Heaven And Hell-The Devil You Know [2009]

Eμένα πάντως τα 3 περσινά κομμάτια μου άρεσαν πολύ και αν το αλμπουμ κινείται σε τέτοια επίπεδα δεν πρόκειται να χαλαστώ καθόλου 8)

Νομίζω πως ήρθε η ώρα για απόσυρση. Heaven and Hell και ξύσε τα @@$@# με γκασμά.

Kick, :ban:, shun (για τους irc γνωστες) και εξορια για 666 μερες between Heaven:papas: and Hell :twisted:…

Ένα νέο box set θα κυκλοφορήσει η εταιρία Rhino, το οποίο θα περιέχει και τις τρεις στούντιο κυκλοφορίες (“Heaven And Hell”, “Mob Rules”, “Dehumanizer”) των Black Sabbath με τον Ronnie James Dio στα φωνητικά, καθώς και το διπλό live άλμπουμ “Live Evil”. Όλα τα άλμπουμ θα είναι remastered για την πρώτη φορά. Το box set θα κυκλοφορήσει σε deluxe slipcase συσκευασία με εκτεταμένα liner notes και νέες συνεντεύξεις με τη μπάντα. Η κυκλοφορία αναμένεται από την εταιρία στις 22 Ιουλίου.

Μετά από την επιτυχία που είχε η περιοδεία του γκρουπ με το ακόλουθο lineup - Dio, Iommi, Butler and drummer Vinny Appice - η μπάντα βρίσκεται στο στούντιο ηχογραφώντας το πρώτο της άλμουπ με όνομα Heaven And Hell, που πρόκειται να κυκλοφορήσει από την Rhino στις αρχές του 2009.

πάντως αυτά που βγάλανε δεν μου άρεσαν και τόσο…ίδωμεν

αντε να βγαλουν καμμια αλμπουμαρα να τρελαθουμε…:drunk: :respect: :youwish:

Αρκει να μην ειναι αργοσυρτα κομματια τα περισσοτερα και βαρετα.Ο Dio αρεσκεται στα αργοσυρτα…
Ο iommi νομιζω θα το κανει παλι το θαυμα του και θα βγαλει τπτ riffαρες και solo που θα καθηλωνουν.

ε κοιτα…και τα heaven and hell children of the sea the sign of the southern cross ειναι αργα αλλα κατι παραπανω απο υμνοι…

και η παραγωγη του αλμπουμ μ ανησυχει λιγο…στα 3 τελευταια τραγουδια που βγαλαν περσι ηταν αρκετα<ψυχρη>…βεβαια ο μεγαλος martin birch εχει αποσυρθει πλεον οποτε…:slight_smile:

Ε ναι νταξει μιλας τωρα για υμνους απλα εγω εκανα αυτη την παρατηρηση για τα αργα κομματια γιατι θα προτιμουσα κατι σε πιο γρηγορο στυλ και mind-tempo.Δλδ αν ο δισκος εχει 10 κομματια για παραδειγμα και τα 6 ειναι στον ρυθμο του sign of the southern cross(ασχετα αν θα ειναι η οχι κομματαρες οπως αυτο) θα με χαλασει λιγο.

Τα 3 τελευταια κομματια εχω την αισθηση οτι τα κανανε ετσι απλα για να συμπληρωσουν στο black sabbath the dio years αν δεν κανω λαθος που ειχανε βγαλει,δλδ απλα για να εχει καινουριο υλικο.

μετριο προς καλο θα ειναι αλλα η εποχη των σαμπαθ εχει περασει.τωρα μεσουρανουν αλλα πραγματα που δεν μαρεσουν και τοσο αλλα παραδεχομαι πως το χεβι μεταλ περνα κριση ενω αλλα ειδη μεταλ ειναι στα φορτε τους

ante me to kalo…!!!:slight_smile: :slight_smile:

ni006 τα greeklish απαγορεύονται.

Καλώς ήρθες και καλή διαμονή!

προσωπικά μου αρέσει να βγάζουν άλμπουμ μπάντες δεινόσαυροι όπως οι sabbath κ ας είναι κ μέτριοι.
αυτοί μας μάθανε το μεταλ!!!

Για να δούμε τι θα ακούσουμε…

Xμ άντε να βγει, αν και δεν έχω και τα καλύτερα προαισθήματα…

Νομίζω πως θα είναι μέτριο.

:frowning:

Ότι και να είναι θα έχει την σφραγίδα του Ioomi

Σύμφωνα με το sport-fm.gr (!!!) στις 28 Απρίλη κυκλοφορεί ο καινούριος δίσκος με όνομα "The Devil You Know?! Κάποιοι από τους τίτλους των τραγουδιών που ανακοινώθηκαν είναι “Bible Black”, “Rock & Roll Angel”, “Breaking Into Heaven”, “Atom & Evil” και “Eating the Cannibals”. Μου κάνει εντύπωση πως δεν το έχω δει πουθενά αλλού μέχρι τώρα… Ελπίζω να μην είναι απλά φήμες. Το έχει πετύχει κανείς πουθενά αλλού να το επιβεβαιώσει; Όλο το άρθρο εδώ.

Το άλμπουμ βγαίνει 100%.
Το προωθούν ήδη (μίλησαν στο Classic Rock κτλ)

http://www.heavenandhelllive.com/index.cfm

14-Jan-09
Heaven And Hell: Classic Rock Hears Their New Songs

Classic Rock has heard three unfinished tracks from Heaven And Hell?s debut album. In a world-exclusive we visited vocalist Ronnie James Dio, guitarist Tony Iommi, bassist Geezer Butler and drummer Vinny Appice on the final day of tracking at Rockfield Studios in Wales.

Some final touches were still to be added; for example Iommi wanted to add guitar solos at his home studio, and the material was in an unmixed state.

Due to be released in late April, the album?s 10 tracks were co-produced by the group and engineer Mike Exeter.

The songs we heard were a moody, thuddingly malevolent number called Rock ?N? Roll Jesus, the pacier and more anthemic Neverwhere, and a slice of sloth-like majesty that?s likely to be titled Breaking Into Heaven.

Other tracks expected to appear include Bible Black, Double Pain and Atom + Evil.

With the band having recorded three tracks for the Black Sabbath: The Dio Years anthology and played around 100 shows as Heaven And Hell, writing began at Iommi and Dio?s houses in England and California respectively, either side of the Metal Masters tour of America with Motörhead, Judas Priest and Testament.

?Each of us submitted a CD of our ideas, and we narrowed it down from there,? explains Iommi. ?In some ways it was like picking up where we?d left off with Dehumanizer [Sabbath?s 1992 album], which was also done at Rockfield.?

?I never thought this band would get back together, but here we are,? marvels Appice. ?Everyone?s more mature, and when we play together it?s just a monster.?

Touring plans are currently being finalised, with appearances at the Sweden Rock Festival, France?s Hellfest and Waldrock in Holland already confirmed.

To αλμπουμ σημαινει και περιοδεια;;; :roll:

Απ’ το στόμα σου και στου… Dio τ’ αυτί!!! :p:p

αυτα ειναι ομορφα νεα!!!περιμενουμε πως κ πως,αντε να γουσταρουμε!!!