Τhe Avant-Garde/Εxperimental Thread

Ψέμα. Ακούτε Unexpect άπιστοι.

Αλλά κατά τ’άλλα, πάρα πολύ καλό album. Τρελά instrumental, ηχεί σαν τον Buckethead να χάνει και το λίγο μυαλό που του απομένει…

ΘΕΟΙ!!!

Aarni-Bathos

Orange Tulip Conspiracy

Με μέλη των Estradasphere, που για να διαβάζετε αυτό το θρεντ πιστεύω θα τους γουστάρετε. Πολύ καλός δίσκος.

Χμμ, για να χει μέλη των Estradasphere δε μπορεί να ναι κακό…

edit. Και απ’ ότι βλέπω και με μέλη των Secret Chiefs 3!!! Εντάξει, πρέπει να ναι πάρα πολύ καλή δουλειά…

Εδώ δεν κολλάνε και οι μάστοντον αν προσθέσουμε και ένα Progressive?

Τι να λεμε τωρα… Arcturus / In the woods…

το συγκεκριμενο δεν ξερω που να το ποσταρω, στο “Δισκάρες που προτείνουμε στους συμ-φορουμίτες μας…” θα περασει σιγουρα απαρατηρητο, στο ινταστριαλοθρεντ θα το τσεκαρουν μονο οι μπλιντιν και φροκμποη, στο μπλακ μεταλ μια απ’ τα ιδια, οποτε εδω ειναι η θεση του. καθως οπως καταλαβατε κατι σε χυμα μυριζει.
ειναι οι Thy Catafalque απο την Ουγκαρια εχουν προιστορια 3 αλμπουμς και παιζουν κατι κοντινο στο προτελευταιο Manes, ομορφες αβαντγκαρντιλες, δεν βλεπω να υστερουν σε κατι στο να γινουν τεραστια μπαντα. καποια χαρτν ροκ ξεσπασματα φερνουν μεχρι και σε αρκουδους. δωστε λιγακι προσοχη ε.
ισως με μαλωσει και ο BAN, ξερει αυτος.

Πολύ γρήγορα τα ποστάρεις :slight_smile:

Γαμώτο! Δεν μπορεί να ηρεμήσει ένας άνθρωπος! Πρέπει να βομβαρδίζεται από παντού!

Ευκαιρία να τσεκάρω και τις Μάνες πάντως που το χα παραμελήσει…

Κάποια στιγμή…

=)

κι ενα κομματακι απ’ το τελευταιο Thy Catafalque http://www.youtube.com/watch?v=Uyc8qc8-sK8&feature=channel_page το οποιο περιεχει ομορφη μουσικη.

το κομματακι ειναι μια ομορφια =)

Έλα σπάσε τώρα όμως από το αβανγκαρντ.

Ναι ναι συγγνωμη. Εφυγα ηδη. Δεν ξαναενοχλω.

Btw αν σας αρέσαν οι Thy Catafalque και θέλετε και το κάτι ακόμα από τον Katai Tamas ακούστε τον πρώτο δίσκο που ‘ναι πιο συμφωνικός, μ’ ενοχλητική drum machine και την αυθεντικότητα της πρώιμης και ανοργάνωτης ηχογράφησης. Επίσης το σόλο άλμπουμ του λέει δυο-τρία πράγματα και για κάτι πιο extreme ακούστε από Gire το ομώνυμο. Κι αν σας άρεσε να μου πείτε να σας το πουλήσω γιατί είχα πάρει 2 κόπιες καταλάθος, λολ!

επειδη ψηθηκα απο περιγραφη και απο tube στειλε ενα πμ γιατι βαριεμαι να ψαχνω…

η ντραμ μασιν ηταν οντως ενοχλητικη, δεν ενιωσα την αυθεντικοτητα της πρωιμης ανοργανωτης ηχογραφησης, δλδ το βρηκα ψηλοχαλια.
το gire πολυ μεταλ.
τεραστια η διαφορα ολων αυτων απ’ το Róka Hasa Rádió που εχει εξελιχθει σε μεγαλη λατρεια.
στρωσε επιτελους κωλο ρε μπλιντιν.

πέρασα μια γρήγορη βόλτα απ’το μαισπέις τους χθες (κι αφού έκανα και μια καταλάθος στάση στους συνονόματους τούρκους και πήγαν να μου βγουν τα μάτια έξω). Δεν εντυπωσιάστηκα να πω την αλήθεια…
Αλλά θα σταματήσω για κάνα ποτάκι και απόψε…

δεν παίρνω τραβεστί κοτόπουλα στις μπαρότσαρκές μου σόρυ!
Θα τους ξανακούσω σήμερα και αν πάλι δε μου πουν τίποτε, μάλλον θα’ναι το πρώτο μουφίτο που συλλαμβάνεσαι να προτείνεις.