Hard Rock/AOR κυκλοφορίες

Σήμερα έχει οριστεί ως ημερομηνία κυκλοφορίας το νέο άλμπουμ της Robin Beck “Livin’ On A Dream” και το οποίο είναι πανέμορφο (όπως και η Robin!! :smiley: )

Ωραιο το καινουριο της Robin!!Oπως και το προηγουμενο μου αρεσε!!

Stormzone - Caught In The Act

Δισκος εκπληξη!
Οσοι γουσταρουν μελωδικες στιγμες με πολυ feeling πρεπει να ακουσουν αυτον τον δισκο!
Φοβερη η φωνη του τραγουδιστη…στα μειον η καπως πιο παλιομοδιτικη παραγωγη αλλα ισως να το εκαναν επιτηδες αυτο!

Νομίζω ότι εδώ πρέπει να ποστάρω την συγκεκριμένη ερώτηση. Μπορείτε να μου προτείνετε έναν δίσκο των Kingdom Come? ( Δεν έχω διαβάσει όλο το thread, οπότε αν το έχετε ήδη κάνει δώστε ένα quote. ) :slight_smile:

Τα κορυφαία τους κατ’εμέ! 8)

Ρε συ Eagleheart, πες και τα ονόματα των δίσκων! Thanx!

Nόμιζα πώς ήταν πασφανές!

Το πρώτο είναι το ομώνυμο κ το δεύτερο το In Your Face.

δισκάρες και τα 2:wink:

Μηπως εχει ακουσει κανεις αυτο το δισκακι να μου πει τι λεει?

Θυμαμαι ειχε παρει καλες κριτικες σε καποια site!Το εχει τσεκαρει κανενας?

Panagioti i epilogi enos Kingdom Come kafrou opos ego…Bad Image 1993

Mexri tote oi KC itan mia zeppelin replica alla se ayto bazoun prosopiki sfragida kai exei 9 KOMMATARES ena apo ta kalitera album sto eidos olon ton epoxon gia mena . Akou kai to kommati Twillight Cruiser apo to epomeno pou i hate it-or love it voice tou Lenny g@m@ei. Oxi oti ayta pou proteine o Eagle den einai fobera alla ego egina trelos fan apo ayto to album. Lenny Wolf:metal:

@Akis …Ki ego exo akousei kales kritikes alla den eimai fan tou Robby Valentine. Logika esena tha sou aresei pio poli pisteyo apo ayta pou exo dei sta gousta sou. Lene gia to kalitero tou alla ta proigoumena gia mena itan metria…

καλησπερα παιδια και απο εμενα. χαιρομαι πολυ που βρηκα αυτο το post εδω μιας και το συγκεκριμενο ειδος μουσικης δεν περπαταει πολυ στην χωρα μας. ελπιζω να γινουμε μια καλη παρεα εδω. επειδη δεν ειμαι φαν τον φορουμ δεν ξερω πως δουλευουν και πολυ καλα οποτε να μου επιτρεψετε τυχον λαθη. ειμαι στο χωρο του μelodic\aor εδω και τουλαχιστον 15 χρονια και μπορω να πω οτι συνεχιζει ακομα να με εκπλησει. Με δυο προτασης θα αρχισω και εγω τα post μου και η μια αφορα σε καινουργια κυκλοφορια και η αλλη αφορα στο τα κανουμε την ζωη μας και τις γνωσεις μας καλητερες πανω στην αγαπημενη μας μουσικη. Ενα καινουργιο λοιπον δισκο να σας προτεινω ο οποιος ερχεται απο το χωρο του ΑΟR καI ειναι απο τοθς UNION MAC ‘’ LOST IN ATTRACTION’’. προκειτε για Σουηδικο ΑΟR. Εμενα προσωπικα μου αρεσε παρα πολυ εκτος απο μια μικρη κοιλια καπου στην μεση. τσεκαρετε. Το δευτερο που θελω να πω ειναι εκτος απο δισκους να βαλουμε και κανα λινκ απο σιτε που ασχολουντε με αυτο το ειδος για να ειμαστε up to date σε ολες τις κυκλοφοριες.

Αυτα τα ολιγα απο εμενα για την ωρα. Πραγματικα χαρηκα για αυτα που ειδα εδω γιατι ως τωρα πιστευα πως κατι γκρουπ οπως blanc faces brazzen abbot stan bush κλπ που ειδα γραμμενα νομιζα πως μονο εγω τα ακουω σε αυτη τι χωρα.
keep in touch

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAΠΑΙΧΤΟ

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

θα παραθεσω μερικα αλμπουμ που ακουω τωρα τελευταια απο τον ευρυτερο χωρο του hard rock και θα θελα μερικες γνωμες

hard line - double eclipse
bonham - mad hatter
icon - crime of the night
tnt - knights of the new thunder
msg - save yourself
styx - big bang theory
white lion - mane attraction
talisman - life

επισης για οσους γουσταρουν mats leven ας τσεκαρουν τους swedish erotica
τους barren cross σε ποιο ειδος τους συγκαταλεγεται?

επισης επειδη δεν εχουν αναφερθει πολυ γνωστα συγκροτηματα πειτε γνωμες για γκρουπς οπως
journey
def leppard
foreigner
asia
toto
magnum
thunder
κλπ κλπ

oi barren cross einai usa melodic heavy metal me christian ixo…akougontai ena migma iron maiden me dokken kai stryper

merika agapimena cds
apo palia
harem scarem-harem scarem
dare-out of the silence
house of lords-house of lords
giuffria-giuffria
night ranger-midnight madness
brighton rock-take a deep breath
giant-last of the runaways
badlands-badlands
blue murder-blue murder
rox diamond-rox diamond
survivor-when seconds count
fair warning-fair warning
fm-tought it out
mark free-long way from love
da vinci-back in business
tnt-intuition
shy-excesss all areas
skagarack-hungry for a game
stage dolls-stage dolls
tommy saw-ambition
tyketto-don’t come easy
xyz-xyz
zinatra-the great escape
valentine-valentine (me hugo)
einai tosa polla kai kala cds ti na prwtograpsw…

kai apo kainourgia
robin beck-livin’ on a dream
last autumn’s dream-saturn’s skyline
los angeles-los angeles
magnum-princess alice and the broken arrow
stan bush-in this life

Όταν γράφετε κατεβατά με δίσκους είναι πολύ δύσκολο να διαβάσει κάποιος. :wink:

KAΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΕΧΩ ΑΝΟΙΞΕΙ ΕΝΑ ΤΗREAD ΜΕ ΜΕΛΩΔΙΚΟ ΡΟΚ ΚΑΙ AOR ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ SITE ΕΛΠΙΖΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΘΑ ΜΑΘΩ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΕΚΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΕΙ ΛΙΓΟ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ. ΑΝ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΜΕ ΤΟ ΑΝΕΒΑΣΜΑ ΔΙΣΚΩΝ ΠΕΣΤΕ ΜΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΣΤΕΙΛΩ ΜΙΑ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ.

Ωπα καλα εισαι :lol: :lol: :lol: Τα σεβη μου :bow2: :bow2: :bow2:

πετυχα ενα βιντεοκλιπ απο μια μπαντα Badlands,και γουσταρα πολυ.οσοι γνωστες παρακαλω,ας δωσουν πληροφοριες

Βασικά πρόκειται για το group του Jake E. Lee, του κιθαρίστα του Ozzy πριν από τον Zakk Wylde!

Είναι αμερικάνοι, αλλά ο ήχος τους μου φέρνει πιο πολύ πρός τους Thunder ή τους Quireboys π.χ., παρά στους Skid Row ή τους Firehouse!
Blues - rock και όχι poser - sleaze κατεύθυνση έχουν και ίσως για αυτό δεν μου αρέσουν τόσο… :-k

Πάντως για είδος τους θεωρούνται πολύ καλοί!

Δύο albums μόνο κυκλοφόρησαν!

Tο ομώνυμο “Badlands” (1989)

και το “Voodoo Highway” (1991)

Εξίσσου καλά θεωρούνται, αλλά εμένα, όπως προείπα, δεν μου αρέσει ιδιαίτερα κανένα από τα δύο, αν και έχουν πολύ καλές κιθαριές! :yes:

Το 1999 κυκλοφόρησε μια συλλογή από demos του τρίτου και ακυκλοφόρητου δίσκου τους με τον τίτλο “Dusk”

P.S. Ποιό clip είδες; :-k
To “The Last Time”;
Αν ναι, αυτό πράγματι είναι κομματάρα, clipάρα και σίγουρα όχι αντιπροσωπευτικό του ύφου τους!
Είναι το εναρκτήριο track από το δεύτερο album τους…