Heaven And Hell-The Devil You Know [2009]

Ναι αλλα ο ozzy εχει λιγοτερες ρυτιδες…:wink:

και ο ντιο εχει μεγαλυτερο πεος…

Μα καλα τι ακουμε#-o

:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Διαγωνισμος ομορφιας ειναι??

παντως περα απο ολα τ αλλα ειμαι λιγο στεναχωρημενος γιατι με αυτην την εξελιξη εξανεμιστηκε και η τελευταια ελπιδα που ειχα να δω μαζι στη σκηνη καποια στιγμη… DIO-BLACKMORE…:frowning:
να κοιταζω στο κεντρο να βλεπω τον DIO:metal: …να κοιταζω δεξια και να βλεπω BLACKMORE…:yahoo: :bow2: τελος παντων να μην ξερω ποιον να πρωτοχορτασω…:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: 8) σιγουρα το μεγαλυτερο ονειρο μου να τους δω μαζι Live…ποιος ξερει ισως σε καποια αλλη ζωη σε καποια αλλη διασταση να εχω την ευκαιρια…:lol: :lol:

εγω πιστευω πως το λιγοτερο θα βγαλουν εναν αξιοπρεπη δισκο οι sabbath…και θελω καλυτερη παραγωγη απ τα τρια τραγουδια που εβγαλαν πριν 4-5 μηνες…εχει αποσυρθει και ο birch…αλλα ειμαι αισιοδοξος…:slight_smile:

όμορφα.και δε θα βγει με το όνομα Black Sabbath αυτός! ο δίσκος…
κάτσε ozzy στη μαύρη βροχή σου

Duh ! you must be new here… lol :^)

Νο offence, αλλα ρουφα τ’αυγο σου…ακου εκει…immitation…oi H&H…τι αλλο θα ακουσω…#-o

i couldn’t agree more…

Αγαπητε μου φίλε με τον ορο immitation ενοουμε καθε τι μη Αυθεντικο…οποιαδήποτε λοιπόν αποκλειση απο την Αυθεντικη Συνθεση Των Sabbath θεωρειτε απομιμηση και αυτο ισχύει ειτε εγω ρουφηξω το αυγο μου ειτε οχι…:stuck_out_tongue:

και επειδη βλέπω απο το Αvatar σου πως γουστάρεις Μaiden θελω να σου πω πως καθε συγκριση σου σε σχεση Sabbath-Maiden με βαση την αποψη μου για τον ορο immitation πάλι με συμφερει…

immitation φιλε μου ειναι τα μπλουζακια Polo που αγοραζεις με 10 ευρω, και οι τσαντουλες Luis Vuiton απο τα αραπακια στην Ερμου.

Πρωτο και κυριοτερο. οσοι ηταν ειναι. απο τα dio years ολοι ειναι παροντες. ο ward ουτως η αλλως εφυγε τοτε απ’τη μπαντα και ηρθε ο appice.
δευτερον. στα φετινα λαιβ ολα που ακουσαμε ηταν απο τα dio years. Δεν ακουστικε ουτε ριφ ουτε στιχος απο τα οζι γιαρς. δεν ειδα καποιο immitation. ο ντιο δεν το παιξε οζι…

Οι H&H σε καμια περιπτωση δεν ειναι immitation των αυθεντικων sabbath. Το ειπανε και μονοι τους και για λογους νομικους (βλεπε σαρον) δεν παιζουν σαν βλακ σαμπαθ. Ουτως η αλλως ειναι οι σαμπαθ, κιάς εχουν ονομαστει προσωρινα “σαροντραβαγαμησουεμειςθακανουμετουρ”.

Επισης. μπορει να εχω και το χριστοδουλοπουλο avatar, τι σημασια εχει…

για να μη σπαμαρουμε περισσοτερο το θρεντ, black sabbath η heaven and hell, εμενα μου κανει το ιδιο. εγω το βλακα τον οζι δε θελω να ακουω, δεν αντεχω τη δυσλεξια του. Ο Dio με εριξε στα σκληρα ναρκωτικα, περιμενω σαν πρεζακι να βγαλουν νεο αλμπουμ…

λυπαμαι που εξανεμιζονταιι σιγα σιγα οι ελπιδες μου να ακουσω τους ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΥΣ black sabbath σε νεο δισκο…
χαιρομαι ομως απο την αλλη που θα ακουσω νεες θεικες ριφαρες απο τον θεο τον Αντωνακη…

(οτι και να λετε η μαυρη βροχη ηταν καλος δισκος…η σαρον απο την αλλη φταιει που δεν εχουμε τους αυθεντικους σαμμπαθ σε νεες περιπετειες…)

Και εγω περιμενώ το καινουριο Sabbath με αγωνία δεν είπα το αντίθετο αλλα δεν μου αρεσει να κατηγορούμε τον Οzzy ετσι αβίαστα για πραγματα και γεγονότα εκτός μουσικης…

Ημουν και εγω στο Terra Vibe και χτυπιόμουν με Τουs H&H αλλα προσωπικά μου αρεσε περισσότερο το live με τον Ozzy…

anyway…:smiley:

δυστυχως προβλεπω μεγαλη πατατα:( μακαρι να πεσω εξω,αλλα δν το κοβω με βαση τα 2 κομματια που ακουσα που ηχογραφησαν για το μπεστ.Γενικα αν και θαυμαζω τον ντιο παρα πολυ,θεωρω οτι μετα το magica πασχει απο ελλειψη εμπνευσης.
Οπως και να χει καλυτερα ετσι παρα να βγαλουν κατι με τον απαραδεκτο οζζυ[-X

Λοιπόν επειδή πολλές βλακειούλες ακούσαμε, οι Sabbath είναι με Ozzy και δεν μου πολυ αρέσει αυτός ο αντικαταστάτης ο Dio. :stuck_out_tongue:

Πού είπαμε οτι τραγούδαγε αυτός;

Aς βγει και ας ειναι με αλλο ονομα…αυτο που μετραει και μενει στο τελος ειναι η μουσικη!

στους rainbow…o ozzy??:-k

ρε ντροπη σας ρε.Συγκρινετε τον θεο [SIZE=“7”]ΝΤΙΟ[/SIZE] με τον [SIZE=“1”]οζι[/SIZE]?

μεγαλε με τον οζζυ τον συγκρινουμε και οχι με κανενα βας βας…

νταξ, ο παρασκευας μπορει να ειναι γυφτος αλλα τουλαχιστον δυσλεκτικος δεν ειναι…

[SIZE=4]Ντοϊ Ντοϊ Ντοϊ Ντοϊ Ντοϊ Ντοϊ [/SIZE]

Ρε τι ρατσιστής είσαι, ποιό το πρόβλημα με τους δυσλεκτικούς δηλαδή;

κανενα προβλημα με τους δυσλεκτικους…με τον οζι εχω…με χαλαει που εχει θεοποιηθει η ιδιοτητα του να μην μπορει να αρθρωσει λεξη…με χαλαει που αποκαλειται prince of darkness και αν σβησουν τα φωτα δεν ξερει να γυρισει σπιτι του…

O Ozzy είναι θεός επειδή τραγουδούσε στην καλύτερη εποχή των Sabbath και με την εκφραστική φωνή του κατάφερε να δημιουργήσει αυτή την τόσο γαμάτη ατμόσφαιρα των τραγουδιών. Κατα τ’άλλα στην σολο καριέρα του δε με ενθουσιάζουν πάνω από 4 δίσκοι,και αυτοί μου αρέσουν λόγω της μουσικής και όχι της φωνής. :wink:

Το οτι δεν μπορεί να γυρίσει σπίτι αν έχει σκοτάδι δεν το έχω ξανακούσει! :lol: Στέκει; :stuck_out_tongue: