Heaven & Hell: Live at Radio City Music Hall DVD

Soooo…

Μολις επεσε στα χερια μου μια κοπια του Live DVD Των θεων…

http://www.black-sabbath.com/dvd.html

Δεν εχω προλαβει να το δω εξ’ολοκληρου, μα τα 3 κλασσικα κομματια που ειδα (Sign,H&H,Children) μου εφεραν την ανατριχιλα που ενοιωσα 2 μηνες πριν…Ο Ηχος του κρυσταλο, εικονα και πλανα επαγγελματικα τραβηγμενα (φυσικα, official ειναι) , υποτιτλοι στα ενδιαμεσα οταν μιλαει ο κοντος, και μερικα extras φτιαχνουν ενα γαματο πακετακι…
Σιγουρα θα το παρω original οταν βρεθω μπροστα του σε κανα μαγαζι, για την ωρα αρκουμαι στην κοπια για αξιολογηση…

[SIZE=3]
[FONT=verdana,arial]“They say that life’s a carousel
Spinning fast, you’ve got to ride it well
The world is full of Kings and Queens
who blind your eyes and steal your dreams
It’s Heaven and Hell!!”
[/FONT]
[/SIZE]

Ε οντως θα πρεπει να ειναι παρα πολυ καλο αν και να πω την αληθεια απο το trailer που ειδα δεν μπορω να πω οτι εντυπωσιαστηκα και πολυ οχι οτι εχω παραπονο απο τον DIO αλλα νταξ μου θυμιζει η φωνη του λιγο την φωνη που ειχε στο Holy diver live που δεν ηταν και τοσο καλη εκει. Αλλα και παλι ειπαμε ο ανθρωπος δεν παιζεται…

θα αγορασω το original…:wink: :wink: :slight_smile:

Στην Ελλάδα πότε κυκλοφορεί ?

Μολης το κατεβασα,αλλα σε ηχο.Θα ρηξω ενα ωραιο ακουσμα

αν θελετε λινκ για torrent για το dvd (7.2gb) pm me !

με το που επιστρεφω αθηνα παω να το παρω!!!
[SIZE=“5”]HEAVEN AND HELL[/SIZE]

Προχτές μου ήρθε το πακετάκι από Αμερική, κ το έχω ήδη λιώσει το dvd. Εντάξει ότι κ να πει κανείς είναι λίγο. Το καλύτερο μουσικό dvd που έχω. Η φωνή του Dio πολύ πιο καλή στο Holy Diver Live, το οποίο με απογοήτευσε πολύ φωνητικά. Iommi & Butler δίνουν πραγματικά ρέστα.

Ειλικρινά είναι να σκέφτεται κανείς ότι αφού ο Ozzy τραγουδάει χάλια πλέον live κ ούτε αντοχές έχει για μεγάλο setlist, ότι καλύτερο θα ήταν να βγεί ένα νέο sabbath album με τον Dio. Mην ξεχνάμε ότι μέσα σε μια βδομάδα Iommi κ Dio έγραψαν 3 νέα τραγούδια, εκ των οποίων τα 2 πρώτα είναι πολύ πολύ καλά. Όπως λέει κ ο ίδιος ο RJD στο DVD θα μπορούσαν να γράψουν ολόκληρο album μέσα σε 2 βδομάδες.

Πάντως είναι must το DVD. Κατεβάστε το, αγοράστε το δν έχει σημασία, αξίζει να το δείτε.

Κρίμα που εδώ στο Ελλάντα παίξανε το μικρό setlist κ δεν είδαμε τις κομματάρες Lady Evil, Lonely Is The Word, The Devil Cried, After All (The Dead).

Αξιολογότατη κυκλοφορία! :thumbup:
Φοβερός ήχος, πολύ καλή εικόνα, καλύτερο setlist συγκριτικά με Ελλάδα και Βέλγιο, μόνο το κοινό είναι ανύπαρκτο σε σχέση με Ευρώπη…

Και αρχίζει και με τον ύμνο “After All (The Dead)” που δεν παίζανε στο european tour! #-o

Τσεκάρετε οπωσδήποτε! :wink:

To ακουσα και εγω…ε ενταξει τι να πεις!!
Τωρα πρεπει να παω να τσιμπησω και το Dvd για να τους απολαυσω οπτικοακουστικα…

Παιδες ξέρει κανεις που μπορούμε να βρούμε αυτό:
http://rhinohandmade.com/heavenandhell/sale.lasso

θα το επερνα απο αμερική αλλά : Can ship to: North and South America

και από ότι βλέπω έχει το dvd και τα 2 cd σε μια γ@@@@τη συσκευασία

edit άλλη μια φωτο http://rhinohandmade.com/images/277564_500x500.jpg

H διπλή συσκευασία DVD/CD κυκλοφόρησε, σίγουρα λέει, αλλά έχει και 35? :frowning:

είναι σαν αυτό της φωτό όμως ???
http://rhinohandmade.com/images/277564_500x500.jpg
γιατί από κάποια άλλα που είδα στο net (δεν πηγα στα μαγαζια ακόμα) έχει βγει μια άλλη …

apo to help tis selidas

[FONT=arial,helvetica][SIZE=2][FONT=arial,helvetica][SIZE=2][SIZE=2]How do customers who live outside the U.S. and U.S. territories order Rhino Handmade titles? [/SIZE][/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT] [FONT=arial,helvetica][SIZE=2][FONT=arial,helvetica][SIZE=2]Most, but not all, Rhino Handmade titles are available for shipment to addresses outside of the U.S. and U.S. territories. There is a separate international non-U.S. ‘Ship To’ order form that must be filled out to ship to addresses outside the U.S. and U.S. territories. After you click on the ‘Buy This’ link, you will be taken to the ‘Shopping Cart’ page. Once you make your selection, or selections, you will then click the red ‘Check Out’ button. [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=arial,helvetica][SIZE=2][FONT=arial,helvetica][SIZE=2]You will then be taken to the Order Center ‘Security’ Page. The default ‘First Time Shopper’ Ship To status on this page is for ‘U.S. or U.S. Territories.’ To get to the proper international ‘Ship To’ page, just click on the circle next to the ‘Non U.S. Address’ entry and then click the ‘First Time Shopper’ link. This will take you to the Order Center ‘Shipping Info’ Page. [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=arial,helvetica][SIZE=2][FONT=arial,helvetica][SIZE=2]After you have completed entering all of the ‘Shipping Info’ details, click on the bright red ‘Check Out’ link at the bottom of the page. After you have entered your credit card details, scroll down a bit and then click the bright red ‘Check Out’ button at the bottom of this page. This will initiate the order process and provide you with an e-mailed confirmation number. You should keep this information for reference until your parcel arrives. [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=arial,helvetica][SIZE=2][FONT=arial,helvetica][SIZE=2]We remind you that customers who order Rhino Handmade titles from outside the U.S. will be responsible for any and all import taxes, tariffs and duties which may be levied by your customs authorities.[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]

We regret that we are unable to ship your order to Greece.

Please change your shipping country or empty your shopping cart. #-o #-o #-o #-o

Απο ότι κατάλαβα το συγκεκριμένο δεν μπορούν να το στείλουν ελλάδα

όποιος ξέρει κάτι ή που αλλόυ μπορεί να βρεθεί ας βοηθήσει :slight_smile:

Η θήκη διαφέρει από ότι βλέπω. Aυτή στη φωτό είναι ξύλινη;
Κατά τα άλλα περιέχει 1 DVD, 2 CD, booklet, αφίσσα, φωτογραφίες και all access pass.

Πήγα σήμερα και το είδα (btw 35 E κάνει) πρέπει να έχει “περίπου” τα ίδια με αυτό που πόσταρα ποιό πάνω αλλά με διαφορετικό κουτί…

Πάντως αν κάποιος το βρει και κάπου που φέρνουν Ευρώπη ας δώσει info :-)))

http://cgi.ebay.com/Heaven-and-Hell-Live-From-Radio-City-Music-Hall-3-Disc_W0QQitemZ180155321643QQihZ008QQcategoryZ617QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Καλη τύχη στη δημοπρασία.

Το ειδα το dvd και θα κανω καποια πρωτα σχολια,

-Ηχος και εικονα παρα πολυ καλα
-Η φωνη του DIO αν και στην αρχη ειναι καπως πεσμενη στη διαρκεια ανεβαινει συνεχως και σε κλασσικα
κομματια die young, neon knights heaven and hell etc etc ειναι εξαιρετικη η αποδοση του.(δλδ απο holy diver DVD ειναι πολυ καλυτερη )
-Ο iommy ο γνωστος iommy που ξερουμε,παιζει αψογα τα κομματια, δεν κινειται και πολυ γενικα στην συναυλια.
-Το μονα που βρηκα αρνητικα ειναι οτι το κοινο δεν λεει και πολλα, καθολου εκδηλωτικο λες και βλεπανε θεατρο και οτι ο φωτισμος ειναι ισως περισσοτερο σκοτεινος απο οτι θα επρεπε.

Γενικα ειναι παρα πολυ καλο DVD και η αποδοση ολης της μπαντας ειναι μια χαρα.:slight_smile: :wink:

Thx :-))))

Είδα όμως που έλεγε R1 μόνο που αυτό που έχουμε εδώ είναι R0 !?!?!?:-k :-k