Heavy By The Sea 2014

Ουάου για τους Deftones, πραγματικά απορώ πως τους κλείσανε - εννοείται μέσα ανεξάρτητα από το υπόλοιπο line-up

Λογικό αυτό που λες και μπορεί να ισχύει.Το θέμα μου όμως (για να προλάβω τυχόν παρεξηγήσεις απ’το προηγούμενο ποστ μου) δεν είναι ούτε τα εν λόγω συγκροτήματα -που πολύ απλά δεν είναι στα ακούσματα μου- ούτε φυσικά ο καθένας που θα πάει να τα παρακολουθησει.Το πρόβλημα μου είναι πλέον με τις διοργανωτριες εταιρίες,οι οποίες εκμεταλλευονται στο έπακρον τη καύλα του Ελληνα μεταλα και προκειμένου να διαφημίσουν το προϊόν τους μας πηδάνε την ψυχολογία.Όταν πέρυσι το HBTS είχε Slayer,Napalm Death,Rotting Christ και φέτος σου βάζει το ανάλογο promo poster για το φετινό line up με νεκροκεφαλές,βύσματα κτλ,περιμένεις και συ κάτι ανάλογο.Όταν αυτό που σου πλασάρει δεν έχει ΚΑΜΙΑ απολύτως σχέση με αυτό που διαφημίζει,τότε ναι.Και θα κράξω και θα βρίσω μέχρι τελικής πτώσεως!! Για ποιο λόγο δηλαδή οι Deftones ή οι Planet of Zeus δεν παίζουν στο Eject?? Eιναι tοο heavy για το εν λόγο φεστιβάλ οπότε ας τους βάλουμε στο HBTS?? Αμ οι άλλοι…Rockwave και Sonisphere σου λέει…Αυτά τα 2 φεστιβάλ είναι συνώνυμα με το σκληρό/hard rock/heavy ήχο.Όταν στα πλαίσια αυτών των φεστιβάλ που έχουν παίξει ονόματα και ονόματα,εσύ θες να φέρεις Lana,Πλιατσικα,Αγγελακα,ΗΙΜ και ξέρω γω τι άλλο,τότε για όνομα του Θεού απλά πλάσαρε το ανάλογα.Κύριοι για τον Α ή Β λόγο δεν θα φέρω μεταλ μπάντες φέτος,δεν θα γίνει Rockwave και θα τη ρίξω αλλού τη ρότα μου σε πιο post rock/alternative μονοπάτια.Πόσα μπινελίκια θα είχαν γλυτώσει ούτε που φαντάζονται!! Τέλος πάντων…
Αν επειδή ασχολούμαι/βάζω ταμπέλες σε είδη μουσικής,φεστιβάλ κτλ. αυτό αυτομάτως με κάνει χαζό,παλιομοδίτη ή ουγκα ουγκα μεταλα,ελπίζω κάποτε να δω το φως το αληθινό και να βρεθώ στην άκρη του τούνελ.
Αμην

Greektrooper θα συμφωνησω σε ολα οσα ειπες, αλλα θα πω ας μην βιαζομαστε για το συγκεκριμενο φεστιβαλ. Ακομα ειναι νωρις, ας δουμε και τα υπολοιπα συγκροτηματα και μετα κρινουμε. Προς το παρον δεν προκειται να παω, χωρις να κατηγορησω καμια διοργανωση,απλα τα συγκροτηματα δεν με καλυπτουν ακουστικα. Φυσικα και υπαρχει αρκετος κοσμος που τους ακουει και θα παει και φυσικα πολυ καλα θα κανει.

Ανετα στις αληθινες ιστοριες με τιτλο “γιωργος-απογοητευμενος μεταλας”

Fixed.

‘‘Θα εχει δυο σκηνές ! Στη μια οι μουσατοι και στην άλλη οι clean cut !!’’:lol::lol::lol: να παω να χτυπησα κανα μανικι.χαχαχα.πλακα κανουμε.εγω απτο 96 ως σημερα εχω δει εκατονταδες μπαντες.και οταν ηταν στα πανω τους.δεν με νοιαζει αμα δε δω παλι megadeth για 6η φορα και maiden για 10η.πλεον οι διοργανοτες δε ρισκαρουν να φερουν μεγαλα metal ονοματα.με το σκεπτικο οτι θα μπουνε μεσα.και πανε σε σιγουρες λυσεις.

και η σιγουρη λυση ειναι ας πουμε οι Deftones; πολυ αμφιβαλλω, ασχετως που θελω να τους δω, δε παιζει ρολο

έτσι ρε φίλε, γιατί να ρισκάρεις με τους megadeth αφού το μέταλ πεθαίνει στην Ελλάδα, φέρε εκεί τα σιγουράκια τους deftones να πούμε

γελαω με το θρεντ

οντοπικ, επιτελους θα τους δω μετα την απογοητευση που δεν μπορεσα να βρω εισιτηριο στο λονδινο περσυ

ψιλολάθος η επιλογή της ημερομηνίας… 1 μέρα πριν τους Clutch. όσο να ναι θα επηρεαστεί, ανάλογα βέβαια και τι άλλο θα παίξει και από ανακοινώσεις ακόμα…

Ε οι ντεφτονες δε θα εχουν μικροτερη αμοιβη απο οτι ο Mustaine? μαλλον ετσι εννοει το ρισκο ο μιχαλιος.

Φανταζομαι την συνταρακτικη στιγμη που μερικοι πληροφορηθηκαν οτι υπαρχουν και αλλα συγκροτηματα εκτος απο τους iron maiden και τους megadeth
Θα πρεπει να τους στιγματισε για παντα εκεινη η αποφραδα μερα

Να δανειστώ μια φράση του μεγάλου Νοτη.
Μικροί μεγάλοι στο ίδιο καφενείο.

ειδικος δεν ειμαι, αλλα δεν το βλεπω να εχουν οι deftones μικροτερη αμοιβη απο μεγκαντεθ

Και εγω με αρκετες αμφιβολιες το εγραψα γιατι αλλο ονομα οι ντεφτονς εδω και αλλο εξω, αλλα και παλι οι Megadeth ανηκουν στους παγκοσμιου φημης τοπ 5 εβερ mustaine fuck yeah rust in peace top 100 albums ever aguante megadeth κλπ γνωστα πραγματα οποτε μη χαραμιζω αλλο χωρο στο θρεντ

headlines oi deftones ειναι.

…λογικά θά’ναι καναδυό συγκροτήματα ακόμα απ’το εξωτερικό, από στόνερ? από οκάλτ ροκ?
…αναμένουμε ανακοινώσεις
:):!:

Αναπάντεχη και γαμάτη ανακοίνωση. Θα περάσουμε καλά.

Deftones will be headlining Heavy By The Sea Festival in Athens, Greece on June 23rd. For the full lineup and to purchase tickets, visit: ticketarena.gr.
Από το site του group.

21/6 Stoned Jesus
23/6 Heavy By the Sea
24/6 Clutch
25/6 Ejekt (??)
26/6 Unida
30/6 Dopethrone

λοοοοοολ… :stuck_out_tongue: