Heavy Metal Championship Qual (Poll 3/8)

1ος Όμιλος

Judas Priest 17
Darkthrone 15
Enforcer 9
Riverside 7

Suicidal Angels 5 Μπαράζ
Opeth 5

Eluveitie 2
Lake Of Tears 2
Lacuna Coil 1
Arch Enemy 1


2ος Όμιλος

Slayer 25
AC/DC 21
Sodom 16
Gamma Ray 14
Exodus 13

Obituary 11
Satyricon 6
Epica 3
Stratovarius 2
Draconian 2

Το δημοψήφισμα θα γίνει σε διάφορους γύρους. Για αρχή 8 poll των 10 group το καθένα (έκαστο με διάρκεια 5 ημερών). Από αυτά θα περνάνε τα 5 πρώτα συγκροτήματα και στη συνέχεια θα δημιουργηθούν νέα μέχρι να φτάσουμε στον μεγάλο τελικό.
Να υπογραμμίσω ότι έχω βάλει group που είναι γνωστά στον πολυ κόσμο και είναι ακόμα ενεργά. Μη ξεκινήσουμε γιατί δεν έβαλα το ένα ή το άλλο, γιατί σε μια μουσική με κάποιες εκατοντάδες χιλιάδες groups δε θα βγάλουμε ποτέ άκρη

Να πω ότι έγινε κλήρωση μεσω android randomizer για τον καταρτισμό των ομίλων.

Αν θέλετε μπορείτε να ποστάρετε και τις επιλογές σας για να λάβετε στο τέλος μέρος σε κλήρωση για ένα CD και ένα LP. Όσες οι συμμετοχές στα poll, τόσες και οι συμμετοχές σας στην κλήρωση. πχ αν κάποιος συμμετάσχει σε 10 poll θα έχει στην κλήρωση τα νούμερα 1-10

ΥΓ Υπάρχει η δυνατότητα πολλαπλής επιλογής

Metallica, Maiden, Blind Guardian, Sepultura, Saxon, Nightwish από εμένα

Nightwish κυρίως για συναισθηματικούς λόγους… Έχω ίδια μέρα γενέθλια με την Tarja “R.I.P. για το συγκρότημα” και αποτελεί και παιδικό έρωτα… :stuck_out_tongue:

Υ.Γ. Γ@μWt() δε πέρασαν οι obituary. Ορίστε:
Για να δείτε το λάθος σας…

Κρίμα

Maiden, Metallica, Saxon, Accept. Τόσοι ογκόλιθοι σε ένα πολλ, καλή φάση.

Accept - Saxon - Annihilator - Amorphis

Κυριε Διοργανωτα, στον 1ο ομιλο εχουν μαζευτει ολα τα καφενεια και στους αλλους δυο
γινονται ομηρικες μαχες μεταξυ μεγαθηριων. Δεν εφτιαξες σωστα τους ομιλους, επρεπε η κληρωση να γινεται με γκρουπ δυναμικοτητας. :stuck_out_tongue:

Θα ειχε ενδιαφερον να μην ηταν πολλαπλης επιλογης.

Εγω ψηφισα τους παντες πλην Sepultura-Nightwish-Saturnus, δεν μου εκανε καρδια να αφησω καποιον :stuck_out_tongue:

Στους επομενους γυρους δε θα ειναι πολλαπλης :slight_smile:

δεν θα ειναι δικαιο :stuck_out_tongue:
ας μεινει οπως ξεκινησε… μας βολευει περισσοτερο 8)

Χαχαχαχ, φλώροι. :stuck_out_tongue:
Στα προηγούμενα δύο πάντως έκανα πέτρα την καρδιά και διάλεξα 1 μόνο, σε αυτό απλά δε γινόταν.

…Sepultura
Saxon
Annihilator
Metallica
Iron Maiden
Blind Guardian
:):!:

Iron Maiden
Metallica
Blind Guardian
Amorphis

:slight_smile:

Εγώ έβαλα Saxon, Accept(oh, the irony), Maiden. Ακούω κι άλλους από δω, αλλά τους απέφυγα σκόπιμα. :slight_smile:

Στον 3ο Ομιλο οι Maiden εχουν κανει ηδη ρεκορ ποντων!:smiley:

Δηλαδη στον πρωτο ομιλο θα περασουν γκρουπ με 5 και 7 ψηφους, ενω εδω οι 15+ δεν ειναι αρκετοι…:roll:
Τον Κομποτη για μανατζερ εχουν ρε ?? :lol: