Heaven & Hell: Live at Radio City Music Hall DVD

συμφωνω απολυτα.
και τελος να πω οτι αποτελει το απολυτο σουβενιρ για οσους τους ειδαν σε αυτη τη περιοδεια αλλα και για οσους τους εχασαν να το δουν και να θρηνησουν για την μαλακια που καναν…:lol: :lol: :lol: :har: :har: :har: :har:

[SIZE=“6”]IT’S HEAVEN AND HELL!!![/SIZE]

Το είδα προχτές και τα σπάει άσκημα :-))))8) 8) 8)

ειδα και γω το dvd…παρα πολυ καλο…η φωνη του DIO σε φοβερη φορμα…ο ηχος τελειος…οι εκτελεσεις πολυ καλες…:slight_smile:

R1 είναι το αμερικάνικο, εμείς βλέπουμε R2

Παρτο για συλλεκτικούς λόγους και αντεγραψέ το. Με την αντιγραφή θα γίνει region free και θα παίζει στο dvd player σου

Υπάρχει και η ακόλουθη περίπτωση:

Παλιότερα (1998 - 2002) που βγήκαν τα πρώτα DVDs πράγματι υπήρχε διαχωρισμός και βγαίνανε αποκλειστικά R1 ή R2 , πέρα από τα R0 (region free δηλαδή!)

Από εκεί και μετά όμως η συντριπτική πλειοψηφία βγαίνει σε region free!

Έχω αγοράσει πολλά DVDs που γράφουν R1!
Τα βάζω στο player και μου εμφανίζει ότι το δισκάκι είναι R1, R2, R3, R4, R5 και R6, δηλαδή παίζει παντού!

Απλώς όταν γράφουν (ειδικά στην Αμερική) μόνο ένα region, δεν εννοούν απαραίτητα ότι παίζει μόνο αυτό το region, απλά αυτό νοιάζει τον υποψήφιο αγοραστή και για αυτό το γράφει!
Δηλαδή, ο αμερικανος π.χ. ενδιαφέρεται να δει ότι το DVD είναι region 1! Δεν τον νοιάζει παραπάνω! Δεν τον νοιάζει να είναι free. Αρκεί να είναι 1!

Οπότε δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα! :slight_smile:

edit: Χαίρομαι που συμφωνούμε όλοι ότι πρόκειται για πολύ καλό DVD! :smiley:

Oi Amerikanoi einai gia ton mboutso.

Η κυκλοφορια της Rhino με το box θα πουληθει μονο απο το site τους και ειναι 5.000 κομματια μονο ( Στελνουν μονο Αμερικη οπως πολυ σωστα καποιος προαναφερε). Εχει βγει και μια αλλη εκδοση με τα cd και το dvd για το ευρη κοινο, οχι περιορισμενη και οχι σε box αλλα με μερικα απο τα καλουδια νομιζω).
Ελπιζω να εχω το limited box στα χερια μου αρχες Νοεμβρη (με κοστος περιπου 70 Ευρω, ακριβο αλλα συλλεκτικο).Ο μονος τροπος (το εψαξα αρκετα) βασικα ειναι αν εχετε καποιον αμερικη να το παραγειλει αυτος και μετα να σας το στειλει KAI ο δευτερος να περιμενετε λιγο καιρο μεχρι να το βρειτε στο EBAY για μερικες εκατονταδες δολλαρια.

Για να συνεχισω τα DVD reviews…:slight_smile:

Aυτην η συνεργασια δεν θα μπορουσε να ειχε ασχημα αποτελεσματα και αυτο το ξερετε και οσοι τους ειδατε live! Αυτην η κυκλοφορια ειναι αρκετα αντιπροσωπευτικη των συναυλιων αυτης της περιοδειας τους και ειναι παρα πολυ καλη. Δεν μπορει να σας αρεσει η Dio era των Σαμπαθ και να μην σας αρεσει και αυτο! Εχουμε να κανουμε με μονο DVD που ομως εχει οτι θελουμε νομιζω! Η συναυλια αυτη καθε αυτη ειναι εξαιρετικη με πολυ καλο σετ-λιστ, τον Dio να ανταποδιδει την αγαπη του κοσμου κανοντας χειραψια σχεδον με ολη την πρωτη και δευτερη σειρα και ολα τα μελη να εχουν αψογη αποδοση. Οι Butler και Ιοmmi μπορει να δειχνουν “καπως” αλλα παντα ετσι ειναι στα lives τους, σαν κουτσουρα!:stuck_out_tongue: Τα μπονους δεν ειναι πολλα αλλα ικανοποιητικοτατα για μενα και η λιμιτεντ εντισιον που εχω πολυ προσεγμενη εχοντας ωραιο booklet, poster cards from all members and a backstage pass replica!:smiley:
Is…niiiiiiice…I like it!:smiley:

Ναι γειά σας κάτι παρόμοιο έψαχνα στο google και μου βγήκε αυτό εδώ. :lol::stuck_out_tongue:
Πληροφοριακά:το καλύτερο dvd που έχω. Ronnie δε παίζεσαι αγόρι μου.

εγω με το που το πηρα κ εβαλα να το δω στο dvd δεν επιανε γιατι ηταν αμερικανικο το ηλιθιο:?με αποτελεσμα να το βλεπω μονο στον υπολογιστη :wink:κ το ειχα χρυσοπληρωσει κιολας#-o ειναι τελειο ομως:!:αυτος ο dio πιααα:)θεοοοος:)