Hard Rock/AOR κυκλοφορίες

Ε…η πολυ ζεστη βαρεσε και το φορουμ…:smiley:

To Starbreaker ειναι δισκαρα…και αρκετα βαρυ!!!

Να προτεινω εναν πολυ καλο δισκο απο τους υποτιμημενους Brazen Abbot!!!
Εχουν κυκλοφορησει αξιολογους δισκους…Το Guilty As Sin ειναι ο αγαπημενος μου…με Joe Lynn Turner κυριως στα φωνητικα και με εξαιρετικα κομματια!Τσεκαρετε οπωσδηποτε γενικα ολη την δισκογραφια τους!!
Το Εye of The Storm επισης ειναι πολυ καλο!!

Πάμε τώρα σε μία aor κυκλοφορία. Blanc Faces, πολύ ωραίο άλμπουμ στο ύφος των Foreigner, Survivor, Toto. Αξίζουν προσοχής! 8)

h zesth einai provlhma , nai…

ναι,πράγματι,πολύ καλός δίσκος:wink:
αν τα υπόλοιπα κομμάτια-εκτός από αυτά που ερμηνεύει ο turner δηλαδή-είχαν καλύτερους τραγουδιστές (όχι ότι δεν είναι καλοί αυτοί)θα ήταν αρκετά επίπεδα πιο πάνω ο δίσκος

8O
Υπάρχει στον κόσμο καλύτερος τραγουδιστής από τον Goran Edman; Τα δικά του κομμάτια ανεβάζουν το άλμπουμ κι όχι του Turner! (ο οποίος είναι επίσης Θεός εννοείται!)

:-k :-k :-k δεν κατάλαβα κάτι τέτοιο εγώ πάντως…:stuck_out_tongue:

αν ήταν με “άλλο” όνομα,τέτοιο album θα είχε ακουστεί περισσότερο…τώρα δεν παίζεται πουθενά κι από κανέναν…(νομίζω)

Θαρρώ πώς κάνεις πλάκα. Δλδ ΟΚ πές πώς καταπίνουμε τον Εdman (ο οποίος κατά τα άλλα έχει τραγουδήσει τα 2 μεγάλα hits του Norum, στα Eclipse k Fire & Ice του Malmsteen και στους Street Talk) , O Lande κι αυτός ανάξιος τραγουδιστής;
Εκτός κι αν πέρα από τον Κλάιν Μάιν πρέπει να έχει περάσει από UFO, MSG, Purple & Whitesnake κάποιος για να θεωρείται καλός τραγουδιστής…

δεν είπα ότι είναι κακοί τραγουδιστές…είπα ότι αν ήταν καλύτερες φωνές,ή αν το ερμήνευε όλο το album ο turner,θα ήταν πολλά επίπεδα πάνω…
οι φωνές τα ανεβάζουν κατά πολύ τα κομμάτια,μια χαρά είναι,μάλλον με παρεξήγησες,κι από σένα με πειράζουν μπιχτές

Kαμία μπηχτή. Αν θές στο λέω στα ίσα κιόλας πώς τα ακούσματα σου περιστρέφονται γύρω από 2-3 μπάντες και όσες “συγγενευουν”/“γειτονεύουν” με αυτές και πώς δεν ψάχνεσαι παράπερα.

είμαι 18,λατρεύω γενικά τη μουσική και ψάχνομαι όσο μπορώ και όσο μου επιτρέπουν οι συνθήκες.
τα περαιτέρω μπορούμε να κουβεντιάσουμε είτε από κοντά είτε prive.

Το θέμα δεν είναι ηλικιακό ρε σύ (αν και άλλο 15 ας κι άλλο 18 ) Έχουν αναφερθεί τόσες κυκλοφορίες μέχρι στιγμής στο τόπικ και δεν ρωτησες ούτε μία πληροφορία γι’αυτές, πώς μπορείς να τις βρείς (είτε παράνομα είτε νόμιμα) παρά μόνο σχολίασες για Brazen Abbot, και γι’αυτούς λόγω Turner. Καθαρό θέμα διάθεσης για ψάξιμο (όσο μπορεί ο καθένας εννοείται) Αντί πχ να αγοράσεις ένα ακόμη album απο Scorpions γιατί να μη παρεις ένα άλμπουμ για το οποίο κάπου άκουσες η διάβασες καλά λόγια; Kαι πού στο κάτω κάτω το ύφος του είναι του γούστου σου.

έχει γίνει κι αυτό.ξεχνάς ότι μέσα σε 2 χρονιές πανελληνίων δεν είναι το πιο εύκολο πράγμα να ψάχνεσαι,να αγοράζεις κλπ κλπ…
τον τελευταίο χρόνο ψάχτηκα κυρίως με melodic rock,poser,glam,aor κλπ group που δεν είχα ασχοληθεί

και φυσικά η αναφορά δεν έγινε επειδή συμμετέχει ο turner,δεν του έχω φοβερή συμπάθεια

(φέτος εκτός από παρακλάδια του rock,ανοίχτηκα και σε jazz,soul-jazz ακούσματα όπως alice russel,jimmy smith κλπ…)

Αρεσε σε κανεναν η τελευταια κυκλοφορια του Oliver Hartmann που ονομαζετε Ηοme?
Προσωπικα περα απο 1 κομματι και αυτο με το ζορι…μου φανηκε αδιαφορη ρε γαμωτο!Το προηγουμενο ηταν σαφως καλυτερο!
ΠΙστευω οτι χαραμιζετε παιζοντας μελωδικο ροκ…στους At Vance τσακιζε κοκκαλα!

Pano kato exeis dikio kai to Out In The Cold (2005) itan arketa kalo . Oi loudlion pos sou fanikan? Fasi den eixan?

Eagle esi tous exeis tsekarei alla gia aytous pou den tsekaran…Na hard rockiasoume ligo.

Nαι μια χαρα ηταν…για να τσεκαρω αυτους που αναφερες τωρα!!!8)

Daz τσεκαρε την τελευταια μπαντα που προτεινω στο τοπικ Επικ Παουερ…τους Keldian!
Πιστευω θα σου αρεσουν αρκετα!

Δεν τους ειπα εκει οτι συνδιαζουν με τα Power στοιχεια και καποια Aor στοιχεια οσο κι αν φαινετε περιεργο…δεν ηθελα να τους ξενερωσω :smiley: :stuck_out_tongue:

Mono kai mono gia to signature sou tha to tsekaro…:wink:

PS: Gary Hughes is in the studio for solo album :smiley:

Πετας τετοιες βομβες και δεν βαζεις κανενα Link…?

Ayta ta mathaino ego moro mou…Den yparxoun link. Opote exo neotera opos sou eipa tha enimerono.
Never say goodbye ore lebenti!!!

Oraio to band. Mou arese i mousiki arketa kai mou ta xalase o singer. An eixan kanena Jorn tha legame gia akoma pio oraia pragmata. Poli poor production alla oraies melodies. Ontos tha tous xenerones :lol: Oxi enan kafro sto AOR omos8) like me…

Loipon goustara poli ta cover songs ton Tesla (kainourio) . Fobera paigmena…

Episis epeidi eimai kafros me Jean Beauvoir to proto palio pou tha proteino einai:
Voodoo X - Vol.1 The Awakening (1989) . Ante perimeno fetos kai Crown Of Thorns 8)

Perimeno ton Mr.Maiden1979 na bgei apo tin tripa tou … Where are you baby? :-k
Prota mas apeilei me isopedotika post kai meta mas afinei stin k@@@la pano? :stuck_out_tongue: