Heavy metal συγκροτήματα!

χμμ… numetal απο τον Μαλακιαν δεν ειναι ασχημο! το mezmerize ειναι καλο και αμα ακουσεις τραγουδια σν το BYOB & lost in hollywood θα βρεις αυτο που γυρευεις στους στοιχους… βεβαια εχει και πιο κλασσικα, πιο…metal πραμματα :wink:

Πάω στοίχημα πως αυτά τα 2 bands που δεν τα ξέρει ούτε η μάνα τους δεν έχουν καλύτερους στίχους από τους COF… :stuck_out_tongue: Πιο ακραία μουσική μπορεί αλλά εντάξει δεν είπα πως οι COF είναι η πιο ακραία μουσική απλά έχουν τρομερούς στίχους…

:wink: … Ούτε’γω τους καταλαβαίνω πολλούς… Έχουν και κάτι λέξεις όμως, νομίζω ο Dani βάζει και δικές του μέσα… :stuck_out_tongue: :lol:

Πάω στοίχημα πως αυτά τα 2 bands που δεν τα ξέρει ούτε η μάνα τους δεν έχουν καλύτερους στίχους από τους COF… :stuck_out_tongue: Πιο ακραία μουσική μπορεί αλλά εντάξει δεν είπα πως οι COF είναι η πιο ακραία μουσική απλά έχουν τρομερούς στίχους…[/quote]

Μην ορκιζεσαι οτι δεν τους ξερει κανεις…Υπαρχουν πολλα group ξερεις περα απο τους Metallica και τους Maiden.Ξερεις ποσες μεγαλες μπαντες σου διαφευγουν και τους ξερει και η μανα του αλλα και η θεια τους???
Oσο για στοιχους…Μιλαμε για ΑΚΡΑΙΟΥΣ και οχι κουλτουροdark και παπαριες.Τους διαβαζεις απλα, και σου ερχεται αναγουλα!!!

Μπορείς να μου προτείνεις κανα τέτοιο συγκρότημα;; :twisted: :smiley:

Ναι, βασικά τώρα πρόσφατα κατέβασα ένα p2p και βρίσκω τα τραγούδια που θέλω! :wink: Το metal που μ’αρέσει είναι περίπου death…Αλλά θέλω κάτι extreme! :twisted:

Είναι Βρετανοί παίζουν heavy metal, με epic και progressive κατα καιρούς στοιχεία και τους λένε

[size=1]Iron Maiden[/size]

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Πρότεινέ μου κανα καλό τραγούδι τους! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :slight_smile:

Οι naer mataron βασικα παιζουν μπλακ μεταλ,κατι σαν darkthrone ενα πραγμα!δεν ξερω αν 8α σ αρεσουν…

Θα μ’αρέσουν, λέει!!! :smiley: :smiley:

Ενα ελληνικο συγκροτημα stoner rock
ειναι οι Nightstalker,απο εξωτερικο συνιστω Iced Earth.

(Στο internet ολα υπαρχουν)slsk156c

Πρότεινέ μου κανα καλό τραγούδι τους! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :)[/quote]

ακουσε αυτα πρωτα “the number of the beast”, “be quick or be dead”, ‘‘the trooper’’

Slayer - Seasons In The Abyss
Annihilator - Alice In Hell
Death - Symbolic
Morbid Angel - Covenant
Slipknot - Iowa
Sepultura - Beneath The Remains
Thorns - Thorns

αυτοί είναι κάποιο ακραίοι δίσκοι, αλλά και γνωστοί συνάμα.
Cardle Of Filth και μαλακίες. Βρές αυτούς τους δίσκους και κάνεις μια καλή αρχή.

Thanks για τους δίσκους! :smiley: Βασικά για τους Cradle of filth έχω ξενερώσει λίγο γιατί δν καταλαβαίνω τίποτα από στίχους-είναι λίγο ανούσιοι-! :oops: Όμως η μουσική και η φωνή του dani μ’αρέσουν! 8)

Dying Freedom σε ευχαριστώ άνθρωπε μου!Το ίδιο ποστ ακριβώς θα έκανα.
Αντί να ακούς Cradle Of Filth,άκου αυτά τα άλμπουμ.
Η μόνη μου ένσταση έχει να κάνει με τους Slayer
Πρέπει το πρώτο πράγμα που θα κάνεις metal fan μόλις διαβάσεις αυτό το ποστ να ακούσεις to Reign in Blood

Αν θες κατι απο death, τσεκαρε
Death - Symbolic και Individual Thought Patterns
In Flames - Clayman και Colony
Dark Tranquillity - Skydancer και The Gallery
At The Gates - Slaughter Of The Soul
Carcass - Heartwork
Nile - Black Seeds Of Vengeance
Bolt Thrower - The Fourth Crusade και Mercenary
Entombed - Left Hand Path
Suffocation - Souls To Deny
Vader - Litany
Massacre - From Beyond
Benediction - Transcend The Rubicon
Pestilence - Testimony Of the ancients
Dismember - Death Metal
ειναι πιστευω αντιπροσωπευτικα death metal albums και καλυπτουν τα βασικα για να γνωρισει καποιος το ειδος. Απο εκει και περα ο καθενας ψαχνεται μονος του.

Δε χρειάζονται πολλά…1 λέξη: DEATH
Μιλάμε για ΜΙΛΙΑ μπροστά από την εποχή τους…

Ρε παιδια λετε για Death Metal κλπ κλπ … και δεν βαζεται στις λιστες αυτους που δημιουργησαν το Death Μetal σαν ιδιωμα … σας παραθετω μια τριαδα την “αγια Τριαδα” κατ’ εμε τσεκαρετε και μετα ελατε να μου πειτε γιατι το μπαρμπουνι ειναι κοκκινο …

1. Possessed - Seven Churches (Oι Αρχηγοι)
2. Dark Angel - Darkness Descends
3. Death - Scream Bloody Core

Oλα τα υπολοιπα μοιαζουν με b-class μπροστα τους

Προς Satriani : Αν δεν ξερεις τους Possesed , ψαχτους ειναι ο ορισμος του Death , και μια πληροφορια που ισως δεν ξερεις , οτι μαθηματα στον κιθαριστα τους εκανε ο Satriani.

Ακριβώς.
DEATH ΟΛΑ
ο Chuck ήταν ηγέτης
όπως και ο Angel In Black που ανέφερ τους possessed.\m/ το seven churches τα σπάει.
Morbid Angel - Covenant
Testament - The Gathering (TERASTIA DISKARA)
Slayer - Reign In Blood ,South Of Heaven,Seasons In The Abyss
Grip Inc - Power Of Inner Strength
Celtic Frost \m/ ολα

και συνεχίζουμε

Κανονικά θα 'πρεπε να εντρυφήσεις στα άσματα του Αλέκου Κιτσάκη και του Σάββα Σιάτρα. Πλάκα κάνω. :stuck_out_tongue: Από ελληνικά συγκροτήματα που έχουν “ακραίο” ήχο θα σου πρότεινα Nightfall, Rotting Christ και Varathron (είναι και Γιαννιώτες). Καλοί είναι και οι Drunkard που παίζουν thrash metal και έβγαλαν δίσκο πρόσφατα.

mia ekklisi file,

otan les oti akous tis parapanw mpantes mi 8ewreis ton eyato sou metalla.
Ayto to pragma pou paizoun DEN einai metal.&-

ΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΧΑΧΑΑΧΑΧ
ΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΑΧ

Πού διάολο ήταν κρυμμένο αυτό το διαμάντι και το δα τόσο καιρό μετά;