Hawklords & the bevis frond @ kyttapo 14/6/2013

Η True Rock Sounds και το Κύτταρο Live παρουσιάζουν το ψυχεδελικό / space rock event της χρονιάς!

Οκτώ χρόνια από την τελευταία επίσκεψη της θρυλικής μουσικής οικογένειας των Hawkwind στην Αθήνα, το σημερινό τους alter-ego, οι Hawklords, φέρνει πάλι στα μέρη μας επί σκηνής το διαχρονικό ορισμό του space rock μαζί με το ψυχεδελικό lightshow του Big Dave - και τον ίδιο τον ‘Big’ Dave - που είναι εμπνευσμένο από τις κλασικές επιδόσεις στον συγκεκριμένο «τομέα» των Hawkind εποχής Space Ritual και τα σχέδια του μακαρίτη Barney Bubbles!

Σαν να μην έφτανε αυτό, τη σκηνή θα μοιραστούν με τους αγαπημένους μας εδώ και 26 χρόνια The Bevis Frond, που έχουν επανέλθει φουριόζοι από πέρσι και μόλις κυκλοφόρησαν ακόμη ένα εκπληκτικό νέο άλμπουμ (τριπλό βινύλιο / διπλό CD), το White Numbers.

ΠΡΟΠΩΛΗΣΗ 22 EURO
ΤΑΜΕΙΟ 24 EURO

http://www.wildthing.gr/_concertpage.php?CID=573&fb=1#start

Λαηβάρα!!!
Φέρτε το πακέτο και κατά δω ρεεεεεεεεεεεεεε!!!

Παίζει και συνέντευξη μαμούθ(για φανς κυρίως)

http://www.wildthing.gr/eightmileshigh.php?article=1524

8O τωρα πηρα χαμπαρι ποιοι ειναι οι hawklords και αφου ακυρωθηκαν οι hawkwind πριν 2 χρονια λογικα θα ειμαι εκει…καλα που το ειδα πριν το live…

master of the universe live…:vibrate:
παιζει να ριξουν κ κανα silver machine???

Θα πάει κανείς;

μαγεια το live!!! μας εστειλαν να ψαχνομαστε στις ακρες του συμπαντος…8)

πραγματικα μια απο τις καλυτερες συναλιες που εχω παει…
οι bevis frond βγηκαν στις 10 και επαιξαν μεχρι τις 11.20… γαμησαν, δεν ειχα ακουσει καθολου πριν… πρεπει να τους τσεκαρω…
λιγο πριν αλλαξει η μερα βγηκαν οι hawklords με το εκπληκτικο light show να ανεβαζει πολυ τη space αισθηση… φοβερη εμφανιση σε ολα, μουσικη, σκηνικη παρουσια, δεν εχω λογια για οτι εγινε για μιαμιση ωρα…ιδανικο ξεκινημα με master of the universe αλλα η καλυτερη στιγμη νομιζω ηταν το flight, εκει χαθηκα τελειως…

ελειψαν καποια κομματια που θεωρουσα στανταρακια αλλα δεν πειραζει, το τελειο δεν το πειραζεις… μονα αρνητικα οτι δεν βγηκαν για encore και οτι δεν ειχε μπλουζακια τις περιοδειας…

ευχαριστω αυτη την ανωτερη δυναμη που με εβαλε να κανω κλικ στο θρεντ 3 μερες πριν το λαιβ…[-o<

εδιτ: απο κοσμο λιγα πραγματα, καμια 150αρα

Ωραια ηταν! Και γω δνε ειχα επαφη με τις μπαντες απο πριν αλλα παιξαν ομορφα… Η φαση ηταν φουλ οικογενειακη και ο μεσος ορος ηλικιας υψηλος… Ο ηχος καλος εκτος των φωνητικων γαμωτο… Αλλα γενικα πολυ ωραια… Οι hawklords ωραια σκηικη παρουσια με θεο τραγουδιστη και υπερθεο παπουδι-πληκτρα με σανδαλια και γυαλια πρεσβυωπιας…:stuck_out_tongue: Θα μου μεινει!

ο τραγουδιστής ήταν λιώμα. τσιγάρο να άναβες δίπλα του θα λαμπάδιαζε το κύτταρο από το αλκοόλ,αλλά ήταν θεούλης απο τους λίγους .
Όταν τον ρώτησα τη γνώμη του για τον Brock του έσυρε τα εξ αμάξης για αρκετή ώρα.
Επίσης έδωσε την ευκαιρία στον κόσμο να κάνει το πιο Interactive sing along ever :smiley:
O μπασίστας ακούραστος έπαιζε από την πρώτη μέχρι την τελευταία στιγμή της βραδιάς μιας και ήταν και στις δυο μπάντες
Ο κιθαρίστας των hawklord μου έφερνε λίγο στον alice cooper
highlight της βραδιάς η εμφάνιση τους στη σκηνή με το master of the universe
Γενικά μια πολύ αξιόλογη εμφάνιση
Oi bevis frond καλοί στο stoner rock που πάιζαν αλλά προσωπικά κάπου με κούρασαν

Γενικα, τι ακριβως εστι Hawklords, ποια ακριβως η σχεση τους με Hawkwind και ποσα κομματια των τελευταιων παιχτηκαν;;;

Με τουτο δω δε φανταζεστε τι ξενερα εφαγα. Αυτους τους θυμομουν απ οταν λεγοντουσαν Space Ritual, βλεπω κει Hawklords, λεω καμια tribute μπαντα θα ειναι σαν αυτες που φερνει ο Αλτεργκραου… εχω βαλει να παιζει το Space Ritual (το κλασσικο) και τραβαω τα γενια μου.