Hammerfall-Infected

Απογοητευση,μονο το Dia De Los Muertos μου κανει κεφι να ακουω και το one more time αλλα το χω βαρεθει.Ολα τα αλλα απο αδιαφορα εως ασχημα.:frowning:

Δεν καταλαβαίνω ποιος ο λόγος ύπαρξης συγκροτημάτων σαν τους Hammerfall.
Τους έχει ξεπεράσει η μουσική.

Τόσα καλά power γκρουπς υπάρχουν εκεί έξω. Όχι άλλο ξαναζεσταμένο φαγητό.

και εγω δεν περιμενα κατι καλυτερο.αναμενομενος δισκος.ο ηχος στην κιθαρα μου αρεσε αρκετα παντως

εγω παιδες γουσταρω.αρκετα σκοτεινος ηχος πολυ ωραια παραγωγη,κιθαρες,και τα φωνητικα πολυ καλα.με ενθουσιασε. κατι που δεν το περιμενα με την καμια.

same here.
ειχε λιγο ενδιαφερον παντως. αλλα πιστευω ο δισκος θα ξεχαστει συντομα, και αυτο γιατι ειναι αρκετα διαφορετικος απο προηγουμενους δισκους.

‘‘Ωραιο’’ εξωφυλλο…

Τον άκουσα και δεν ξετρελάθηκα…καλά κάνουν και αλλάζουν, αλλά και πάλι δεν νομίζω ότι τους βγήκε
…πάντως όλα αυτά τα γράφω με μία φορά που τάκουσα…άλλη μια φορά τουλάχιστον
:):!:

Και γω γουσταρω τα τρια πρωτα κομματια και το τελευταιο, το Redemption. Μετριος δισκος, αλλα επειδη ειναι Hammerfall, θα το ακουω συχνα.

Oσο για το review, η φραση “μονο για ορκισμενους οπαδους” ισχυει κατα 99%. Σαν εμενα 8)

Τωρα το ακουω για πρωτη φορα και αυτο που παρατηρω αμεσως ειναι οτι εχει ιδανικη παραγωγη !
Αυτο που λεμε ζωντανος ηχος !

ισως ειναι και το μονο στοιχειο που κανει λιγο διαφορετικους τους hammerfall σε σχεση με τους πρηγουμενους δισκους

^ Kαι η μουσικη πλεον ειναι 100% [U]mid-tempo[/U] heavy metal, μιας και τα γρηγορα/power στοιχεια που δισκο με δισκο ολοενα και μειωνονταν, εδω φαινεται πως εχουν εξαλειφθει τελειως.

Δεν ειχαν τραγουδι ομως σαν το I refuse που παιζει να ειναι απ΄τα πιο βαρετα που εχω ακουσει.
Το πρηγουμενο τους αλμπουμ ειναι το αγαπημενο μου απ’αυτους αλλα τωρα με ψιλο ξενερωσαν ρε γαμωτο.

8O:?

1o lol : Σιγουρα δεν εχεις ακουσει αναλυτικα την δισκογραφια της μπαντας γιατι δεν ειναι δυνατον να ειναι το προηγουμενο τους το αγαπημενο σου, οταν εχουν προηγηθει οι 5 πρωτες δισκαρες ! :-k

2ο lol : Λες οτι με αυτο τον δισκο σε ψιλοξενερωσαν, ενω ειναι στην ιδια ηχητικη κατευθυνση, που ανεφερα και στο προηγουμενο μου ποστ (δηλαδη περισσοτερο στακατο και χεβι - λιγοτερο γρηγορο και παουερ), με το αγαπημενο σου. :-k

Μας μπερδεψες μαστορα ! :stuck_out_tongue:

Μαλλον φταιει οτι εχω ακουσει πολες φορες τα προηγουμενα αλμπουμς και τα χω βαρεθει:o
Ναι ακολουθουν ιδια ηχητικη κατευθυνση με τον προηγουμενο αλλα για μενα τραγουδια σαν το I Refuse, 666 - The Enemy Within, Immortalized, Patient Zero μου φαινονται σκουπιδια μπροστα στα Any Means Necessary,Punish and Enslave,Hallowed Be My Name,No Sacrifice, No Victory(που το θεωρω απο τα καλητερα τους με γαματο ριφ).Μην βαλω και το instrumental που ειναι πορωση!

Καλα εννοειται οτι το προηγουμενο ειχε καλυτερα τραγουδια απο το νεο. :wink:

μαγκες ακουστε καλυτερα ρε…ο δισκος σπερνει

παντως η απουσια του hector ειναι το μονο που με χαλαει…:slight_smile:

Ο αλλος ξεχασε να αναφερει το Legion, το οποιο ειναι μακραν το καλυτερο του προηγουμενου.
Ο Night*Sky σωστα τα ειπε. Εχουν χαθει τα power στοιχεια, πλεον οι Hammerfall εχουν αλλάξει μονοπατι, τεμπο, και αφερεσαν τον Hector απο τα εξωφυλλα.

Kατα τ’αλλα γουσταρουμε. 8)

*Το αγαπημενο μου ειναι το Threshold. :roll:

Δεν ξεχασα,απλα δεν ανεφερα τα power τραγουδια του δισκου.

μπορω να πω οτι μου αρεσε ο δισκος…