Heavy - Power - Epic Κυκλοφοριες

1 Like

Γαμησε φιλαρακι το απο πανω!!!

1 Like

Αυτοι πανε και στο Doom, αλλα για μενα ειναι καργα επικ
Κομματαρα. Φοβερη ερμηνεια

4 Likes
1 Like

από το νέο δίσκο

1 Like

Αντε να κυκλοφορησουν το πρωτο τους δισκο.

3 Likes

Που ειναι αυτα τα παληκαρια;LORDIAN GUARD στα καλυτερα τους.Πρεπει να κυκλοφορησουν τα 3 - 4 τραγουδια τους που εχουν με μια καλυτερη παραγωγη.Κριμα τοσο καιρο που τοχουν μαλλον παρατησει,Εδω τους ανεφερε οτραγουδιστης των eternal champion στη συνεντευξη που εδωσε και με κουφανε

1 Like

Αυτή την ταινιάρα την έχει δει κανείς?

Σαν να ηχογραφήθηκε σε πηγάδι…

by the way μπαντάρα οι Lordian Guard παρόλο που εκείνη την εποχή τους έθαβαν στα ελληνικά περιοδικά του είδους…

2 Likes

1 Like

1 Like

Ότι έχουν βγάλει αυτοί οι τύποι μου αρέσει.

3 Likes

Αυτο το Tanith μ αρεσει περισσοτερο απο visigoth, eternal champion κτλ. Σαν υφος δηλαδη. Λυρικο 70ς χαρντ χεβυ. Με παραπεμπει στους Asia (οχι τους κλασικους). Αλλα φοβαμαι μην ειναι το μονο ωραιο τραγουδι στον δισκο.

1 Like

Λίγο πιο πάνω στο thread υπάρχει το ep που περιέχει το Citadel και το Eleven Years,που επίσης θα βρίσκεται στον δίσκο,έτσι για να ακούσεις άλλο ένα

Έχει πολυ πιο στρωτά φωνητικά. Ειδικά οι EC είναι για λιγο tone deaf ακροάσεις. Αν και tippins εγγυησούλα, το φοβάμαι όλο αυτό το ρετρολάγνο στυλάκι, ελάχιστα καλά γκρούπ τον ήπιαν (Glyder, Jaded Sun) και φυσικά τον ήπιαν σχεδόν όλα που ρέτριζαν σε μεγάλες εταιρίες(The Answer, Wolfmother κτλ), ακόμα και αυτά που δώσανε μύριο (βλ The darkness)… προς το παρόν οι Rival Sons την παλεύουν, και κάμποσα που σπρώχνει η provogue/mascot που έχει αυτί για “παλιακά”, μπλουζάδικα κτλ. Αλλά το Tanith βγάζει μια ωραία 70ίλα.

1 Like

Το χω ακουσει γι αυτο φοβαμαι λιγο :stuck_out_tongue: Γενικα παρατηρω να συμβαινει συχνα αυτη η συγκυρια. Το πρωτο τραγουδι πoυ ακουω απο μια μπαντα,να ναι κ το μονο που μ αρεσει πολυ. Ελπιζω να μην ειναι απο αυτες τις περιπτωσεις.
Αν κ φετος περιμενω δυο στανταρακια με τα οποια πιστευω θα βγει η χρονια σουπερ. Atlantean Kodex k Crypt Sermon

1 Like

Αsia δεν έχω ακούσει,από τα πιο πρόσφατα ακούσματα,οι Tanith μου έβγαλαν παρόμοιο συναίσθημα με Wytch Hazel. Και ναι,Atlantean Kodex περιμένω πώς και πώς.

1 Like

Κ μενα με φοβιζει το ρετρο

2 Likes