Hammers Of Misfortune

απο την καλιφορνια με αγαπη,η μπανταρα του κομπετ,ειναι εδω για σενα φιλε φορουμιτη.που γουσταρεις προγκρεσιβ,που θελεις συναισθημα,που αναζητας ενα μουσικο ταξιδι και οπου σε βγαλει.

δε θελω να μπω στη διαδικασια να συγκρινω δισκους.ολοι εχουν κατι να πουν.στη προσωπικη μου λιστα εβγαλαν τον καλυτερο περσινο δισκο,το 17th street.

πειτε γνωμες παρακαλω.

ελπιζω να μην υπαρχει κατι,εψαξα.

[SPOILER]δειτε μορφαρες

[/SPOILER]

εβαλα και πολ.κανονιστε να γραψετε παλι τρια ατομα :stuck_out_tongue:

υπάρχουν θρεντς για κάναν-δυο δίσκους τους νομίζω. το τελευταίο δεν το χω ακούσει ολοκληρωμένα, από τα προηγούμενα ψηφίζω The Locust Years. στο διπλό δεν υπάρχει scalzi πια, αλλά μου αρέσει πολύ κι αυτό. η δυάδα The August Engine/The Locust Years εννοείται πως πρέπει να ακουστεί απ όλους… οι γυναικείες φωνές είναι όνειρο.

Mόνο το The Bastard έχω ακούσει το οποίο μου φάνηκε αρκετά καλό . Για πείτε με τι δίσκους να συνεχίσω .

edit: Τώρα είδα το πάνω ποστ#-o . Θα ακούσω τους δύο δίσκους και θα εκφέρω γνώμη σε λίγο καιρό .

το οποίο bastard το χει 7μιση ευρά στο πλέυ (την επανέκδοση από το μεταλλικό λεπίδι).

το ψήνω γμτ, αλλα νο μάνι νο χάνι…

Το 17th Street πάντως είναι για όσκαρ, το έχω γράψει και στο thread του αλλά το ξαναλέω και εδώ, τέτοιες συνθέσεις με τέτοιο συναίσθημα έχουν να εμφανιστούν πάρα πολλά χρόνια!

ξεροντας ποσο εχεις σε εκτιμηση τα 70ς θα σου ελεγα να πας στο διπλο που εβγαλαν.

Απ’τις πιο ποιοτικες μπαντες της περασμενης δεκαετιας στο χωρο για μενα.Δεν υπαρχει δισκος τους που να μην αξιζει να τον ακουσει κανεις,αλλωστε ο καθενας τους εχει απο κατι διαφορετικο να προσφερει.Αλλα πιστευω οτι αποκορυφωμα τους ειναι τα The August Engine και The Locust Years.Επισης συμφωνω οσο δεν παει με τον dude για τις γυναικειες φωνες στους δισκους τους.
Η ψηφος μου παει στο The August Engine που ηταν και η πρωτη μου επαφη μαζι τους.

[I]Don’t you lose your focus as we orchestrate these locust years
My dears, the show is bound to leave you breathless[/I]

\m/

Επική μπαντάρα.Τα έχω ακούσει όλα,αλλά δεν τα έχω λιώσει ακόμα,δεν είμαι σε mood.Πάντως είναι εξαιρετικοί στο να εξερευνούν τον ήχο τους σε κάθε άλμπουμ.

oι hom πριν γινουν hom ηταν γνωστοι ως unholy cadaver.αυτο το ηξερα.αυτο που δεν ηξερα ειναι οτι περσι κυκλοφορησε το χαμενο ντεμπουντο τους.

απο τραγουδια που ακουσα στο γιουτιουμπ ειναι γαμηστεροι,στο στυλ των hammers προφανως αλλα στο πιο καφρικο.

το εχει ακουσει κανεις?

[SPOILER]επισης το εχει κανεις να μου το στειλει γιατι δεν το βρισκω?:([/SPOILER]

Ναι. Γαμάει.
:razz:

[SPOILER]Υπομονή και θα σε φτιάξω και σένανε[/SPOILER]

Ωπ, το είχα ακούσει πέρισυ αυτό και ενώ θυμάμαι ότι ήταν καλό και είχε κάποιες κομματάρες το περίμενα κάπως καλύτερο.Πάντως ο δίσκος σίγουρα αξίζει αν και προτιμώ τις δουλειές τους σαν ΗοΜ