Hatebreed - Hatebreed

Μετα το cover album For The Lions οι Hatebreed κυκλοφορουν το πεμπτο studio δισκο τους που θα φερει ως τιτλο τ’ονομα τους.Για να δουμε.

To ότι θα’ναι ομώνυμο εμένα πάντως με προϊδεάζει αρνητικά… :-k

Καλα μη το λες.

Η limited εκδοση παντως με ψηνει ασχημα.Επισης στο tracklist λενε για μια εναλλακτικη εκτελεση της διασκευης τους στο Escape.

Και το εξώφυλλο
(αυτό το parental advisory γιατί το βάζουν ακόμα?)

Πάμε μωρή ΑΕΚΑΡΑ! :stuck_out_tongue:

μην τυχόν και το κατεβάσει κανείς κατά λάθος…:smiley:

Το parental advisory είναι ΚΑΛΤ!

Tι εγινε ρε παιδια,μας πηρανε χαμπαρι?:-s

Χμ, δεν μου αρέσει και πολυ το εξώφυλλο. Να πω την αλήθεια φοβάμαι μην βγάλουν κάνα metalcore δίσκο με αυτά τα lead που λέει ότι θα έχει, αν και μάλλον θα είναι κοντά στην λογική του τελευταίου Death Before Dishonor. Για να δούμε…

Ιδου και το πρωτο single του δισκου In Ashes They Shall Reap.

Εδω τα metal στοιχεια ειναι περισσοτερα απο ποτε.Ειναι καλο παντως.

Καλό είναι και αρκετά πιασάρικο, ελπίζω τα υπόλοιπα να είναι πιο δυνατά!

Και το video clip από κάτω:

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=126458

Τωρα που ξανακουω το κομματι μου θυμιζει λιγο Kingdom Of Sorrow.Υπομονη μεχρι τις 29.:-k

Γαματο το βιντεο παντως.

Στο γνωστο ρωσικο σαητ μπορειτε να το κατεβασετε.

Είναι πιο κοντά στο NWOAHM από ποτέ. metalcore δεν το λες. το σινγκλάκι υπερπορωτικό και το merciless tide ομοίως. Αρρώστια HATEBREED!!!

Με μια φορά που το άκουσα μου άρεσε ο δίσκος, χωρίς να με τρελάνει βέβαια…

Για να δούμε τι λένε και οι φανμπόηδες!

Από το πρώτο ακουσμα μπορώ να πω ότι μου αρέσει…λεπτομέρειες αργότερα.

Και το Every Lasting Scar είναι πολύ καλό

Kαι γαμω τα κομματια! =D> :rockon:

Πολυ ωραιο κομματι,το σινγκλ,βεβαια ποτε δεν τρελαινουμε για τετοιου ειδους μπαντες,μου την χαλανε τα φωνητικα.Αλλα θα πεσει ενα download.

Εντελως συναυλιακο κομματι.Μοιαζει με το Another Day,Another Vendetta απ’το RiseOf Brutality.Aπο κει και περα ξεχωριζουν τα Becoming The Fuse,Hands Of A Dying Man(Slayer στο φουλ),Polution Of The Soul ενω το instrumental Undimiished οχι απλα δε με χαλασε(ομολογω πως μ’εξεπληξε ομως)αλλα το βρηκα μια ωραια μελωδικη αναπαυλα.Τα In Ashes They Shall Reap και Merciless Tide ειναι ηδη γνωστα οποτε δε χρειαζονται περισσοτερα.

Μ’αλλα λογια εχυμε εναν αξιοπρεπη δισκο που τιμα τ’ονομα της μπαντας.

Στο instrumental φαίνονται και οι Metallic-ες επιρροές ε!