Heavy - Power - Epic Κυκλοφοριες

Black Sword Thunder Attack

Κυκλοφορει συντομα φανταζομαι απο Eat Metal. Για ακουστε και θαυμαστε…

[SPOILER]Ναι εχει κατι απο Lodrian Guard… :)[/SPOILER]

στηρίζουμε

To αυτό.

Μέχρι στιγμής, για τα προσωπικά μου γούστα, στον ευρύτερο χώρο του κλασικού χεβυμεταλ, η φετινή epic doom (έχει κι άλλα στοιχεία μέσα) δισκάρα των [B]Sorcerer [/B]είναι στην κορυφή.

Sorcerer-In the Shadow Of The Inverted Cross [2015]

Για πάμε και με λίγο θινλιζικό μέταλ.

Corsair-One Eyed Horse [2015]

Φορ φανς οφ Slough Feg, Dawnbringer etc. Όχι τόσο καλό όσο αυτά, βέβαια, αλλά αξιόλογο.

No Comments, κάντε ένα κόπο και ακούστε το, τρομερή δουλειά.

Καλό το νέο Deathdealer αλλά προτιμώ το πρώτο τους όμως ασυζητητί, το Denner/Sherman δεν το άκουσα ακόμα αλλά με το νέο Cage ο καράφλας απλά ΓΑΜΗΣΕ ΚΑΙ ΕΔΕΙΡΕ όπως μόνος αυτός ξέρει. Για cult τύπους που έχουν εικόνισμα το Hell Destroyer. Γενικά μου θύμισε στο στήσιμο Hell Destroyer με 19 κομμάτια! Ρε μόνο και μόνο που έχει κομμάτι Beholder τι να λέμε τώρα!!

Bump γιατί το Cage ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.

Μια γεύση
Behing the Walls of Newgate
Blinded By Rage

RAM,τραγουδάρα από το νέο άλμπουμ

τελικά έχω καταλήξει πως οι δίσκοι των RAM είναι μια χαρά να τους ακούς και μετά να τους ξεχνάς μέχρι να ξαναβγάλουν άλμπουμ…πάντως έχει και άλλα καλά καλά τραγούδια ο δίσκος που θα γουστάρεις

α…γαμάει το καινούριο Reverence ρε

Τους αδικείς σφόδρα. Εγώ μια φορά, το Forced Entry και το Lightbringer σίγουρα δεν τα έχω ξεχάσει, και πάνε και πολλά χρόνια πια ε.

Με το Lightbringer να έχει και ένα από τα καλύτερα metal κομμάτια τα τελευταία χρόνια,το Suomussalmi.

Μάλλον ναι. Άθλιο στιχουργικό περιεχόμενο, αλλά εξαιρετικό epic feeling.

Y.Γ. Ίσως ο chinaski να το έγραψε αυτό έχοντας στο μυαλό του το πιο πρόσφατό τους, το Death, το οποίο όντως πέρασε και δεν ακούμπησε γενικά. Αλλά εντάξει, 2/3 ξέρω γω.

ίσως ξέχασα να βάλω κάπου ένα “πλέον” καθως το lightbringer βγήκε πριν από 7 χρόνια.

είναι περίεργο πάντως. ενώ τον ακούς τον νέο δίσκο και λες πως είναι οκ…μετά λες και παθαίνεις αλτσχάιμερ και δεν θυμάσαι τίποτα.

Το ντεμπούτο άλμπουμ των Ελλήνων Diviner είναι αριστούργημα

Ε μελη των InnerWish εχουν, λογικο να βγαλουν εξαιρετικο πραμα.

Dawnbringer - "Return to the Shrine"

Ούτε μια αναφορά. Ντροπή.

Accelerator - Accelerator

Και μια δειγματάρα, οι καμπάνες της Νοτρ Νταμ.

Θα το ακούσω μια, θα το ακούσω δυο, θα το ακούσω άλλες 8…
Πάρε τον παλιμπαιδισμό μου και κάν’ τον τρέλα μου, φίλε μου Ούγγρε και αγέρα μου.

Καμιά καινοτομία, αλλά δε μπορώ να αντισταθώ!

Mipws exeis pyreto,se tsimpise kati?min anisyxeis tha sou perasei,ola tha xanaginoun opws prin