ” (πραγματι θυμιζουν “Τουρμπο” ) μου αρεσαν αλλα οκ…θα ηταν ακομη καλυτερα χωρις τα καμπανακια! (5 και 6)

αλλα μετα…ΤΙ σκατα Χριστουγεννιατικο θα ηταν?:lol:

Ευχαριστο το Νο8 καθως η φωνη του καραφλαχανυμπανυ σε παει ΠΟΛΥ πισω!Συγκεκριμενα στην αρχη της καριερας του.

Οκ, δεν θα τραβηξω και τα βυζγοια μου.

Κι εγώ που τελικά άντεξα να το ακούσω μια φορά δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστικα κιόλας. Ίσως αν ήμουν 10-15 χρόνια μικρότερος να το εκτιμούσα περισσότερο…

για τις γιορτές τίποτα καλύτερο από TSO. Έβγαλαν και νέο που είναι ωραίο.

το halford είναι μακράν το χειρότερό του, αλλα σε σχέση με το νοστρανταμους είναι τουλάχιστον πιο γκαζιάρικο.

Επισης τι εξωφυλλο ειναι αυτο?! #-o

γκέη;

γιατί αραγε…

σους ο halford είναι φωνάρα!!