Happy St. Patrick's Day @ Beer Bazaar Θεσσαλονίκη 17/3/12

Στις 17 Μαρτίου γιορτάζεται από τους απανταχού Ιρλανδούς και ιρλανδόφιλους η μνήμη του Αγίου Πατρικίου, που σύμφωνα με έναν θρύλο, έδιωξε τα φίδια από την Ιρλανδία.

Στο Beer Bazaar εκείνη την μέρα, εναρμονισμένοι με το κλίμα της εορτής, θα πίνουμε… σαν τα φίδια (!) ιρλανδικές μπύρες ουίσκι και λικέρ, θα χορεύουμε με ιρλανδική μουσική και… δεν μας διώχνει κανείς !!!

Happy St. Patrick’s Day
@ BEER BAZAAR
Σάββατο 17 Μαρτίου στις 9:00 μ.μ.

Διεύθυνση: Kαρμπολά 2- Τοσίτσα γωνία, περιοχή Μπιτ- Παζάρ, Θεσσαλονίκη

Ανετοτατα θα τιμησουμε! Ξέρουμε τιμες στις μπυρες; :smiley:

Kloster Ξανθιά 500ml 4 ευρώ και PrimatorΤσεχικη Κόκκινη 500ml επίσης 4 ευρώ που είναι οι φθηνότερες σε βαρέλι.

Μετά υπάρχουν πολλές πολλές ακόμα για κάθε βαλάντιο.

Προς αποφυγήν παρεξήγησης δεν είμαι ο ιδιοκτήτης. Η κοπέλα που το έχει είναι καλή φίλη και είπα να ποστάρω το event για να το δεί κάνενας άνθρωπος παραπάνω :slight_smile:

Δυστυχώς δεν θα μπορέσω να πάω γιατί δουλεύω το ίδιο βράδυ.Να περάσετε όμως.Το μάγαζι είναι πολύ πολύ καλό!! :slight_smile:

Κρίμα Dutch αλλά θα τα πούμε στο δικό σου event με το καλό.:slight_smile:

Θα προσπαθησω να πεισω κανεναν ξενερωτο φιλο μου να πάμε! :slight_smile:

παμε ψηθηκα…!!!

Δώσε με το τζειμσον στο ταλιρο και γκίνες στα ίδια και έρχομαι να αλλάξω συκώτι λέμε…

Αν ήταν στο χέρι μου :smiley: Το θέμα είναι να γίνει κέφι.

Το λέω γιατί είχα πάει πέρσι και δεν είχαν γκίνες…

Δεν γίνεται να οργανώνεις ιρλανδική βραδιά και να μην έχεις γκίνες…

Να σου πω την αλήθεια στο περσινό έτυχε να είμαι Αθήνα και δεν ξέρω με λεπτομέρειες τι έγινε.

Guiness έχει το μαγαζί κανονικότατα και την τιμάω τακτικά. Το θέμα είναι οτι η εταιρεία Guiness σαν σπαγκοραμένοι Ιρλανδοί δεν κάνουν κάποια ιδιαίτερη προσφορά αυτήν την ημέρα για να υποστηρίξουν την μπύρα τους λόγω ημέρας ή τα κάνουν πολύ επιλεκτικά σε ελάχιστα μαγαζιά. Την 1η χρονία έδιναν και καπέλα Guiness και διάφορα πραγματούδια για το event.

καλη φαση, ωραιο μαγαζακι, καλη αφορμη να δωσουμε το παρον μετα απο καιρο. Εχει ακομα κουζινα να τσιμπησουμε κανενα λουκανικο?

Η Κουζίνα καλά κρατεί και οι λουκανικούμπες με αρκετή ποικιλία συνεχίζουν να υπάρχουν φυσικά :slight_smile:
Γουργούρισε το στομάχι μου και μόνο στην σκέψη…:lol:

Χθες ήταν καταπληκτικά, είχε πολύ κόσμο, είχε κέφι και όλα πήγαν καλά.:slight_smile: Ακόμα προσπαθώ να συνέλθω

Δυστυχώς δεν μπόρεσα να βγω εχθές… και το έψηνα να περνούσα καμιά βόλτα…

ειχε και πρασινες μπυρες :smiley:

δεν ηξερα οτι υπαρχει(??) irish fun club(εμφανιστηκαν κατι τυποι με σχετικα μπλουζακια) :? !

Ναι ήταν η 1η χρονιά που έκαναν αυτο με τις πράσινες μπύρες που γίνεται και στο εξωτερικό και νομίζω οτι είναι πιασάρικο :slight_smile:

Το Irish thessaloniki fanclub υπάρχει εδώ και κάποια χρόνια (http://irelandfans.blogspot.com/)

μια χαρα ηταν, εμεις μονο “πρασινες” ηπιαμε!

η αληθεια ειναι οτι σαν μουσικες περιμενα πιο irish rock/punk καταστασεις(dropkick murphys, flogging molly etc) και λιγο μας τρομαξε οταν κατσαμε, κατα τις 10, με σχετικα υποτονικες επιλογες. Στην συνεχεια ομως εστρωσε για τα καλα(ασε που μετα την 4η-5η μπυρα δεν πολυπροσεχαμε τοσο την μουσικη :stuck_out_tongue: )

παντως, γενικα ωραιο μαγαζι, ελπιζω να ψηθηκαν και οι δικοι μου και να τιμαμε συχνοτερα πλεον :wink:

Ναι μετά απο κάποιες μπύρες όλα ωραία σου φαίνονται και η παρέα μου το ίδιο πάθαμε ακριβώς συν τα ιρλανδέζικα σφηνάκια που μας κάνανε γκάιντα :stuck_out_tongue: