Heavy By The Sea 2014

Σήμερα ξύπνησα με κακή διάθεση κι αφού ήπια το γαλατάκι μου με κακάο,σκέφτηκα πως μόνο ένας τρόπος υπάρχει να χαμογελάσει σήμερα το δόλιο χειλάκι μου: να μπω σε αυτό το thread.
Η απύθμενη πίκρα των “αληθινών” μέταλων ανά την επικράτεια για την σπίλωση ιερών συμβόλων, όπως μια νεκροκεφαλή και άλλων "σατανιστικών συμβόλων (lol) και τη σύνδεση τους με μια post rock μπάντα όπως οι Deftones, θα μας βγάλει όλη την άνοιξη και ίσως κι από την κρίση.
Σοβαρά όμως, νομίζω πως ήταν πολύ καλή επιλογή οι Deftones, χιλιάδες 30άρηδες έχουμε κάτι καλό μουσικά να περιμένουμε το καλοκαίρι καθώς είναι μια μπάντα με συνεχή ποιότητα στις κυκλοφορίες της και τρομερό τραγουδιστή.
Παιδάκια,ανοίξτε τα αυτάκια σας,ακούστε μερικά τους τραγούδια,κι ελάτε να περάσουμε ωραία

Πάντως, για να λέμε και του στραβού το δίκιο, η αναμονή για γραφικές αντιδράσεις είναι μεγαλύτερη από τις ίδιες τις γραφικές αντιδράσεις.

Σε άλλα νέα, αγαπητή detox, αν μας ακούς, φέρε πίσω τις κερκίδες που είχες στους τζούντας πρηστ και δεν είχες στους ζλέηερ, γιατί στον χώρο δεν υπάρχει πεζούλι άνω των 10 εκατοστών να κάτσουμε οι ταλαίπωροι γέροντες…

Και βέβαια μην ξεχνάμε τα πάντα γλυκούλια σχόλια σε όποια δημοσίευση των Νέων σχετίζεται με το ιβέντ. Κάνουν τον κόσμο να γυρνάει.

Ναρθειτε να ριξετε πετρες να ζησουμε και μεις οι πιο νεοι στιγμες μαγικες παλιες που χασαμε!!

Γαμώ για Ντέφτοουνς, κρίμα που είναι δευτέρα και μάλλον πάλι θα το χάσω.

Σκατά σε μεταλλάδες που κλαίγονται για τα φεστιβαλικά λαηνάπς, όποτε αυτά δεν περιέχουν τελειωμένους πενηντάρηδες τύπου Μαστέην και δεν πατάνε ποτέ το πόδι τους σε γαμάτα μεμονωμένα λάηβ που έχουν το 1/3 του κόσμου από αυτό που αξίζουν.

Να σαπίσετε στην κόλαση βλέποντας πεντάλφες να γυρίζουν :!:

τα πες όλα…!!

ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΓΚΕΣ. ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΠΟΥ ΟΙ ΜΕΤΑΛΑΔΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΔΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝΕ ΚΑΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΛΑΣΕΤΕ. ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΤΕ ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ.

κι εσύ είσαι φλώρος.

ειπα πως δεν ειμαι?
bastard!

γελαω με τους τρου μεταλλαδες,

το φεστιβαλ παντως δεν λεει και πολλα, οκ deftones γαμαει σαν ονομα παρολο που δεν ακουω. αλλα με 1 ξενη μπαντα και 3 ελληνικες δεν λεγεται φεστιβαλ. θελει τουλαχιστον 2 ξενες ακομα.

υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τους τρου μεταλλάδες? γιατί μου φαίνεται ότι κυριαρχεί μια περίεργη ατμόσφαιρα, ένας άνεμος ειρωνείας θα έλεγα.
παίζει πρόβλημα μάγκες?

παιζει προβλημα στο μυαλο. δεν το εχεις καταλαβει?
γινανε ολοι μαγκες τελικα. ξετσουτσουνεψανε και τα λιμα.

Το θεμα ειναι οτι αφορμη για τετοιες ηλιθιες συζητησεις δινουν (πρηξοπουτσικα) σχολια ατομων που παραπονιουνται γιατι οι διοργανωσεις ειναι τοσο αντιμετσαλ. Δεν θελω να προσβαλλω την προσωπικοτητα και τα γουστα κανενως, αλλα αν δεν υπηρχαν τετοια σχολια δεν θα ‘‘κοροιδευε’’ κανεις τους τρου μεταλς και ολοι θα περιμεναν να δουν απλα ποιο συγκροτημα θα ανακοινωθει στη συνεχεια ηρεμα και ειρηνικα και χιπικα

Δεν ξέρω αν λέγεται φεστιβάλ ή όχι, πάντως και έτσι να έμενε, δεν μπορούμε να χουμε παράπονο, συγκριτικά πάντα με το τι γίνεται στην Ελλάδα. Δίνουμε, χρόνια τώρα, 25-40 ευρώ για να δούμε μπάντες που χουν έρθει άλλες 10 φορές,που είναι ουσιαστικά είναι στα τελευταία χρόνια της καριέρας τους ή εξαργυρώνουν την επιτυχία που είχαν 20-30 χρόνια πριν, και είναι πρακτικά ανενεργές δημιουργικά ή πολύ κάτω απ τα επίπεδα που ήταν κάποτε. Για μια μπάντα που είναι σε καλή σχετικά φάση, έρχεται για πρώτη φορά και έχει μαζί άλλα 3 (εξαιρετικά κατά τη γνώμη μου) support, είναι ήδη μια χαρά, και από άποψη τιμής. Αν βάλουν κι άλλα ονόματα,τόσο το καλύτερο.

Πάντως εάν μια τεράστια μπάντα όπως οι Megadeth θεωρούνται από κάποιους τελειωμένοι, τότε κάποια metal συγκροτήματα που έρχονται στην Ελλάδα όπως Saxon, Sodom, Sepultura, Iced Earth είναι απλά ανύπαρκτοι πουθενάδες.

Όταν ο καινούριος δίσκος των Megadeth βγάζει κάποια φοβερά κομμάτια όπως Kingmaker, Dance in the Rain, Off the Edge και ανεβαίνει στο # 6 του Billboard από κει και πέρα τι να λέμε. Σε πλήρη αντίθεση πχ. με το νέο άλμπουμ των Sepultura το οποίο έφτασε το No153 (απλά αποτυχία). Ή τους Iced Earth που μας τους λιβανίζουν και έρχονται κάθε τρεις και λίγο. Σε διάστημα λιγότερο των 7 μηνών έχουν έρθει 2 φορές. Και όπως πολύ σωστά έγραφε ο συντάκτης του rocking.gr, στο εξωτερικό είναι απλώς μια ακόμα μπάντα. Και με νέο δίσκο πολύ κάτω του μετρίου στις αποσκευές τους.

Και για όσους τυχόν να μην γνωρίζουν, οι Iced Earth ήταν το support των Volbeat στην ευρωπαική περιοδεία που έκαναν οι τελευταίοι το χειμώνα που μας πέρασε. Και αντί να δούμε μια καινούρια και φρέσκια μπαντάρα σαν τους Volbeat στην Ελλάδα, βλέπουμε κάθε τρεις και λίγο τους βετεράνους Iced Earth.

Καλά ρε είστε σοβαροί; Έγινε της μόδας να κράζουμε και τους μεταλλάδες τώρα; Σορυ αλλά σε ένα φεστιβαλ που ονομάζεται Heavy by the sea και περσι είχε αμιγώς μεταλ line up όλων των τάσεων δεν είναι λογικό ο κόσμος να περιμένει ένα ανάλογο μεταλ line up και φέτος;
Ψόφος σε όλους τους -και καλά-ανοιχτόμυαλους που το μόνο που ξέρουν είναι να κράζουν επειδή είναι της μόδας!

Αν σου φέρνουν Deftones στην Ελλάδα και γκρινιάζεις, είσαι άξιος κραξίματος, πώς να το κάνουμε…

Ευχομαι του χρονου να δημιουργηθει ενα φεστιβαλ που να λεγεται alternative by the sea και να φερουν headliners τους domine να παιζουν μονο το champion eternal, να νιωσετε τι τραβαμε φετος και να δω το θα λετε μετα…

Τα υπόλοιπα είναι περιττά, έτσι δεν είναι; Την αλήθεια.

ΣΚΑΣΕ ΠΙΑ ΜΕ ΤΟ ΤΣΑΜΠΙΟΝ ΙΤΕΡΝΑΛ

Δε θα μου κλεισει ποτε το στομα το συστημα!