Hanoi Rocks

Tipota Hanoi Rocks fans ekei eksw?Peite mou oti den eimai i monadiki pou tous goustarei :?

Ε, δεν περίμενα ή μάλλον δεν είχα δει ποτέ μου γυναίκα ψαγμένη καλά…
Εύγε!
Και μόνο ότι είναι μεγάλη επιρροή των Guns N’ Roses νομίζω τα λέει όλα.
Ίσως, λέω ίσως, το καλύτερο rock συγκρότημα της Φινλανδίας…

Hey,thanks! :o Den mou exoun kanei allo koplimento san ki afto…
Gia mena EINAI to kalitero sigrotima tis Finlandias(sygnwmi an eimai fovera ypokeimeniki…)kai krima na einai toso ypotimimenoi stin Ellada enw oloi kseroun
HIM kai Lordi :x

Ίσως υποτιμημένοι, ίσως ξεχασμένοι τι να σου πω, όχι μόνο στην Ελλάδα θα έλεγα…
Πάραυτα οι ΗΙΜ μου αρέσουν και οι Hanoi Rocks νομίζω ότι είναι μεγάλη επιρροή αυτών και το έχουν δηλώσει νομίζω…

βάλτε με και μένα στην λίστα για τους HANOI ROCKS, μια όμορφη κοπέλα η Roxy, ένας άσχημος (αυτός ο Gigatron…) και ένας κούκλος σαν και του λόγου μου…
:lol: :lol: :lol: :lol:

ΑΠΛΑ
ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΙ!!! ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥΣ!!!

ΑΠΛΑ
ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΙ!!! ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥΣ!!![/quote]

ωχ… οι άσχημοι γίνανε πιο πολλοί!!!
:lol: :lol:

κατσε κατσε…σου παραγγελνω HANOI ROCKS για το TEXAS!!!

ΑΠΛΑ
ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΙ!!! ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥΣ!!![/quote]

ωχ… οι άσχημοι γίνανε πιο πολλοί!!!
:lol: :lol:[/quote]
Eεεεεε, ψώνιοοοοοοοο!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Παλιότερα πού μου άρεσε το glam/sleaze τους άκουγα. Τώρα πού ακούω περισσότερο aor δεν μου λένε πλέον και πολλά. Ισως επειδή έχω ακούσει συγκροτήματα πού μου έχουν κάνει πολύ περισσότερη εντύπωση από αυτούς.

Gigatron, η καλύτερη hard rock μπάντα της Φινλανδίας ίσως είναι, γενικά όμως δεν θα το έλεγα… :wink:

Do u mean Stratovarius???
:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :smiley: :smiley:

Oχι μόνο τους Stratovarius, αλλά και Amorphis, Sentenced, Impaled Nazarene. Μπάντες δλδ πού είχαν μία συνεχή πορεία με δίσκους, περιοδείες κλπ Οι Hanoi Rocks υπήρξαν σαν μπάντα για 3, 4 χρόνια και σίγουρα για να θεωρηθεί μία μπάντα μεγάλη (για τα εκάστοτε δεδομένα τουλάχιστον) πρέπει να έχει μία Χ πορεία. Κι εμένα μου αρέσουν οι Signal ας πούμε σε σύγκριση με ανάλογες μπάντες πάρα πολύ, αλλά το χρονικό διάστημα πού “εδρασαν” είναι πολύ μικρό για να τους τοποθετήσεις δίπλα σε μπάντες όπως οι ΤΟΤΟ, Journey κλπ. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει πώς οι Hanoi Rocks δεν άνοιξαν κάποιες “πόρτες” για τις επόμενες μπάντες, εκείνες οι μπάντες όμως πού έβαλαν για τα τη Φινλανδία στο metal “χάρτη” (γιατί εδώ πού τα λέμε δεν έχει βγάλει και πολλές hard rock μπάντες η χώρα αυτή) είναι αυτές πού είπα πιο πάνω. Για να ακολουθήσουν αργότερα οι Children Of Bodom, Nightwish, Sonata Arctica, Apocalyptica κ.α.

Από τις πιο επιδραστικές και αδικοχαμένες glam μπάντες ever…Ατιμε Vince neil!(Ξέρει αυτός!)… 8)

πα…πα…πα… πως κάνεις έτσι κ’ εσύ; ένα ποτηράκι παραπάνω είχε πιει το παλλικάρι… αμέσως να τον σχολιάσεις τον Χριστιανό!!!
:lol: :lol: :lol:

α… οι παραγγελιές πρέπει να συνοδευονται και από άνοιγμα σαμπάνιας στη πίστα… :wink:

Νομιζω οτι ειναι απο τα ελαχιστα group ,μαζι με τους NYD που δικαιουνται το χαρακτηρισμο glam ,και προφανως επιροη σε μεταγενεστερους .Κιθαρες πιο ροκ ,
κεφατοι ρυθμοι και ορισμενα πολυ ωραια κομματια .Τσεκαρετε αν δεν εχετε ειδη και κανενα προσωπικο του Monroe.

Gia na eimai eilikrinis tha ithela poli na eixan iparksei toso dimofileis stin Ellada oi Hanoi Rocks
kai na poulousan toso oso kai oi HIM :frowning:

Gia na eimai eilikrinis tha ithela poli na eixan iparksei toso dimofileis stin Ellada oi Hanoi Rocks
kai na poulousan toso oso kai oi HIM :([/quote]
:lol: :lol:
Ωραία σκέψη αυτή! :wink: :wink: 8) 8) :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Αν ακουτε Negative θα ξερετε οτι γουσταρουν με τρελα τους Hanoi.
Τους ειδα πριν δεκα μερες στη βιεννη και οι ανθρωποι ΤΑ ΣΠΑΝΕ.
Στα live ειναι δυο κλασεις ανωτεροι απο τα cd και μη βιαστει να τους κρινει καποιος αν δεν τους δει.
Γουσταρουν επισης Aerosmith και G’n’R και για μενα ειναι τρομερο group (γουστα ειναι αυτα) και συζητησα μαζι τους για ανθρωπους που πρεπει να γνωρισουν για πιθανα gigs στην Αμερικη.
Ειναι το μονο group που θα μπορουσε να ενωσει τα ατομα που ακουνε απο ποζεραδικα μεχρι finnish rock και εχουν και fan club στην Ελλαδα νομιζω.

Eγώ ακούω Negative και μπορώ να πω ότι μου αρέσουν πολύ…
Τους Hanoi Rocks τους έχω ακουστά μόνο,αλλά αφού λέτε ότι είναι τόσο καλοί θα τους ψάξω…Φινλανδοί και να μου έχουν ξεφύγει?Απαράδεκτο!