Heavy metal συγκροτήματα!

Λοιπόν, αυτόν τον καιρό ακούω cradle of filth, dimmu borgir, marilyn manson, slipknot(και έχω βαρεθεί τρομερά) αλλά ακόμα δεν άκουσα κάτι πραγματικά heavy, που να’χει μουσική και στίχους, όχι αστεία!Αλλά θέλω να’ναι πολύ heavy!Όποιος ξέρει κάτι, ας μου απαντήσει!Α!Και ξέρετε και κανα site που να μπορείς να κάνεις download samples από τραγούδια;(δωρεάν βέβαια!) :twisted:

Άκου το νέο Europe… Όλα τα παραπάνω μοιάζουν με Britney μπροστά τους… ΧΑΧΑΧΑΧΑ

MAIDEN :twisted:

ψαχε να ακουσεις Mastodon. Νομιζω πως ειναι η μονη μπαντα που εδωσε κατι στο κλασικο heavy εδω και χρονια…

Θα συμφωνησω, αν και το Leviathan δεν μου “κατσε” τοσο καλα οσο το πρωτο τους, το Remission.Χτυπα το πρωτο τους αμα ειναι, γ@μαει και σπερνει!!! :wink:

Καλά όλα αυτά, αλλά πού να βρω ν’ακούσω τίποτα;Στα Γιάννενα που είμαι δεν πιάνω ούτε έναν καλό σταθμό που να παίζει metal!Όλοι παίζουν μ******ς!Και στο mad;Μόνο τα mainstream!Πού να βρούμε κι εμείς οι καημένες οι metal fans κανένα καλό τραγουδάκι; Ουφ! Α! Κανα καλό ελληνικό metal συγκρότημα ξέρετε;

Εάν θες να είσαι “νόμιμη” μπορείς να ακούς samples από το amazon.com (έχει σχεδόν για όλα τα albums).

Thanks! Δεν το ήξερα!Πολύτιμη συμβουλή! :lol: :lol: :wink: :smiley: :slight_smile:

εμ…εμενα προσωπικα απο ελληνικα μεταλ συγκροτηματα,μ αρεσουν πααααααρα πολυυυυυ ομως οι naer mataron! :oops: :roll: :roll: επισης,nightfall,firewind,rotting christ… :roll: :roll:a!k mystic prophecy…

γτ δν κατεβαζεις τραγουδια?

Οι Wastefall είναι το καλύτερο Ελληνικό Metal συγκρότημα ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ… (Μη με φάτε οι Blackάδες Rotting Christ fans :stuck_out_tongue: )

Τώρα αν θες κάτι πραγματικά extreme… Immortal, Marduk, Emperor… 8) Είναι η πιο “ακραία” μουσική που έχω ακούσει

εμ…εμενα προσωπικα απο ελληνικα μεταλ συγκροτηματα,μ αρεσουν πααααααρα πολυυυυυ ομως οι naer mataron! :oops: :roll: :roll: επισης,nightfall,firewind,rotting christ… :roll: :roll:a!k mystic prophecy…

Naer mataron;Είναι καλοί;Τι metal είναι;Βασικά εγώ θέλω να έχουν στίχους, γιατί αυτά που ακούω εγώ είναι τελείως ανούσια!Μήπως ξέρεις πού μπορώ να βρώ κανα τραγούδι τους σε mp3 να κατεβάσω; :wink: :wink:

Βασικά δεν ξέρω από πού και από ποια συγροτήματα! Όταν άκουσα Iron maiden δε με ξετρέλαναν… Αλλά μπορεί να μην ήταν καλό το τραγούδι… Έχεις κανα καλό τραγούδι να μου προτείνεις; Και κανα site να το κατεβάσώ; :twisted: :wink:

Τους πιο ιδιοφυείς πάντως στίχους τους έχουν οι Cradle Of Filth και γενικά παίζουν ακραία μουσική… Δηλαδή απορώ πως γίνεται ένας άνθρωπος να γράφει τέτοια πράγματα, Dani Filth is a genius 8O 8)

Και όχι δεν είμαι και κανένας μεγάλος COF fan, λίγα songάκια τους μ’αρέσουν μόνο… Απλά οι στίχοι είναι genius

Παρε να ακουσεις Anal Penetration και Pig Destroyer και θα καταλαβεις τη σημαινει ακραια μουσικη και στοιχοι.

Τους πιο ιδιοφυείς πάντως στίχους τους έχουν οι Cradle Of Filth και γενικά παίζουν ακραία μουσική… Δηλαδή απορώ πως γίνεται ένας άνθρωπος να γράφει τέτοια πράγματα, Dani Filth is a genius 8O 8)

Λοιπόν, σε πάω με 1000!!! :wink: :wink: Εγώ από cradle of filth ξεκίνησα ν’ακούω metal! (αν και μπορώ να πω ότι δεν πολυκαταλαβαίνω τους στίχους τους!! :oops: :oops: :roll: )

axaxaxaxaxa.
όντως.
Και λίγο Cephalic Carnage και Dying Fetus να γουστάρεις. \m/ \m/ \m/
On Topic.

ΑΚΟΥ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΤΩΝ SOULFLY.
O MAX ΣΠΕΡΝΕΙ ΠΑΝΙΚΟ ΜΕ SEPULTURA RIFFOLOGIA.-

Βασικά δεν ξέρω από πού και από ποια συγροτήματα! Όταν άκουσα Iron maiden δε με ξετρέλαναν… Αλλά μπορεί να μην ήταν καλό το τραγούδι… Έχεις κανα καλό τραγούδι να μου προτείνεις; Και κανα site να το κατεβάσώ; :twisted: :wink:[/quote]κατεβασε προγραμμα ρε (emule, blubster) και θα κατεβαζεισ απο κει οτι μουσικη θεσ! απο mainstream, AOR μεχρι heavy, black!
εξαρτατε και τι μεταλ σε εξιταρει… (?) πεσ να σου πουμε… αποτι ειδα ειναι πολυ εξηγημενα τα παιδια εδω… αλλα χαθηκε ο andreas να σου πει τι εστι maiden :twisted:

βασικα παιζουν μπλακ μεταλ,κατι σαν darkthrone ενα πραγμα!δεν ξερω αν 8α σ αρεσουν…κ δυστυχως δεν ξερω απο που μπορεις να κατεβασεις song τους :frowning: αλλα κ οι wastefall που ανεφερε και ο john_vla ειναι πολυ καλοι! :wink:

Ισως Να μην ειναι οτι ακριβως ψαχνεις αλλα το καινουργιο των System Of A Down ειναι καλο. :wink: